Найсвіжіше:
• Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку 
rss

Як боржникам не втратити субсидію


Опубліковано: 11 Липня 2017р. о 10:09

У наступному опалювальному періоді громадяни, які мають заборгованість за комунальні послуги, не можуть претендувати на субсидію. Допомогу не призначатимуть, допоки споживач не сплатить борг чи укладе угоду про його реструктуризацію.

Станом на 30 червня субсидії на житлово-комунальні послуги в області отримують 192 тис. домогосподарств. Для 180 тис. сімей проведено перепризначення на наступний період. Ще 1470 заявникам відмовлено у перепризначенні. Однією з причин є наявність боргу за комунальні послуги терміном понад два місяці. Наразі в області налічується близько 8 тис. таких осіб.

Згідно з законодавством, якщо сім’я, яка отримує субсидії, має заборгованість більше, ніж за два місяці за будь-яку з комунальних послуг, то на наступний термін субсидія автоматично не перепризначається.

Боярський– Але це не є проблемою, тому що людина має два місяці, протягом яких вона може розрахуватись за послугу, пред’явити відповідний документ органам соціального захисту і в подальшому отримати субсидію, – пояснює директор департаменту соціального захисту населення ТОДА Вадим Боярський. – Немає значення, коли саме виникла заборгованість. Якщо станом на 1 травня вона не погашена, то заявнику потрібно провести відповідні дії. Зокрема, він має два місяці з моменту отримання повідомлення про заборгованість, щоб погасити її. У такому випадку субсидія перепризначається з 1 травня.  Якщо людина пропустить цей термін (два місяці), то наступна субсидія буде призначена з місяця звернення, але лише після погашення заборгованості.

Борг може виникнути з кількох причин. Перша – він з’явився ще перед опалювальним періодом та призначенням субсидії і переходить з місяця в місяць аж по сьогоднішній день. Другий випадок – коли людина не сплатила обов’язкової плати. Третій – коли не оплатила за використані понад норму послуги. Відомо, що субсидія призначається у межах норми. Якщо людина використовувала послугу більше, ніж передбачено, то мала платити свої кошти.

– Достатньо погасити цей борг в обслуговуючій організації або укласти договір про реструктуризацію і подати довідку в органи соцзабезпечення, – каже Вадим Боярський.

Не обов’язково, щоб інформація про заборгованість надійшли абоненту до 1 травня – періоду дії субсидії. Це може бути і середина чи кінець червня. Головне, не пропустити два місяці з моменту отримання повідомлення.

Сума боргу може бути різною – від кількох гривень до кількох тисяч. І вона не впливає на процедуру призначення чи розмір допомоги. Важливим є сам факт його наявності.

Перевірити, призначено субсидію у наступному періоді чи ні, громадянин може самостійно.  Якщо у квитанції за червень допомога не нарахована, людині потрібно звернутися до обслуговуючої організації та управлінь соціального захисту для перевірки наявності боргу.

Крім того, громадян закликають активніше подавати заяви на монетизацію невикористаних субсидій. Наразі в ограни соцзахисту звернулося лише 13 тис. осіб, а це 10% від очікуваної кількості. Загалом передбачається, що монетизацію зекономлених субсидій проведуть для 135 тисяч  жителів області на суму 143 млн. грн.

Загалом обслуговуючі організації повернули до бюджету понад 514 млн. грн. невикористаних сум субсидій. Вони подали в органи соціального захисту списки отримувачів допомоги, яким має бути виплачена частина невикористаних послуг готівкою.

Громадяни повинні звернутися в органи соцзахисту за місцем проживання, написати заяву і вказати свій розрахунковий рахунок в банку або вибрати інший механізм виплати – через пошту. Особи отримають монетизовану виплату за зекономлені субсидії після 1 вересня. Максимальна сума за зекономлені 100 м3 газу і 150 кВт електроенергії становить 695 грн., підкреслив Вадим Боярський.

Кошти надходитимуть не на спецрахунки, а в якості соціальної виплати. У заяві людина повинна вказати реквізити власного рахунку. Якщо у неї його нема, вона може відкрити в банку соціальну картку. Користуючись поштовим відділенням, заявнику потрібно вказати лише свою адресу.

Наразі в області активно триває процедура перепризначення субсидії. Станом на 30 червня опрацьовано 83% справ. Найбільша кількість перепризначень у Тернополі – 43 тис., а також у Підгаєцькому та Теребовлянському районах.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше