Найсвіжіше:
• На Тернопільщині сестра обікрала пораненого брата з ЗСУ • МФК «Тернопіль»: відомі суперники у фіналі чемпіонату України • Простір на максимум: як правильно обрати бокси для зберігання • У Заліщицькій громаді сталася аварія з двома потерпілими • В ставку на Кременеччині знайшли мертве тіло • Польські правоохоронці зацікавилися Крупою та її ріднею • У громаді на Тернопільщині 1500 будинків будуть без газу • На Борщівщині сталася масштабна пожежа (фото) • У Донецькій області загинув воїн з Тернопільщини • Почаївська лавра має бути доступною для всіх: глава УГКЦ • На щиті з Донеччини повернувся воїн з Тернопільщини • Мерія Тернополя вирішила накупити пакетів на 30 тисяч • Тернополянин пошкодив стіни 27 храмів обласного центру • Bolt заблокував таксиста, який домагався пасажирку • Дешеві айфони: шлях до інновацій за доступною ціною • На Тернопільщині незаконно вирубали дуба на 3,3 мільйона • Озвучено дату старту чемпіонату Тернопільщини з футболу • Житель Почаєва продавав обріз та гранату • Зимова першість: ФК «Борщів» здобув перемогу над «Соколом» • На Тернопільщині за водний об’єкт вимагали $8 200 хабаря • Житло, авто і валюта: що декларує голова Кременецького суду • Чи корисна кориця для схуднення? • Сенсація на Зимовій першості: вибув бучацький «Колос» • На Тернопільщині водій Део хотів відкупитися від патрульних • Українці дедалі частіше обирають ударні для зняття стресу
rss

Облрада провела масштабну перевірку своїх земель


Опубліковано: 24 Липня 2017р. о 12:00

earth

З початку року Тернопільська обласна рада розпочала інвентаризацію комунальних земель. Спеціалісти планують обстежити майже дві сотні ділянок. Така робота проводиться вперше, тож з’ясувалося багато цікавого.

Цей рік Тернопільська обласна рада за підтримки всього депутатського корпусу присвятила інвентаризації земель. Вона стосується об’єктів спільної власності територіальних громад, сіл, селищ та міст Тернопільської області. Виявляється, що до цього часу рада такими питаннями не займалася.

Слід зазначити, що окремі установи не мали документів ні на будівлі, ні на ділянки. Усе це вирішили впорядкувати. Виготовити нові правовстановлюючі документи із врахуванням того, що є за фактом.

4Як повідомив заступник начальника відділу з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної політики, природокористування та земельних відносин виконавчого апарату Тернопільської обласної ради Андрій Федущак, на сьогодні в області налічується 187 комунальних об’єктів. Зокрема: 22 – в галузі освіти, 42 – в галузі охорони здоров’я,  20 – культури, 4 – спорту, 8 – соціального захисту, 19 – в галузі ЖКГ. 26 об’єктів належать до аптечної мережі, 4 – друкарські видавництва. 16 закладів профілактичної дезінфекції та 26 об’єктів ветеринарної медицини.

Першочергово рада працює по 37 об’єктах, на яких відсутні правовстановлюючі документи, з них на 20 проводяться роботи з землеустрою та геодезії, направлено відповідні звернення до органів місцевого самоврядування та органів державної влади за зверненнями комунальних установ щодо надання дозволу на складання документації з землеустрою та передачі земельних ділянок у постійне  користування.

Два десятки об’єктів, які належать обласній раді, знаходяться на території міста Тернополя. Коли місто нещодавно приймало Генплан, виникли розбіжності між тим, що вказано у Генплані, і фактичним функціональним використанням об’єктів комунальної власності Тернопільської обласної ради.

– Ми подали клопотання зі своїми зауваженнями, – розповідає Андрій Федущак. Сесія міської ради врахувала їх і сесійно підтримала ці зміни. Зараз ДП УДНДПІМ «Діпромісто» мало б їх відобразити у змінах Генплану м. Тернополя відповідно до законодавства та пропозицій, наданих обласною радою.

В обласній раді припускають, що така ситуація могли виникнути випадково. Мовляв, документ розробляла структура з іншого міста, а в ньому винесено тисячі об’єктів. Тож, можливо, на установи обласної ради просто не звернули уваги.

– Міська рада, відповідно до вимог, розмістила проект Генплану на своєму сайті. Цього цілком достатньо. Кожен бажаючий міг надіслати свої пропозиції та зауваження. Від обласної ради таких не надходило, тож депутати проголосували за документ у тому вигляді, в якому ми його бачили, – пояснює Андрій Федущак.

Загалом пропозиції, які підготувала обласна рада, стосуються 13 об’єктів. Вони доволі різні. Наприклад, на одному дані не відповідають функціональному використанню, на іншому – взагалі відсутні.

Найбільш показовими прикладами є: комунальна установа «Тернопільський обласний шкірвендиспансер» (вул. Острозького), «Тернопільський комунальний центр науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді (вул. Медова), Тернопільське державне музичне училище ім. С. Крушельницької, Тернопільський комунальний навчально-курсовий центр (вул. Дорошенка). На цих об’єктах не зазначено функціонального використання. У документі ці ділянки вказані, як землі житлової забудови і передбачені для будівництва багатоповерхових будинків.

56 7 8

Крім цього, існує категорія об’єктів нерухомого майна, які були викуплені під час попередніх каденцій.

– Наприклад, на території земельної ділянки розміщено декілька будівель. Окремі з них уже перебувають у власності юридичних чи фізичних осіб. Відповідно конфігурація земельної ділянки, яка залишилась у користуванні комунальних структур, уже повинна бути змінена, – розповідає Андрій Федущак. – До таких об’єктів належить Тернопільське обласне виробничо-торгове аптечне об’єднання. Зокрема, частина будівель комунальної установи була продана, а на обслуговування цієї нерухомості, згідно з вимогами статті 120 Земельного кодексу України, було проведено часткове вилучення земельної ділянки. Таким чином конфігурація земельної ділянки, яка залишилася у користуванні комунальної установи, вже не відповідає конфігурації, вказаної у Державному акті на право постійного користування, і тому потребує переоформлення правовстановлюючих документів.

Робота із впорядкування документів триватиме впродовж року. За її підсумками передбачається переоформити чи оформити правовстановлюючі документи на земельні ділянки, які цього потребують, відповідно до вимог статті 125 та 126 Земельного кодексу України.

 

Коментар

овчарук1Віктор Овчарук, голова Тернопільської облради:

– Сесією обласної ради було виділено 500 тис. грн. на проведення реєстрації комунального майна, в тому числі земельних ділянок. Коли все майно буде зареєстровано за обласною радою, тоді можемо готувати інвестиційні проекти. Відкрито та прозоро проводити конкурси. Що ми зараз можемо запропонувати інвестору, коли самі не знаємо, що фактично у нас є? У цьому питанні потрібно навести порядок, тому що земельні площі з кожним роком зменшуються. Маючи офіційні документи зі встановленими межами, зможемо чітко контролювати ці процеси і попередити будь-які порушення.

 

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:




Новини
8 Квітня
7 Квітня
За кого ви проголосуєте, якщо вибори президента відбудуться у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше