Кримінальні провадження з приводу незаконного розкрадання лісів області хоч і, здавалося б, повільно, однак тривають. Тим паче, що мова йде не про одне-два зрубані деревця, а гектари «легенів» області. Ба більше! У деяких провадженнях фігурують самі ж таки працівники лісогосподарств нашого краю.
– Прокуратурою області днями було скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за частиною 1 статті 367 КК України (службова недбалість) щодо лісника одного з районних державних агропромислових підприємств. Розслідуванням встановлено, що працівник лісництва, обіймаючи посаду, що належить до державної лісової охорони та будучи зобов’язаним здійснювати охорону лісу від незаконних рубок, маючи об’єктивну можливість для забезпечення охорони лісу (зокрема, виявлення ознак незаконних рубок дерев, залучення працівників лісової охорони та правоохоронних органів для припинення самовільних рубок), допустив неналежне виконання своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них,- розповів заступник прокурора Тернопільської області Ігор Мукан.
Підозрюваний, за словами прокурора, неналежним чином проводив охорону лісу в кварталах, переданих йому під охорону, не виявляв лісопорушників та фактів чи ознак вчинення самовільних рубок у лісі, внаслідок чого впродовж 2015-2016 років невстановленими на цей час досудовим слідством особами, здійснено незаконні рубки дерев із завданням шкоди лісовому фонду в сумі майже 80 тисяч гривень.
– Окрім того, завершено розслідування у ще одному резонансному кримінальному провадженні щодо працівників лісогосподарства іншого району. Слідством встановлено, що під час перевірки восени 2016 року щодо наявності на складах державного лісового підприємства лісопродукції при порівнянні документів бухгалтерського обліку з наявною деревиною виявлено недостачу її усіх порід майже 1000 м куб. Позаплановою ревізією діяльності державного підприємства встановлено нестачу лісопродукції на суму понад 1 млн. 200000 грн. Розслідування у кримінальному провадженні за частиною 3 статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені за попередньою змовою групою осіб) завершено,- підсумував Ігор Мукан.
Нагадаємо, що у минулих випусках газети «Номер один» ми писали, зокрема, про ситуацію з лісом на Бережанщині, де стан дійсно критичний. Там ще кілька років тому місцеві активісти та деякі представники владних структур оголосили війну тим, хто незаконно рубає ліси краю. Та замість покарати винних, стикнулися з практично непробивною стіною з корупції та «правоохоронної імпотенції». Активістам і погрожували, і палили навіть автомобілі. Раніше у прокуратурі нас повідомляли, що провадження відкрито, однак є дуже об’ємним. Зокрема, проводилося ряд економічних експертиз, у тому числі ревізії. Також було проведено понад 30 обшуків. Тому, мовляв, розслідування триває так, на перший погляд, довго. Та час – не головне. Аби в результаті кожне незаконно зрубане дерево знайшло свого «убивцю».
Джерело: Тижневик "Номер один"