У Тернопільській ОДПІ вчергове провели телефонну «гарячу» лінію. Цього разу вона стосувалась подання податкової звітності. На запитання відповідала начальник відділу електронних сервісів та звітності Воловоденко Люба Зіновіївна.
У матеріалі висвітлені актуальні питання проведеного заходу.
- Податкова, відповідно до нових змін, має право зупиняти реєстрацію ризикових податкових накладних. Читала, що платник може оскаржити це і подати відповідні документи до ДФС? Це слід робити «електронкою», як і звітність чи на папері?
У разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платник має право подати на розгляд комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, інформацію у вигляді Таблиці даних платника податків за формою, встановленою наказом № 567.
Таблиця має містити тільки ті коди УКТ ЗЕД і КВЕД, які дійсно відповідають діяльності платника, стосовно якого зупинено податкову накладну, і платником отримано квитанцію про зупинення такої накладної чи розрахунку коригування в ЄРПН.
Таблиця даних платника податків подається винятково в електронному вигляді засобами електронного зв’язку, визначеними ДФС України («Єдине вікно» або «Електронний кабінет платника податків»).
- Тернопільська фірма має один із цехів в селі на Збаражчині, де є робітники та обліковець. Але зарплату нараховуємо у місті. Куди подавати розрахунок 1ДФ по «сільських працівниках» – в Тернополі чи у Збаражі?
Ще з початку 2015 року діє Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку за формою № 1ДФ, в якому зазначається, що у разі, якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати податок до бюджету, податковий розрахунок у вигляді окремого витягу за такий підрозділ подає юридична особа до податкової інспекції за своїм місцезнаходженням та надсилає копію такого розрахунку до податкової інспекції за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. У порції, яка подається за підрозділ, зазначаються відомості щодо працюючих такого підрозділу.
- Товариство мого покійного чоловіка практично розпалось, останнім часом він був і за директора та бухгалтера, крім того – єдиним засновником. Скажіть, хто повинен зараз подавати звітність до податкової, після його смерті?
Якщо юридична особа втратила засновника, який одночасно був директором чи бухгалтером, тобто особою, відповідальною за подання податкової звітності, то відповідальним за своєчасність її подання зараз буде спадкоємець, який заявив своє право на підприємство.
- Фірма робила закупку в громадянина, утримала податок. Однак, не впевнені в його ідентифікаційному номері, який погано записали. Скажіть, велике порушення, якщо, виявиться, що у формі 1ДФ номер з помилкою?
Хочу наголосити, що графа 2 «Податковий номер» є одним з обов’язкових реквізитів при заповненні податкового розрахунку за формою № 1ДФ. Невідображення, відображеннями з помилками цього реквізиту є порушенням вимог Порядку щодо заповнення такого розрахунку. Адже, саме він ідентифікує особу, якій фірма виплатила грошові кошти. За таке порушення передбачений штраф в сумі 510 грн. Це – на перший раз. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.
Джерело: Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