У трьох із шести дитячих поліклінік Тернополя завершилися ремонтні роботи. Тут створено комфортні умови для надання допомоги діткам. До кінця року в закладах планують ввести електронні списки пацієнтів та започаткувати запис до лікаря через інтернет.
Дитяча міська лікарня має широку мережу поліклінічних відділень. У місті їх працює аж шість. Практично у кожному з них торік розпочалися капітальні ремонтні роботи. І ось нещодавно відбулося відкриття трьох оновлених закладів, де роботи вже завершено. Серед них одна з найбільших дитячих поліклінік міста №3, що на вул. Миру, 11. Заклад обслуговує 10 тис. дітей. Охоплює мікрорайони «Дружба», Пронятин та Кутківці.
– Кошти на роботи виділяли у три транші. На капітальні ремонти дитячої міської лікарні минулого року з бюджету спрямовано понад 2 млн. грн. Більше 700 тис. грн. витрачено на ремонт поліклініки на «Дружбі», – розповідає головний лікар міської дитячої лікарні Андрій Артимович. – Це практично найстаріше приміщення серед усіх дитячих поліклінік. Тут замінено всі комунікації. Ремонти проведено відповідно до норм та державних стандартів, впроваджено заходи з енергозбереження, замінено водовідведення. Тож тепер медики можуть лікувати діток у належних умовах. Залишається наповнити приміщення новими меблями та оргтехнікою, частково закупити медичне обладнання.
З міського бюджету заплановано кошти на придбання оргтехніки. Решту витрат не потребують планування наперед. Додаткові ресурси залучать після підбиття підсумків виконання бюджету за перше півріччя. У випадку перевиконання керівник лікарні планує звертатися до депутатського корпусу з проханням у сприянні виділення коштів.
– Ідеальним варіантом було б, якби ми закінчили у цьому році ремонт усіх дитячих поліклінік міста. Одна з них – центральна – знаходиться на вул. Гоголя. Зараз там зроблено ремонт фасаду та замінено всі вікна на металопластикові. Це дало хороший ефект теплозбереження. Ремонт всередині приміщення потребує найбільше витрат. Точної цифри сказати не можуть. Думаю, це десятки мільйонів. Але сподіваюся, помаленьку зробимо і це. Поступово долучаються меценати, – каже Андрій Артимович.
Наступним етапом оновлення дитячих закладів охорони здоров’я стане застосування електронного реєстру пацієнтів. Його впровадять на базі програм, які працюють у поліклініках для дорослих.
– Торік доросле населення переведено на електронну базу. Після запуску програма пройшла кілька етапів удосконалення. На цей рік заплановано оснащення комп’ютерами та створення комп’ютерної мережі на первинній ланці дитячої міської лікарні (поліклініках), – каже Андрій Артимович. – Як тільки це буде зроблено, можна створювати електронну базу серед дитячого населення. База у паперовому форматі уже є. Її залишається перевести в електронний формат. Тоді мами зможуть записуватись на прийом до лікаря через інтернет і не витрачати часу в чергах, де перебувати з дітками дуже складно.
– За останній рік на ремонти приміщень дитячої комунальної лікарні та поліклінічних відділень з міського бюджету було виділено понад 2 млн. 600 тис. грн. та ще майже 1 млн. на придбання необхідного обладнання. За ці кошти капітальні ремонти проведено в поліклініці №3 на вул. Миру, поліклініках № 4 на вул. Київській та №2 на бульварі Данила Галицького. До цього часу ремонти у цих дитячих поліклініках не проводились десятки років, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал. – Символічно, що ці приміщення капітально оновилися тепер, адже на початку квітня Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня, у підпорядкуванні якої перебувають поліклініки, відзначає своє 30-річчя.
Нагадаємо, що Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня – це лікувально-профілактичний заклад, який надає амбулаторно-поліклінічну допомогу для 42,5 тис. дитячого населення Тернополя.
Джерело: Тижневик "Номер один"