Міністр юстиції Павло Петренко, Міністр соціальної політики Андрій Рева, очільник Державного агентства з питань електронного урядування Олександр Риженко та президент Фонду Східна Європа Віктор Лях презентували нову електронну онлайн-послугу в сфері соціального захисту – отримання допомоги при народженні дитини.
Відтепер батьки новонароджених можуть подати документи для отримання державної допомоги в будь-який зручний час 24 години на добу 7 днів на тиждень через мережу Інтернет.
Раніше подати документи для отримання допомоги можна було лише у паперовій формі. У 2016 році близько 400 тис. українців особисто відвідали органи соціального захисту населення, витративши на це купу часу.
«Впровадження електронних послуг є одним із пріоритетів роботи Міністерства соціальної політики», – зазначив Міністр соціальної політики Андрій Рева.
Електронна послуга вже доступна через портал Мінсоцполітики e-services.msp.gov.ua. Згодом її можна буде отримати на єдиному державному порталі адміністративних послуг my.gov.ua. Електронні форми документів з автоматичною перевіркою та підказками максимально мінімізують ризик допущення помилок при їх заповненні.
Павло Петренко подякував Міністерству соціальної політики, яке першим серед інших відомств перейняло ініціативу Мін’юсту з надання зручних онлайн-сервісів для українського громадянина.
«Віднині українці можуть отримати повний пакет послуг при народженні дитини без необхідності відвідувати кабінети чиновників. Це й отримання свідоцтва про народження в пологому будинку, і реєстрація місця проживання малюка, і отримання державної допомоги при народженні», – зазначив очільник Мін’юсту.
При цьому він зауважив, що розвиток онлайн-сервісів, які громадянам надає Міністерство юстиції, триватиме й надалі.
«Хочу анонсувати, що після того, як більшість українських громадян отримають електронний ключ чи матимуть можливість ідентифікації своєї особи за допомогою мобільного телефону чи банківської картки, що передбачено розробленим Мін’юстом Законом про довірчі послуги, навіть такі послуги, як оформлення свідоцтва про народження і реєстрація місця проживання новонародженого, повністю відбуватимуться в мережі Інтернет без жодних паперових документів», – додав Міністр юстиції.
За рахунок автоматизації значно пришвидшується процес розгляду документів від суб’єктів звернення та ухвалення відповідного рішення. Такі нововведення дозволять заощадити час, фінансові ресурси та максимально мінімізують ризики будь-яких зловживань або шахрайства.
«Сьогодні ми зробили ще один важливий крок на шляху до запровадження реального електронного урядування в Україні. Доступні та прозорі, некорупційні, швидкі та зручні електронні адміністративні послуги – це те, що найбільше очікують громадяни та бізнес», – наголосив голова Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко.
Результат надання послуги в електронній формі направляється суб’єкту звернення. Важливим нововведенням є скорочення кількості документів, що вимагаються від суб’єктів звернення, – відтепер не вимагається копія свідоцтва про реєстрацію, адже за рахунок запровадження електронної взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом працівники територіальних управлінь соціального захисту можуть онлайн перевірити наявність відповідного свідоцтва в реєстрі актів громадського стану.
«Перед програмою EGAP, за підтримки якої було розроблено цю послугу, стоїть дуже амбітне завдання: допомогти впровадити в Україні нові електронні послуги, які користуються найбільшим попитом серед громадян. Це вже друга після е-послуги призначення житлових субсидій послуга у соціальній сфері, яку запущено впродовж останніх півроку. Ми плануємо розширювати цей перелік і надалі. Наша мета – сприяти становленню в Україні європейських стандартів якості з обслуговування громадян та бізнесу», – запевнив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.
Джерело: Тижневик "Номер один"