Чемпіоном Тернопільської області з футболу вперше у своїй історії стала команда «Агрон», яка представляє Великогаївську громаду. Про те, як здобувалося обласне футбольне «золото», ми розпитали президента ФК «Агрон», відомого тернопільського аграрія Юрія Березовського (Ю.Б.) та головного тренера команди Романа Курдупеля (Р.К.).
– Як оцінюєте виступ «Агрону» в чемпіонаті області?
Ю.Б.: Вважаю, ми заслужили на чемпіонство. Хоча було нелегко, адже інтрига трималася до останнього туру, одразу чотири команди боролися за перше і призові місця. Однак наші футболісти доклали всіх зусиль, щоби досягти поставленої перед сезоном мети.
Р.К.: Очолив я команду на початку другого кола. Перед призначенням була розмова із президентом клубу Юрієм Романовичем Березовським, котрий ставив завдання виграти чемпіонат, але він добре знав, у якому стані команда, тому, якби навіть цього не вдалося зробити, ніхто би сильно мене за це не критикував. На щастя, все вийшло якнайкраще і було здобуто таке очікуване всіма вболівальниками «Агрону» перше місце обласного чемпіонату.
– Зміна тренера посеред сезону себе виправдала?
Ю.Б.: Це був вимушений крок тому, що ми почали втрачати кваліфікованих футболістів, у яких не було порозуміння із тренером, хоча й фінансове становище у нас було одне з кращих серед обласних команд. Якби ми не зробили цього непопулярного кроку, могли би втратити багато очок і шансів здобути чемпіонське звання. Добре, що вчасно зробили висновки і врятували ситуацію. Хоча Ігоря Климентійовича Бадла, з яким ми розпочинали співпрацю ще минулого року, мені шкода, адже з ним здобули срібні нагороди, заскочивши в останній вагон поїзда 2016 року.
– Наскільки важко було досягнути переможного результату?
Р.К.: Зігравши усього один товариський поєдинок, без жодного тренування в першому ж матчі під моїм керівництвом довелося їхати на відповідальний матч проти нашого головного на той час конкурента – чортківського «Кристалу». Маючи в заявці 14 чоловік, нам у тій зустрічі вдалося перемогти (2:1). Цей матч, можна сказати, став для нас ключовим у плані турнірних перспектив. Після нього футболісти «Агрону» повірили у свої сили, гравці стали грати в той футбол, який я від них вимагав, і результат не забарився.
Ю.Б.: У ряді матчів доводилось викурити пачки сигарет, випити валер’янки, бо були емоції і їх важко побороти. Деколи гри немає, але результат позитивний, і цим себе заспокоюєш. Пригадую, перед матчем із чортківським «Кристалом» ми були як підбитий птах, просили суперника перенести матч, але його керівництво не пішло нам назустріч. Дякувати Богу, той матч ми вистояли, зуміли перемогти і далі зривів практично не було.
– Після поразки в 12-му турі від «ДСО-Поділля» (1:2) не було пригніченого настрою, мовляв, упустили свій шанс?
Р.К.: Керівництво клубу навіть після цієї поразки подякувало хлопцям за гру, адже бачило, що гравці «Агрону» віддавалися на футбольному полі, ніхто не відбував номер. Може, нам чогось і не вдавалося, але моменти створювали, демонстрували атакувальний футбол, на жаль, багато нереалізованих моментів призвели до негативного результату. Але, правду кажучи, підсвідомо вірив, що все буде добре. На той час у нас ще було дві гри до завершення чемпіонату, а в конкурента із Чорткова з пропущеними матчами – ще 5 поєдинків. Не вірив, що всі вони можуть виграти. Так воно в підсумку і сталося, суперник втратив кілька важливих очок, а ми свої матчі виграли і незалежно від конкурентів стали для них недосяжними.
Ю.Б.: Ми були на межі, але так склалося, що наш суперник із Чорткова втратив кілька важливих очок у матчах зі зборівським «Колосом» та ФК «Козова», ми ж свої поєдинки виграли та справедливо здобули перше місце.
– Перед останнім туром чемпіонату не було мандражу, адже у разі негативного результату в Зборові міг бути навіть «золотий» матч?
