До тих тернополян, у яких в помешканнях не встановлено квартирних лічильників на воду, з часом можуть надходити платіжки з космічними сумами. Зокрема, у Верховній Раді працюють над відповідним законопроектом, яким різницю, що виникає між показниками загальнобудинкового лічильника та сумарним показником квартирних лічильників, звалюватимуть на їхні плечі.
Про це під час засідання колегії управління житлово-комунального господарства Тернопільської ОДА розповів директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма.
– У нас встановлено досить багато загальнобудинкових лічильників. У правилах надання послуг прописано механізм, як нараховується сума по ньому. Однак з кожним роком кількість абонентів, яким виставляється нарахування за загально-будинковими лічильниками, суттєво зменшується. Якщо в 2005 році таких абонентів ще навіть не було половини, то в 2016-му понад 95% води споживається абонентами з лічильниками, – пояснює Володимир Кузьма.
Директор КП каже, що на сьогоднішній день немає механізму розподілу того об’єму води, який не реалізований за квартирними лічильниками багатоквартирних будинків, якщо там, приміром, 100-відсотково встановлено квартирні лічильники.
І навіть якщо є різниця між тим об’ємом води, який зайшов у будинок, зафіксований загально-будинковим лічильником, і тим, що сумарно виходить по квартирних, все одно ту різницю комунальники не мають кому виставляти.
– Є проект закону «Про комерційний облік». Закликаю бути дуже обережним та уважним до цього документа, адже там прописаний цікавий механізм. Якщо не у всіх абонентів є квартирний лічильник у будинку, то вся різниця розподіляється на тих людей, які не мають лічильника. Якщо ж квартирних лічильників буде встановлено 100-відсотково, тоді, якщо виникне різниця, її розподілятимуть між усіма абонентами, – каже пан Кузьма.
Щоправда, у парламенті триває дискусія з приводу того, як чинитимуть розподіл: дехто пропонує ділити пропорційно до кількості спожитої води. Інші вважають, що це не зовсім справедливо, позаяк той, хто краде воду, буде економити і тут.
– Можливо, буде розподіл, пропорційний до кількості мешканців, а можливо, пропорційно до кількості квартир. Наразі це питання піддається дискусіям. Проте якщо у законі таки буде передбачено, що при відсутності в будинку в кількох абонентів лічильників уся різниця ляже на їх плечі, відповідно людям можуть приходити в такому випадку платіжки із захмарними сумами. Тому ми рекомендуємо думати про це вже зараз і встановлювати квартирні лічильники, – підсумував директор «Тернопільводоканалу».
Джерело: Тижневик "Номер один"