Спеціалісти Служби автомобільних доріг у Тернопільській області регулярно обстежують автошляхи краю. Увагу приділяють не лише стану покриття, а й технічним засобам організації дорожнього руху.
Бар’єрне огородження, дорожні знаки, віхи не лише виконують вказівну функцію, а й забезпечують безпеку руху. У зв’язку з цим, кожен акт вандалізму щодо цих інфраструктурних об’єктів – це передовсім створення потенційно аварійної ситуації. Дорожники Тернопільщини часто стикаються і з нищенням, і навіть з крадіжками конструкцій. Шукаючи легку наживу громадяни здають дорожні знаки та металеві бар’єрні огорожі на металобрухт.
Служба автомобільних доріг у Тернопільській області підрахувала, що протягом 2016 року невідомими зловмисниками було викрадено 1316 м. п. тросового огородження. Невідомі також пошкодили 2300 м. п. тросового і 127 м. п. металевого бар’єрного огородження.
Вартість одного погонного метра тросу становить 57,8 грн., а одного комплекту натяжного пристрою – 220 грн.
Та завдані державному бюджету збитки не порівняти з цінністю життя водія та пасажира, які можуть обірватися через те, що на якійсь ділянці дороги хулігани поцупили чи обірвали бар’єр.
Інколи крадіжки об’єктів дорожньої інфраструктури можуть обернутися цілою катастрофою. Без об’їзної дороги ледь не залишилося ціле місто на Тернопільщині. Так нещодавно зловмисники викрали бетонні водовідвідні лотки на трасі Н-18. Дорожники встановили їх для ефективності забезпечення потрібного відведення води з ділянки на об’їзній Бучача.
Після крадіжки вся вода, яка мала стікати бетонними рівчаками, потрапляла на основу дороги, розмиваючи її. З часом стихія зруйнувала її настільки, що від насипу не залишилося ані сліду.
У зв’язку з цим, дорожники Тернопільщини застерігають громадян від вчинення будь-яких актів вандалізму. Ба більше, просять повідомляти про крадіжки дорожніх об’єктів у Службу автодоріг (номер гарячої лінії (0352) 52-65-32) та у Національну поліцію (102).
Джерело: Тижневик "Номер один"