Р.К.: Переживав, звичайно, але вірив у своїх футболістів, що все має бути добре. Загалом, матч у Зборові був найкращим за той час, відколи я очолив команду. Футболісти дисципліновано відіграли від першої до останньої хвилини, надійно зіграли в обороні, не давши супернику нічого створити, натомість свої моменти реалізували та здобули заслужену перемогу – 3:0.
– На ваш погляд, хто із футболістів доклався найбільше до перемоги «Агрону»?
Ю.Б.: Футбол – це колективна гра і результат колективний, хоча, на мій погляд, кращим був опорний півзахисник, молодий Арсен Кривобедрий. Також варто відзначити нашого капітана і нападника Романа Мельника, який з 12-ма м’ячами став кращим бомбардиром чемпіонату.
Р.К.: У першу чергу хотів би сказати про тих гравців, яких вдалося в останні дні заявкової кампанії запросити до «Агрону», і вони мене не підвели, значно підсиливши гру. Це гравець оборонного плану Андрій Пастернак із ФК «Збараж» та атакувальний футболіст Микола Когут. Також виділив би Олега Лівіцького, Євгена Гуріна, молодих півзахисників Арсена Кривобедрого та Дмитра Коника.
– Як оцінюєте рівень суддівства обласного чемпіонату?
Р.К.: До суддівського корпусу в мене немає жодних претензій. Зрозуміло, більшість із них – молоді, тому бували якісь дрібні помилки, але щоб їхні дії кардинально вплинули на матчі за участю «Агрону» – такого не було. А загалом вважаю, коментувати дії суддів не потрібно, моя робота – це тренувати, щоби підопічні показували якісний футбол.
Ю.Б.: Арбітрам потрібно підвищувати кваліфікацію, хоча з їхнього боку я не побачив упередженості, вони молоді і їм властиво інколи помилятися.
– На Ваш погляд, які кроки федерація має зробити, щоби покращити рівень чемпіонату?
Ю.Б.: Чемпіонат області був жвавіший та цікавіший, ніж попередній. Приємне враження справив незалежний контрольно-дисциплінарний комітет, рішення в якому приймали фахові юристи. Якщо ж говорити про організаційну складову, то ще потрібно попрацювати, насамперед над календарем, щоби команди чітко дотримувались регламенту.
Р.К.: У першу чергу хочеться визначеності щодо дати старту чемпіонату, бо від цього залежить початок тренувальних зборів. Також просив би звести до мінімуму кількість переносів, бо цього сезону так було, що перерва між матчами тривала до двох тижнів, і за цей час важко футболістів тримати в ігровому тонусі. Команди, які заявляються на чемпіонат України серед аматорів та першість області, мають розраховувати на певну кількість футболістів, щоби грати, скажімо, у тиждень по два матчі – середа та субота/неділя. Бо саме через них ламався календар. Змагання мають чітко проходити за регламентом і за 2-3 тури до завершення чемпіонату всі перенесені поєдинки мають бути зіграні. І, звичайно, хочеться, щоби кількість команд у вищій лізі була більшою. Як на мене, оптимально – 12 колективів.
«Золотий» склад «Агрону»: воротарі – Андрій Северин – 8 матчів (5 пропущених м’ячів), Іван Рогаль – 5 (-6), Станіслав Горнік – 2 (-4); захисники – Ростислав Ціх – 14 (1 забитий м’яч), Олег Лівіцький – 11, Анатолій Гринченко – 11, Тарас Глухан – 11, Віктор Ковальчук – 9 (1), Назар Хавтур – 8, Андрій Пастернак – 6, Габріель Бадеме – 6, Андрій Сухецький – 3, Валерій Бадло – 2, Сергій Дроздовський – 2, Петро Кривий – 2, Дмитро Марценюк – 2; півзахисники – Арсен Кривобедрий – 14, Дмитро Коник – 13 (4), Автанділ Гвіанідзе – 9, Гурін Євген – 8 (6), Дмитро Коротюк – 4, Олександр Кіцак – 2, Гіоргі Сартанія – 2, Андрій Бадло – 1, Дмитро Русанюк – 1 (1); нападники – Роман Мельник – 14 (12), Іван Бачинський – 12 (3), Ігор Кохман – 7 (2), Микола Когут – 5 (2), Олександр Паламар – 4 (2), Володимир Онищук – 2.
Джерело: Тижневик "Номер один"