22 квітня в готельно-розважальному комплексі «Глобус» виник конфлікт між представниками охоронної структури та місцевими жителями. Суперечка переросла в силове протистояння, виникла бійка, у результаті якої було використано травматичний пістолет.
На місце події виїжджали працівники поліції, які й встановили особи всіх учасників бійки. Наразі встановлюється роль кожного в цій ситуації.
Одному з учасників бійки, а саме активісту, учаснику АТО, а в недалекому минулому відомому біатлоністу Олександру Починку, нанесли тілесні ушкодження.
– Я зі своїм бойовим побратимом прийшов у ресторан готельного комплексу «Глобус», аби привітати свого кума з днем народження, – розповів Олександр Починок. – Поки спілкувався зі своїм родичем, якого, до речі, тривалий час не бачив, біля нашого столу постійно ходили невідомі люди. Варто додати, що зал, в якому ми святкували, був замовлений тільки для нас. Та це не заважало цим російськомовним спортсменам чомусь заходити до нас.
Уже ввечері Олександр із побратимом вийшли у коридор. І на мить залишився один.
– Мене одразу почали бити з десяток молодиків. Це відбувалося з особливою жорстокістю. На мене стрибали зі столу. Навіть не можу сказати, скільки разів ці виродки повторили такий спосіб побиття, – зауважив доброволець.
Непритомного Сашка Починка його бойовий побратим витягнув із коридора і викликав «швидку». Куртка екс-спортсмена була вся у крові. Починка доставили в обласну лікарню.
Потерпілий отримав закриту черепно-мозкову травму, рани обличчя та руки. Дана подія внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 296 частина 2 ККУ.
– На цьому конфлікт не завершився, – розповідає начальник ГУНП в області Олександр Богомол. – Потерпілий, який є учасником АТО, звернувся за підтримкою до тернополян, до учасників антитерористичної операції та громадських активістів. Уже 23 квітня усі вони зібралися під стінами Тернопільської ОДА, аби з’ясувати всі причини конфлікту.
Учасники зібрання з метою помсти пропонували покарати нападників, застосовуючи радикальні дії. Приблизно 60 осіб поїхали туди, де жили представники іногородньої охоронної фірми.
Щоб не допустити масових заворушень, Олександр Богомол залучив до охорони громадського порядку близько 80-ти осіб особового складу – оперативних працівників, представників “Корду”, патрульної поліції та роти особливого призначення.
– Аби уникнути подальшого конфлікту, представники охоронної фірми вирішили покинути наш обласний центр. Вони на кількох автомобілях поїхали в напрямку Львова. Уже на трасі невідомий автомобіль перекрив їм дорогу і з авто пролунав постріл у бік представників охоронної структури. На щастя, обійшлося без жертв.
Порушено кримінальне провадження за статтею 296 частина 4 ККУ – хуліганство, вчинене з застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень.
Слідство опрацьовує кілька версій щодо обстрілу автомобіля з людьми. Основна з них – конкуренція двох власників агрохолдингової компанії, які й найняли різні охоронні фірми для вирішення господарських суперечок.
Олександр Богомол переконаний, що ситуацію з учасником АТО використала у своїх інтересах інша охоронна структура. Головний поліцейський краю запевнив усіх, що розслідування у цих кримінальних провадженнях проходитиме швидко, об’єктивно та чесно.
Окрім цього, з ініціативи поліцейських, керівників обласної ради та адміністрації всі учасники конфлікту зберуться за круглим столом, аби обговорити ситуацію, яка виникла. На зустріч запросять і представників громадських організацій.
Іван Білий
Джерело: Тижневик "Номер один"