Найсвіжіше:
• Конфлікт довкола будівлі колишньої Тернопільської телерадіокомпанії: погляд ветеранів • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 25 листопада • Тернопільська футзальна ліга: хет-трики Довгуня і Шкварла та два автоголи в одному матчі і на одній хвилині • У Курській області загинув десантник з Тернопільщини • На Тернопільщині відкрили виставку робіт загиблого воїна, художника-декоратора Володимира Чорного • У місті на Тернопільщині торгують російськими товарами (+фото) • Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини • На Тернопільщині від отруєння грибами перестало битися серце ще однієї дитини • Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка
rss

З аптечних прилавків Тернопільщини можуть зникнути імпортні ліки

На лікування онкохворих обласні щорічно потрібно 60 мільйонів


Опубліковано: 7 Березня 2017р. о 14:10

З аптечних прилавків Тернопільщини можуть зникнути імпортні ліки
З аптечних прилавків Тернопільщини можуть зникнути імпортні ліки

Онкологічні захворювання не лише одні з найнебезпечніших, а й «найдорожчі». Лікування одного хворого з таким діагнозом обходиться від 10 тис. грн. і вище. Більшість витрат лягає на плечі самих пацієнтів. Підтримка держави у цьому питанні мінімальна. Торік в області з бюджету профінансовано закупівлю хіміотерапевтичних препаратів лише 7,1% від потреби.

На лікування – десятки тисяч гривень

Тернопільщина займає перші показники в антирейтингах щодо кількості хворих на рак та смертність від цього захворювання. Щорічно область втрачає 1800 своїх мешканців, які програли битву з недугою. А дехто її взагалі не розпочинає, бо лікування надто дороге.

Сьогодні на обліку в обласному онкологічному диспансері перебуває 24 тис. пацієнтів. Щорічно в нашій області реєструється понад 3 тисячі нових випадків раку. На І-ІІ стадіях виявляється 45-49% випадків злоякісних новоутворень.

40% хворих – це особи працездатного віку. Фактично кожна сім’я стикається з питанням онкології, констатують медики.

– Щорічно в поліклінічне відділення онкодиспансеру звертається близько 30 тис. пацієнтів, – заявляє головний лікар закладу Леонід Шкробот. – У стаціонарних відділеннях отримують лікування 8 тис. пацієнтів. Щороку проводиться понад 4 тис. оперативних втручань. У 2009 році було затверджено програму боротьби з онкологічними захворюваннями. Вона діяла до 2016 року. Зараз не працює.

Програма стосувалася п’яти блоків питань. Зокрема, профілактика онкозахворювань, удосконалення методів діагностики злоякісних новоутворень, надання паліативної допомоги, інформаційне забезпечення служби та проведення наукових досліджень. Обсяг фінансування за кошти обласного бюджету становив 7,2 млн. грн., з яких профінансовано 2,2 млн. грн. За кошти бюджету закуповувались лише лікарські засоби – наркотичні препарати та препарати супроводу для проведення хіміотерапії. Самі ж препарати хіміотерапії за кошти бюджету не закуповувались.

– Вартість ліжко-дня на медикаментозне забезпечення становить 60 грн. За рахунок обласного бюджету – 24 грн. Пляшки фізрозчину та системи за ці кошти купити не можливо, – констатує Леонід Шкробот.

Щорічна потреба для повного забезпечення хіміотерапевтичним лікуванням пацієнтів диспансеру складає близько 60 млн. грн. Так у 2016 році потреба в хіміотерапевтичних препаратах становила 56,6 млн. грн., з державного бюджету профінансовано лише 7,1%.

– У Львівській області обсяг фінансування онкодиспансеру на ці потреби становить близько 40 млн. грн, в Івано-Франківську – 26 млн. грн., в Ужгороді – 19 млн. грн.

Ціна лікування раку молочної залози ІІ стадії становить приблизно 11 тис. грн. на весь курс лікування. ІІІ-ІV стадії вартість препаратів зростає до 25 тис. грн. У випадку колоректального раку витрати на  забезпечення препаратами пацієнта з І стадією становлять 48 тис. грн. На третій та четвертій стадії зростають до 110 тис. грн., – каже медик.

