Фільм «Король Данило» – перший історичний блокбастер відомого українського режисера, автора стрічки «Жива» Тараса Химича. Зйомки планують розпочати наприкінці вересня цього року. Наразі ж триває підготовка основної локації, де будуть розгортатися події.
Як розповів режисер фільму Тарас Химич, Тернопільщина у процесі зйомок має ключове значення. Головний герой фільму – наш земляк Олександр Алексєєв, тернополянин також і композитор стрічки Андрій Підлужний. Водночас у масовках фільму будуть задіяні члени спортивного клубу «Характерник» із Тернополя. Саунд-трек до фільму знімали у Кременці. Основна локація фільму буде на Львівщині, де будують спеціальне середньовічне містечко.
– Ми хочемо зняти фільм швидко, щоб він був цікавим і відповідав вимогам часу, а також симпатіям та потребам глядача. Також хочемо максимально відтворити час і атмосферу XIIІ ст. Передати тодішній дух, стиль та спосіб життя, і хочемо бути у цьому максимально реалістичні. У теперішній час людям потрібне патріотичне кіно. І тому ми хочемо зробити такий продукт, – зазначив Тарас Химич.
Частина зйомок також проходитиме у нашому регіоні. Зокрема, режисера зацікавили ландшафти. Тут відзнімуть загальні кадри, зокрема проїзд коней. А ось у плані архітектури Тернопільщина, на жаль, не може стати в нагоді команді. Попри те, що в краї налічується понад 30 замків, жоден із них для зйомок не підходить. Вони збудовані на два століття пізніше за період, описаний у фільмі. Протягом цього часу стиль архітектури суттєво змінився.
Наразі для зйомок зводять історичне містечко. Воно знаходитиметься на території одного із підприємств. У його межах є невелике озеро. Звести містечко планують за два тижні. Цікаво, що монтажні роботи також здійснюють жителі Тернопільщини. Центром містечка буде замок.
– Його будують із дерева. Вже використано понад 120 «кубів», – каже Тарас Химич. – Роботи проводяться дуже швидко. Перед зведенням замку консультувалися з фахівцями, аби максимально точно відобразити деталі та стилістику.
Режисер наголошує, що фільм художній, але матиме багато історичних прив’язок.
Бюджет картини становить 4 млн. грн. Це незначна сума для такого проекту. Тарас Химич наголошує, що бюджет вдалося скоротити за рахунок співпраці з фахівцями: пошиття костюмів, декорації.
– Після фільму «Жива» до нас посилена увага і ми розуміємо масштабність того, що робимо. «Жива» – єдиний український фільм, який із дебюту зібрав понад мільйон гривень. Це прецедент. Нас показували у 20 кінотеатрах України, – наголошує режисер. – Ми робимо достатньо якісний продукт, необхідний для людей.
Перед стартом зйомок голова Тернопільської ОДА Степан Барна зустрівся із режисером стрічки, головним актором та творчою групою.
Як зазначив очільник області, за допомогою фільму можна було б популяризувати Тернопільську область, як свого часу зробив це із Холодним Яром відомий український письменник Василь Шкляр у своєму романі «Чорний ворон». Тепер же Василь Шкляр написав історичний роман про УПА на Тернопільщині «Троща». Зокрема, про події національно-визвольного руху на території Козівського району. «Тому це цікавий і дієвий спосіб у цьому напрямі і ми зацікавлені у такій співпраці. Народне українське кіно потрібно підтримувати», – зауважив Степан Барна.
Нагадаємо, прем’єра запланована на травень 2018 року. Фільм створюється спільним коштом.
Джерело: Тижневик "Номер один"