Найсвіжіше:
• Конфлікт довкола будівлі колишньої Тернопільської телерадіокомпанії: погляд ветеранів • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 25 листопада • Тернопільська футзальна ліга: хет-трики Довгуня і Шкварла та два автоголи в одному матчі і на одній хвилині • У Курській області загинув десантник з Тернопільщини • На Тернопільщині відкрили виставку робіт загиблого воїна, художника-декоратора Володимира Чорного • У місті на Тернопільщині торгують російськими товарами (+фото) • Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини • На Тернопільщині від отруєння грибами перестало битися серце ще однієї дитини • Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка
rss

Обласна рада робитиме рейвах в училищах


Опубліковано: 28 Серпня 2017р. о 10:00

92f801d2d102d6e593a606fbf945932fd5407a0dУчилища, які підпорядковані обласній раді перебувають далеко не в кращих умовах: одним бракує грошей, іншим – ремонту. Ряд проблем намагається вирішити керівництво області. Що з того вийде – поживемо – побачимо, але, однозначно, такий стан, в якому вони нині знаходяться, не задовольняє нікого: ні власників в особі керівництва обласної ради, ні керівників навчальних установ, ні самих учні.

Училище у Збаражі позбавлять частини військових ставок

Навчальні заклади військового спрямування знову змусили депутатів обласної ради звертатися до керівництва держави. Військове училище у Збаражі та Коропецький ліцей вирішили зрівняти в умовах. В одних хочуть забрати ставки військових, іншим – додати.

Варто нагадати, цього року ліцей у Коропці позбавили статусу військового. Його не внесено до переліку закладів, де передбачені військові на відповідних посада. Натомість указом Президента такий статус отримало училище в Збаражі.

– Відповідно до цього указу, в закладі передбачено 30 ставок військових. Останні отримують достатньо високу заробітну плату. Ми підрахували, що річний бюджет становитиме 20 мільйонів. Нас трохи обурила така ситуація, адже в закладі у Коропці навчається 400 дітей і там було п’ять військових посад. А у Збаражі, де навчається 150 дітей, – 30. У нас виникло запитання, для чого набирати стільки військових, якщо можна вирішити питання п’ятьма посадами? – апелює голова Тернопільської облради Віктор Овчарук.

У зв’язку з тим, обласна рада звернулася до керівництва держави з проханням відновити Коропецькому ліцею статус військового та розподілити ставки між Коропецьким та Збаразьким навчальними закладам, при цьому зменшивши в останньому їх кількість. Відповідне клопотання підтримали депутати, тепер очікують на відповідь керівництва держави.

Зважаючи, що заклади мають військове спрямування, такі питання вирішує лише Міноборони.

– Я вніс пропозицію звернутися до Міністерства оборони і до керівництва держави з проханням виділити кошти для утримання військових посад. У той же час ми розуміємо, що це питання дуже важливе, тому що ведуться бойові дії на сході. Це престиж та обороноздатність держави, тому підготовка професійних військових  – дуже важливе питання, – наголосив Віктор Овчарук. – Обидва заклади готують потенційні кадри для армії. Після завершення навчання вони всі

військовозобов’язані. Минулого року 43% випускників Коропецького ліцею вступили до профільних навчальних закладів, цього року – 53%.

З’ясувалося, що раніше ліцей отримав військові ставки за джентльменською угодою екс-голови Тернопільської ОДА Юрія Чижмаря та профільного міністерства. Це була квота Криворізького ліцею. Зараз відновити ставки просять не тільки депутати, а й колектив навчального закладу. Люди прийшли до депутатів, аби попросити сприяння. Натомість управління освіти намагається з’ясувати, чи достатньо у цьому питанні зробив керівник закладу.

Нагадаємо, що обласна рада має певні плани щодо Коропецького ліцею та професійного училища. Останній заклад планують передати з державної власності у комунальну, а потім об’єднати ці структури. Крім того, ліцею намагаються повернути статус військового.

Коропецький обласний ліцей та профтехучилище знаходяться на одному подвір’ї, але мають різне підпорядкування. Ліцей перебуває у комунальній власності, а училище – в державній.

– У перспективі добре було б, якби ми об’єднали ці заклади. Ліцей буде давати освітній компонент, а училище – професійний. Якщо відновимо статус військового, то зможемо для військових частин готувати професійні кадри, – каже пан Овчарук.