– Найбільша проблема онкології – це дороге лікування, – зазначає голова Тернопільської облради Віктор Овчарук. – Велика кількість пацієнтів з запущеними формами раку, що значно збільшує ризики та вартість лікування. За державними програмами вже два роки немає поставок ліків. Є інший шлях – профілактика. В області утворено 36 громад, вони взяли первинну ланку на себе. На неї виділяються від 30 до 40% коштів галузі. Тому тут потрібно концентрувати увагу. Громади сьогодні мають ресурс, тому з них можна вимагати результат. Як би ми не працювали і скільки б грошей не вкладали, яке обладнання не купляли, пацієнти все одно не матимуть коштів на лікування. Треба провести аналіз використання бюджетних коштів на лікарські засоби.

За словами Віктора Овчарука, сьогодні як такого лікування онкології в районах немає. Всі хворі сконцентровані в обласному онкодиспансері, натомість райони поглинають значний ресурс. У зв’язку з цим, керівництво диспансеру пропонує запровадити жорстку персональну відповідальність за звітність центрів медико-санітарної допомоги і створити централізовану базу пацієнтів. 

Апаратура з минулого століття

Посадовці зазначають, що впродовж 2010-2016 років в області оновлювали матеріальну базу диспансеру, але реально зроблено не так вже й багато. Тут досі використовують рентген-апарат 1981 року випуску. Через застарілість і закінчення амортизаційного терміну потребує заміни від 60 до 80% обладнання. Надзвичайно гостро стоїть питання придбання рентгенодіагностичного комплексу. Уже підготовлено та відремонтовано приміщення для його встановлення, але самого комплексу поки немає.

Серед переліку іншого необхідного обладнання – рентгенодіагностичні апарати, кольпоскопи, цистоскопи, мікроскопи, матеріали та обладнання для виконання цитологічних, імуногістохімічних  досліджень, електрохірургічне, лапароскопічне хірургічне обладнання.

Допомогти обласному диспансеру зголосився Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського. За словами голови Тернопільської ОДА Степана Барни, між навчальним та лікувальним закладами існує домовленість щодо придбання університетом лікувального комплексу (лінійний прискорювач) вартістю від 30 до 50 млн. грн.

Як повідомив начальник управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук, кожного року онкопрофоглядами з цитологічним скринінгом охоплюється до 77% жіночого населення з числа тих, що підлягали огляду. Проте ці дані не корелюються з показниками раннього виявлення раку шийки матки та передракової патології.

Через відсутність фінансування в області не запроваджена електронна система цитологічного скринінгу. Це значно ускладнює отримання достовірних даних щодо охоплення жіночого населення цитологічним скринінгом, контроль за вчасністю проведення цитологічного обстеження, а також не виключає дубляжу даних результатів цитологічного обстеження.

В області створено систему рейтингових показників між районами. До них належить відсоток виявлення хворих із візуальними формами раку в ІІІ-IV ст., відсоток виявлення злоякісної патології на онкопрофоглядах, питома вага охоплення спеціальним лікуванням первинних онкологічних пацієнтів та питома вага пацієнтів, що не прожили 1 року з моменту встановлення діагнозу. На основі аналізу цих показників формується рейтингова оцінка онкологічної служби районів області.

Однак не все так погано. Є і результати зі знаком плюс. У практику роботи обласного онкологічного диспансеру щорічно впроваджується близько 20 сучасних методик лікування та діагностики злоякісних захворювань. Освоєно нові методики комп’ютерної томографії, поліпозиційного опромінення за допомогою плануючої системи, сучасних схем поліхіміотерапії, оперативних втручань. ВУ роботу хірургічних відділень впроваджено сучасні методики органозберігаючих операцій при раку молочної залози, шлунка та прямої кишки, методики пластичних операцій на сечовому міхурі, формування неоциста, органозберігаючі операції на нирці, реконструктивні операції з протезування голосової функції.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
24 Листопада
23 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше