Тернопільщина здолала десятилітній рубіж «найнижчого рівня зарплати», а за темпами росту реальної зарплати наша область – на другому місці в Україні
Упродовж першого півріччя 2017 року на Тернопільщині започаткували діяльність 3100 нових суб’єктів господарювання, в результаті чого було створено майже 4700 робочих місць. Ця позитивна динаміка дає можливість говорити про те, що люди будуть працювати в області. Про це зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час засідання колегії обласної адміністрації.
За його словами, у січні-травні 2017 року суб’єктами господарювання приватного сектора економіки (юридичними та фізичними особами) прийнято на роботу 28 311 працівників. Реальна заробітна плата зросла на 31,4%. За темпами її росту область нині посідає друге місце в державі, а це найважливіше соціальне завдання. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника на Тернопільщині у січні-травні 2017 року склала 5 018 грн.
– Хоч розмір заробітної плати ще поки один з найнижчих по державі, але темп її зростання є найвищим серед областей України. В травні ми подолали десятилітній рубіж «найнижчого рівня зарплати». Якщо за підсумками минулого 2016 року ми відставали на дві гривні від Чернівецької області, то за підсумками першого півріччя цього року на 100 гривень випередили сусідів. Якщо цю динаміку збережемо, а в нас достатньо непогані темпи росту реальної заробітної плати (приблизно 50,6 відсотка), в нас буде добра ситуація по підсумках усього року. А це свідчить про те, що ми активно продовжуємо позитивні процеси в області і малими, але впевненими кроками рухаємося до суттєвих змін! – сказав Степан Барна.
Достатньо позитивна динаміка у нас відбувається завдяки децентралізації і тих кроків, які нею передбачені.
– Насамперед це стосується детінізації ринку праці та землі. Прикладом є реальні надходження по сектору економіки, які позитивно вплинули на загальний фонд. Цього року за результатами першого півріччя він збільшився на 146,9%, а це понад 360 млн. грн. І сьогодні ми маємо розуміти, що саме з цього починаються дороги, житлово-комунальне господарство, освіта, будинки культури і розвиток села, – наголосив Степан Барна.
Водночас очільник області зауважив, що відповідні надходження до бюджетів – це реальний ресурс, акумульований сьогодні в територіальних громадах, селах і в органах місцевого самоврядування, який спрямований на вирішення нагальних питань щодо покращення життя на місцях зокрема та розвитку області загалом.
Джерело: Тижневик "Номер один"