2017-й — рік реформ первинної медико-санітарної допомоги. З 1 січня усі сімейні лікарі, а також терапевти та педіатри опрацьовують списки пацієнтів, жителів Тернопільської області – скільки з них покинули місце проживання, а скільки залишилися в зоні обслуговування.
Кінцеву інформацію вноситимуть у так звані «червоні» та «зелені» реєстри, повідомляє начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук. За підсумками буде сформовано повний електронний реєстр пацієнтів.
«Червоний» – це сімейний журнал, який наразі є у наявності в лікарів, а «зелений» – уже сформований список пацієнтів, які укладатимуть із сімейним лікарем угоду про надання медичної допомоги», – зазначає Володимир Богайчук.
Також він звернув увагу на те, що з 1 липня змінюється система фінансування. До цього часу в системі охорони здоров’я діяли чотири джерела фінансування: громади, районні ради та адміністрації, обласний бюджет та міський бюджет.
«На рівні МОЗ запрацює Національна служба здоров’я – так звана державна страхова медицина. У перспективі до неї зможуть долучатися й інші приватні страхові компанії, де пацієнт матиме можливість додатково застрахуватися. Так працює весь світ», – зазначив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА.
За його словами, орієнтовна сума, запланована на одного пацієнта, – близько 1000 гривень. Сюди ж входять вторинна і третинна допомога. За кожну підписану угоду сімейний лікар отримуватиме близько 240 гривень у рік. Мінімальна заробітна плата у розмірі 3200 гривень, зрозуміло, буде збережена і не залежатиме від кількості підписаних угод.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: електронні списки, медицина