До 1 вересня органи соціального захисту отримували від громадян заяви на монетизацію зекономлених субсидій. Тепер банки планують розпочати виплату коштів. Кожен громадянин зможе отримати на руки до 700 грн.
За результатами попереднього опалювального сезону монетизації підлягає економія електроенергії та природного газу за умови, що ці ресурси використовуються для опалення. Максимальна сума коштів, яку може отримати громадянин, – 135 грн. за зекономлену електроенергію та близько 700 грн. за зекономлений обсяг газу.
Як повідомив директор департаменту соціального захисту ТОДА Вадим Боярський, невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг із газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт/г електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.
Громадяни, які зекономили субсидію, мали особисто до 1 вересня подати в органи соціального захисту за місцем проживання заяви, де вказується спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема особовий рахунок одержувача в банківській установі.
Усі вони будуть опрацьовані. Загалом в області прогнозована сума компенсації складає близько 90 млн. грн. готівкою.
Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або звернутися з відповідним запитом до постачальника газу.
Щоб отримати грошову допомогу, потрібно мати відкритий рахунок у банку. Субсидіант може самостійно вибрати банківську установу, через яку проводяться виплати соціальних допомог та пенсій. Виплати також можуть бути здійснені готівкою через відділення «Укрпошти».
На момент подачі заяви рахунок у банку повинен бути вже відкритим.
Під монетизацію підпадають майже 2 млн. домогосподарств. Якщо громадянин має зекономлену субсидію на газ або електроенергію, які використовуються для опалення, але з якихось причин не був включений у відповідний список на монетизацію, він може звернутися до підприємства з проханням включити його у додатковий список.
«Ідея щодо часткової монетизації субсидій – це крок, який має показати, що в тому числі ті люди, які отримують субсидії, мають можливість і повинні мати стимул для того, щоб економно використовувати енергоносії, насамперед газ та електроенергію», – підкреслив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.
У Кабміні зазначили, що це разова виплата для населення, яке зекономило на природному газі в опалювальному сезоні в 2016-2017 роках. Субсидія, незалежно від вигляду, в якому вона виплачується, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тому монетизація частини зекономлених субсидій жодним чином не впливає на процес декларування, а отримана від держави сума не повинна зазначатися у декларації про доходи громадян.
Джерело: Тижневик "Номер один"