ІІ-й Міжнародний форум аграрних інновацій «Нове зернятко-2017» у Настасові на базі компанії «Агропродсервіс» зібрав понад 1200 учасників, 10 делегацій з-за кордону, майже 80 компаній-партнерів представляли найновішу світову сільгосптехніку, засоби захисту рослин, мінеральні добрива, насіння.
Гостей привітав генеральний директор агрохолдингу Іван Чайківський і побажав їм успіхів у нелегкому хліборобському ремеслі, агронауці, щедрого і багатого пшеничного колоса в цьогорічній жнивній кампанії, яка вже розпочалася у південних областях держави.
Директор ПАП «Агропродсервіс», заслужений працівник сільського господарства Андрій Баран наголосив: «Вертикально інтегрована компанія «Агропродсервіс», в активі якої майже два десятки літ ефективної праці, новаторського досвіду в рослинницькій галузі (понад 40 тисяч гектарів землі в обробітку), сьогодні займає чільні місця на ринку вітчизняного насінництва. У 2006 році вона здобула престижний статус елітнасінгоспу, а з 2016-го стала учасником міжнародної асоціації «Дунайська соя». Гордістю компанії є колектив досвідчених та кваліфікованих агрономів, справжніх фахівців – технологів поля. Зокрема у насінництві, адже загальна площа насіннєвих посівів господарства становить майже 6 тис. га, що потребує серйозного і дбайливого відношення до даної справи. Важливим фактором у вирощуванні високоякісного посівного матеріалу є родючі ґрунти, сучасні інтенсивні технології вирощування сільгоспкультур, які включають збалансоване живлення і комплексний захист рослин. Доробка насіння здійснюється спеціалізованим заводом «Cimbria», який розпочав роботу в 2012 році. Виробнича потужність насіннєво-очисного комплексу (360 тонн на добу) в повному обсязі задовольняє потреби господарства по доробці посівного матеріалу всіх сільгоспкультур».
У цьому році для реалізації товаровиробникам буде запропоновано до 40 сортів насіння української та зарубіжної селекції. Серед озимих культур чільне місце в сегменті представлених сортів займає пшениця. Левова частка високопродуктивних сортів пшениці належить селекції Інституту фізіології рослин і генетики НАН України: «Астарта», «Борія», «Дарунок Поділля», «Каланча», «Сотниця», «Даринка київська» (новинка) та «Новосмуглянка» (новинка). Тому з упевненістю можна стверджувати, що всі сорти, які пропонує ПАП «Агропродсервіс», є високопродуктивними, посухостійкими, толерантними до основних захворювань, стійкими до вилягання та осипання, а озимі культури ще й мають високу зимостійкість та морозостійкість.
Крім того, на демонстраційних полях « Агропродсервісу» культивують понад 60 сортів озимої пшениці кращих селекцій, чимало з яких уже сьогодні видають понад 100 центнерів з гектара.
У результаті плідної науково-селекційної роботи і чесного партнерства з клієнтами високоврожайне насіння з Настасова сьогодні знає чи не вся Україна, а його реалізацію у більшості регіонів держави (від Львівщини до Харківщини) збільшено у рази.
Гостем форуму був науковець з Європейського Союзу Збишек Брабец.
– Я тут не вперше, – наголосив пан Збишек. – Приїздив раніше до вас зі Швейцарії, адже сюди постачаємо певний тип продукції. Співпрацюємо з компанією «Агропродсервіс» протягом п’яти років і раді якісному результату спільної нашої праці. Працьовиті і натхненні полем, хлібом, щирою усмішкою люди – висококваліфіковані спеціалісти. Достаток і благополуччя у родинах та сім’ях викликають повагу, тут села молодіють, оновлюються, квітнуть.
З Божим благословенням до учасників форуму звернувся місцевий парох Василь Баглей. Його праведні слова визначили основну ідею заходу з аграрних інновацій: «Мудрі хасиди кажуть: не той розумний, що все знає, а той, хто все життя вчиться. Із нового зернятка, посіяного в ріллю, виростає сніп жита, пшениці, а з них – хлібина – найвища радість і святість трудівників ланів».
Вітчизняні та зарубіжні аграрії у Настасові мали змогу оглянути демоцентр «Агроскоп Інтернешнл», демонстраційні поля і посіви зернових і технічних культур, насіннєвий і соєвий заводи, яблуневий сад. Брали участь у тематичних теоретичних конференціях та диспутах.
До честі організаторів форуму, було максимально продумано цілісний інноваційний ланцюжок від «Нового зернятка до вашого успіху»,
Численних гостей також частували стравами національної кухні від кращих рестораторів Тернополя, дегустували вони м’ясні вироби Тернопільського м’ясокомбінату, не обійшлося без розваг. З великою концертною програмою українських пісень і гумору виступив відомий народний фольклорний гурт «Настасівські музики» (керівник – заслужений артист України Ігор Брухаль), були вікторини і конкурси. Більшість поїхали додому із призами та масою найкращих вражень, бо, як кажуть у народі, краще раз побачити, ніж сім разів послухати.
Міжнародний форум «Нове зернятко-2017» завершив свою плідну і надзвичайно корисну роботу в напрямку рослинництва, високої культури землеробства на українських полях, а його учасники високо оцінили хліборобське мистецтво і новизну місцевих трудівників і спеціалістів поля.
Ярослав Бачинський
Джерело: Тижневик "Номер один"