Сьогодні в Коропецькому ліцеї оновлено матеріальну базу. За кошти обласного бюджету на території закладу облаштували критий спортзал. Поруч знаходиться архітектурна пам’ятка України – палац графа Бадені (початок XIX століття), збудований у класичному стилі. Площа території доволі велика, є можливість відновити ставок, облаштувати спортивні майданчики тощо…

Музичне училище Крушельницької можуть переселити

Амбітні плани щодо обласного музичного училища ім. С. Крушельницької має керівництво області. Навчальний заклад давно потребує ремонту та комфортніших умов для навчання студентів. Цього року на відновлення училища обласна рада виділила понад мільйон гривень, але це капля в морі для такої установи. Навіть ремонт приміщення не вирішить проблеми закладу. Керівництво каже, що училищу потрібно нове приміщення.

Більшість тернополян при згадці про музичне училище уявляють будівлю на вулиці Паращука. Там, справді, розміщено головний корпус училища. Але, попри це, заклад має ще дві будівлі, також розміщені у центрі міста. Одна з них знаходиться біля перинатального центру, інша – біля ресторану «Водограй».

Віддаленість корпусів один від одного аж ніяк не сприяє навчальному процесу.

Днями в училищі побував голова обласної ради Віктор Овчарук. Після візиту зробив висновок: закладу потрібні глобальні зміни.

– В училищі дуже маленькі приміщення для навчання. Студенти тісняться у невеликих кабінетах, приміщення потребують ремонту. Вихованцям та педагогам потрібно забезпечити нормальні умови праці та навчання, – каже Віктор Овчарук.

Цього року музичне училище відзначає ювілей – 60 років. З цієї нагоди тут відбудуться урочистості. На них планують запросити колишніх випускників, представників галузі культури та мистецтва, посадовців. Як кожна хороша господиня, готуючись до приходу гостей, прибирає квартиру, так і в училищі захотіли трохи причепурити бодай головний корпус. Обласне керівництво пішло назустріч і на останній сесії депутати облради виділили на заклад 1,3 млн. грн.

– Планувалося, що ці кошти витратять на ремонт туалетів. Якщо залишаться гроші, то, можливо, вдасться відремонтувати підлогу у фойє. Під нею знаходилися труби і зараз вона просіла, – каже очільник області.

Для більш масштабних робіт потрібно в рази більше коштів, але чи є доцільність їх вкладати у старі будівлі? У цьому в керівників області є сумніви. Потрібно розширити навчальні кімнати, але перепланування будівлі не вирішить цього питання.

Тож наразі розглядаються два варіанти. Перший з них пов’язаний з обласною бібліотекою, яка знаходиться поблизу площі Героїв Євромайдану, – можливість її передачі Тернопільській міській раді. Натомість область хотіла б отримати у власність приміщення кількох шкіл.

– Зараз школи у місті не укомплектовані, тож, можливо, варто було б їх об’єднати, а вивільнені приміщення обміняти, – каже Віктор Овчарук.

В одній із таких шкіл можна було б розмістити музичне училище, в іншій – школу мистецтв ім. І. Герети, навколо якої тривалий час точаться дискусії. Розглядається  ще один варіант – будівництво нового корпусу училища, у якому можна було б об’єднати всі структурні підрозділи закладу. Так три корпуси навчального закладу можна продати, а за ці кошти звести нову будівлю.

– Біля ресторану «Водограй» училище має власну земельну ділянку. На ній можна було б звести новий сучасний корпус. Створити всі умови для навчання. Обладнати гарний зал, – каже пан Овчарук.

Зважаючи, що ділянка знаходиться неподалік парку та ставу, тут політ для фантазії проектантів дуже великий. На останньому поверсі можна було б розмістити оглядовий майданчик, сцену для виступів. Артисти могли б давати концерти під відкритим небом і це може стати родзинкою Тернополя. 

Крім того, область не втрачає надії отримати у власність приміщення професійно-технічних училищ. Якщо так станеться, то музичне училище можна буде розмістити в одному з них.

Звичайно, усе це – справа не одного дня, але головне – зробити перший крок. В обласній раді вже запланували кошти для виготовлення проектно-кошторисної документації прибудови корпусу, що біля «Водограю». Та чи вдасться реалізувати задумане, покаже час…


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
24 Листопада
23 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше