Найсвіжіше:
• Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка • Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків • У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини
rss

Як віддати дитину в перший колектив? Усе про дитсадочки Тернополя


Опубліковано: 26 Вересня 2017р. о 13:45

Молоді батьки жартують: влаштувати дитину в садок значно важче, ніж в університет. І справді, у Тернополі з дошкільними закладами неабияка проблема. Дітей у місті вдвічі більше, ніж можуть прийняти садки. Щоб зняти соціальну напругу, групи починають розширювати. Не рятують ситуацію навіть приватні садки.

садок

Попит удвічі перевищує пропозицію

Керівництво міста тішиться: дітей стало народжуватись значно більше, ніж, скажімо, ще п’ять років тому, і це добре. Але для них не вистачає дитячих садочків – і це погано.

Різні чинники змушують батьків дуже швидко виходити з декретної відпустки і повертатися до звичного робочого ритму. Всі вони покладаються на дошкільні заклади, а знаючи непросту ситуацію з наповнюваністю, одразу після народження починають записувати діток у садки.

Сьогодні у дошкільних закладах навчаються майже 11 тисяч дітей при проектній можливості близько 6 тисяч. Тобто на кожних 100 місцях навчаються приблизно 180 дітей. Загалом у місті функціонують 352 групи.

– Згідно зі статистикою, майже 100% тернополян охоплені дошкільною освітою, але, відверто кажучи,  цього показника досягнуто не тільки завдяки відкриттю нових груп та садочків. Частина закладів працює з перевантаженням. Наприклад, нещодавно у мікрорайоні «Дружба» відкрито два дошкільних заклади, але ситуація там і далі залишається складною. Тому батьки починають записувати у чергу дітей одразу після народження, – пояснює заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

До слова, «Дружба» належить до мікрорайонів, де найбільше відчувається дефіцит дошкільних закладів. Також до цього переліку належать такі густонаселені райони, як «Канада» та «Аляска».

–  На даний час гострою є проблема із влаштуванням дітей у ДНЗ, які знаходяться  у мікрорайонах «Новий світ» (ДНЗ №5, 25),  «Дружба» (ДНЗ №3, 13, 16, 18, 19, 34, 37 та  НВК  №35), «Березовиця»  (ДНЗ №11) та  у районах  «Канада» (ДНЗ №33), «Аляска» (ДНЗ №4, 14, 21), «Старий парк»  (ДНЗ №12, 29, 10), «Текстерно»  (ДНЗ №15, 31), – зазначив пан Бицюра. – Там є потреба у відкритті нових закладів. Частково проблему вдається вирішити у «Березовиці», при плануванні двох нових макрорайонів було передбачено будівництво нового дошкільного закладу. Крім того, сьогодні тривають переговори з одним із інститутів щодо розміщення у його приміщенні садків на 12 груп. Це дозволило б забезпечити дошкільною освітою майже 250 дітей.

Міське керівництво зізнається, що наведена статистика щодо потреб сфери дошкільної освіти потребує коригування. Річ у тім, що у місті навчаються діти з навколишніх сіл. Тож попит на заклади значно більший, ніж констатують офіційні дані.

– Цього року ми порушили питання, яке викликало великий резонанс. Мова йде про те, що у наших закладах навчаються багато дітей із навколишніх сіл і громади повинні відшкодувати кошти за надану послугу. Звичайно, це суттєво не змінить ситуації щодо наповнюваності закладів, але хоча би збільшиться надходження до бюджету. Наскільки мені відомо, не всі навколишні села мають належні умови для перебування дітей у садочках. Можливо, така норма стимулюватиме їх створити належні умови для діток і вони залишатимуться у селах. Наприклад, у Великих Гаях є приватний садок із хорошими умовами. Можливо, інші братимуть цей досвід за приклад, – наголошує Леонід Бицюра.

Управлінці кажуть, що не проти, аби у цій сфері почав працювати інвестор і відкрив у Тернополі кілька приватних дошкільних закладів. Адже іншим чином вирішити проблему не можливо. В Україні навіть започаткували практику покладання соціальних функцій на будівельні фірми, але вона не увінчалася успіхом. Будівельники отримують містобудівні умови й обмеження. Проектом передбачено будівництво садків, але роботи розбиті на дві черги. Перша – будівництво житла, друга – соціальних об’єктів. Натомість недобросовісні забудовники здають в експлуатацію житло, а до соціальних об’єктів так і не доходять.

5Приватний садок – за кілька тисяч гривень

Альтернативою комунальних дитячих закладів у Тернополі стали приватні садочки. Вони хоч і виручають батьків, але не стали панацеєю. Головна причина – висока вартість послуг. У середньому перебування дитини упродовж місяця у приватному садку коштує 2,5 – 4 тис. грн. Погодьтесь, не кожна сім’я може дозволити собі такі витрати. Інколи батькам вигідніше ще рік залишитися вдома, ніж віддати всю зарплату на садок.

Точної статистики щодо кількості приватних садків у місті немає. В управлінні освіти такого моніторингу не ведуть. Та й законодавство цього не вимагає. Більше того, таким садкам не потрібно від мерії жодних дозвільних документів, як, у принципі, й ліцензії.

Оскільки єдиної бази приватних садків немає, ми вирішили пошукати такі заклади в інтернеті. Виявляється, що сьогодні вони мають нові сучасні назви – центри розвитку дитини. Очевидно, така форма роботи не обмежує керівників та педагогів, тож вони самі вправі встановлювати свої правила та порядки.

Так одні заклади працюють повний робочий день, інші – лише у визначені години. Одні забезпечують харчуванням, інші – ні. У деяких садках передбачено час на сон, в інших – лише погодинні заняття. Також на вартість послуг впливає наявність дитячого майданчика.

Такими лояльними правила організації дошкільних закладів стали після внесення змін до санітарного регламенту садків. Відповідно до них, після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється лише за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебувала під медичним наглядом. Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
24 Листопада
23 Листопада
22 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше