На міжнародному інвестиційному форуму «Тернопільщина Invest-2017», що проходив 24-26 травня, керівництво області знову заговорило про аеропорт. Зокрема, цьому питанню присвятили окрему спеціалізовану секцію.
– Однозначно, що і керівництво Тернопільської ОДА, і депутати обласної ради переконані, що із запуском аеропорту соціальний статус нашого краю зросте. Та щоб аеропорт запрацював, потрібен інвестор. Ми спільно маємо виробити стратегію його розвитку і рухатися далі, – прокоментував голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.
До слова, нещодавно обласна рада затвердила програму розвитку аеропорту «Тернопіль» на 2017-2018 роки. На її реалізацію передбачається 30 млн. грн. Однак депутати не спішать вкладати гроші в об’єкт.
– Нам необхідно бачити інвестора і знати, що саме йому потрібно. Наприклад, депутати ухвалять рішення виділити гроші на будівництво нового терміналу. Визначимо, де він має знаходитись, як виглядати, які функції виконувати. Прийде інвестор і виявиться, що в нього інше бачення, й почне усе переробляти або поставить нам таку вимогу. Тож почати роботи на власний розсуд є безгосподарним рішенням. Нам потрібен чіткий план, – зауважив пан Овчарук.
Про перспективи розвитку Тернопільського летовища під час форуму ж дискутували директор аеропорту Жешув-Ясьонка (Республіка Польща), заступник директора з міжнародної діяльності обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Рівне» Ігор Сєрих та Юрій Малецький – директор Тернопільського ОКП «Тернопільавіаавтотранс».
– Аеропорт у Рівному був збудований ще в 1978 році. Ми ж відновили його міжнародну діяльність у минулому році, – повідомив Ігор Сєрих.
У рівненському аеропорту зараз, за словами пана Ігоря, працює 82 людини. Та наразі всі вони отримують зарплатню через виконавчу службу. Адже підприємство, щоб стартувати, «залізло» у борги, що сягають понад 12 млн. грн. Хоча при грамотному підході до розвитку аеропорту, каже Ігор Сєрих, можна вийти «в плюс».
– Понад 12 млн. грн. – це не критична сума, щоб погасити її, просто необхідне вольове рішення. Нам, приміром, потрібно три борти на тиждень, щоб вийти у «плюс» швидко, – каже Ігор Сєрих.
Наразі рівняни ставлять собі планку – один рейс на тиждень. Далі усе залежатиме він попиту. Тернопільській владі Ігор Сєрих радить скласти умовний «перфективний план», в якому врахувати можливий пасажиропотік, туристичні шляхи, стан злітної смуги, терміналу.
– Від цих та інших факторів буде залежати подальша зацікавленість інвестора. Важливо не відкидати також співпраці з міжнародними фондами, участі у програмах. Аеропорт – це, дійсно, важливий логістичний комплекс, який розвиває регіон, – зазначив пан Сєрих.
Ми запитали у пана Ігоря, чи є сенс Тернопільщині взагалі опікуватись аеропортом, адже по сусідству (Рівне та Львів) «небесні магістралі» складуть серйозну конкуренції.
– Відкривати аеропорт є сенс завжди. Лише питання, в якому напрямку йти. Чи це аероклуб, чи це розваги і навчання для населення, чи сільська авіація, чи мала авіація. Що стосується доцільності у вас відкриття міжнародних напрямків – це питання. Тим паче, що у нас, на відміну від Тернопільщини, виграшна ситуація через наявність траси Київ – Чоп, – підкреслив Сєрих.
До слова, під час останньої сесії Тернопільської облради депутати створили тимчасову контрольну комісію з вивчення питання перспектив функціонування міжнародного аеропорту «Тернопіль». Спільними зусиллями депутати планують сформувати стратегію розвитку Тернопільського обласного комунального підприємства «Фірма «Тернопільавіаавтотранс», підвищити його конкурентоздатність та рентабельність, посилити інвестиційну привабливість тощо.
Джерело: Тижневик "Номер один"