Зараз важко уявити, що за кілька років вода в криницях чи кранах стане для тернополян розкішшю. Однак така невесела перспектива цілком реальна. У цьому переконує заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.
– Є певне сегментування Європи за потенціалом питної води для населення. Так-от, Україна і Тернопільщина зокрема знаходяться у «червоній зоні» по постачанню питної води в Європі та світі. За окремими прогнозами, в 2030 році на Західній Україні питної води з відкритих водойм не буде взагалі. Це, мабуть, найбільша загроза. Адже вона демонструє всі інші небезпеки. Наприклад, потрапляння відходів із сміттєзвалищ у воду тощо, – розповів Леонід Бицюра.
На думку заступника міського голови, брак питної води – це найбільш гостра проблема. Позаяк ще буквально 6-7 років тому ніхто навіть гадки не мав, що буде купувати питну воду на вулицях.
– Причиною цього є в тому числі відсутність очисних споруд по області. У нас, в Тернополі, з цим також труднощі. Зверніть увагу, куди, на жаль, виливають навіть мешканці сусідніх сіл відходи зі своїх септиків: або на городи, або у водойми. Хоча так бути не може. Тому зараз ми ініціювали від міської ради проведення інвентаризації процесу забору септиків у житловій зоні. Це дасть можливість з’ясувати, хто і наскільки забруднює водойми. Відповідно зможемо протидіяти цій ситуації, – підсумував пан Бицюра.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: вода