Останніми роками уявити міжсезоння без Тернопільської футзальної ліги важко. У сезоні-2017/18 в змаганнях, які проводяться під егідою федерації футболу Тернопільської області, зголосилася взяти участь рекордна кількість команд – 58. Про головні досягнення і перспективи «малого» футболу поведемо розмову з головою обласного комітету з футзалу Едуардом Карапетяном.
– Наскільки важко було організувати таку велику кількість команд до участі в Тернопільській футзальній лізі?
– Уся команда федерації футболу Тернопільської області на чолі з головою Тарасом Юриком, а також Асоціація футзалу України, яка є членом ФФУ, доклали максимум зусиль,щоби поінформувати всі райони області, що зимовий сезон 2017-18 років буде з футзалом. Беззаперечний авторитет федерації футболу Тернопільської області та висока її професійність у всіх своїх діяннях не залишили представникам футзальних команд ніяких сумнівів у тому, що змагання з футзалу пройдуть на високому професійному рівні.
– Який регламент нинішнього футзального чемпіонату?
– Регламент обласного чемпіонату був складений та адаптований до внутрішніх змагань на базі проекту регламенту чемпіонату Аматорської футзальної ліги України сезону 2017/2018 рр. Команди-учасниці поділено на чотири ліги: вищу (10 команд), першу (14), другу (18) і третю (16). Переможець вищої ліги зможе представляти Тернопільщину на всеукраїнському рівні. Ці змагання проходитимуть під егідою Аматорської футзальної ліги України.
– За яким принципом команди було розділено на ліги і чи не буде такого, що рівень колективів в одній лізі буде значно різнитися?
– Команди було розділено за результати змагань минулого сезону. Згідно зі спортивним принципом, команди, які зайняли призові місця, піднімалися на рівень вище, а новачкам запропонували починати з нижчих ліг. Рівень колективів у всіх лігах відповідає їхнім зайнятим місцям.
– Відомо, що переможець Тернопільської вищої футзальної ліги матиме право показати свій рівень на Всеукраїнських змаганнях. Чи можете вже на старті сезону визначити, які команди можна віднести до фаворитів вищої ліги?
– На щастя чи на жаль – ні. Всі команди вищої ліги мають дуже високий рівень підготовки і все буде вирішуватись на спортивному майданчику.
– Останніми роками у змаганнях футзалістів було чимало претензій до суддівського корпусу. Як обласна федерація буде працювати з суддями, щоби покращувати їхню кваліфікацію, адже правила гри у великому футболі і футзалі різняться?
– Ми докладаємо максимум зусиль для того, щоби рівень наших арбітрів відповідав високому рівню кваліфікації. Для цього ми щотижня проводимо теоретичні і практичні заняття. Опрацьовуємо багато відеоматеріалу, регулярно проводимо тестування на знання правил гри тощо. Але, як казав хтось із класиків, вдосконаленню немає меж…
– Цього футзального сезону виступають не так багато команд з області. Як зацікавити команди з районів брати участь у футзальній лізі, адже поза обласними футзальними змаганнями залишилися міста обласного значення – Бережани, Чортків, Кременець?
– Я вважаю, що, навпаки, географія команд розширилась. Спробую назвати немісцеві команди. Це Лановецька ОТГ, Великогаївська ОТГ, Байковецьку громаду представляють дві команди, два колективи з Теребовлянського району – с. Долина та смт Микулинці, с. Драганівка, с. Присівці, с. Лози-Кривки, команда з с. В. Бірки, команда зі Скалата, с. Івачів, с. Дубівці, с. В. Березовиця, с. Озерна, смт Козова, с. Дворіччя, с. Заруддя, с. Новосілка, с. Вишгород, с. Соборне, с. Шляхтинці, с. Стегниківці, с. Купчинці, с. Конюхи й інші. Можливо, у цих гравців більше бажання грати у футзал, ніж у гравців названих вами міст, на жаль.
– Чи буде у майбутньому дотримуватись спортивний принцип у переході між лігами? До прикладу, якщо спонсор виявить бажання виставити нову команду одразу в вищу лігу, чи вона буде йти до вершини через сито ліг?
– Спортивний принцип повинен бути завжди, але в наших реаліях не можна виключати нічого.
– Яким чином притягуватимете на футзал тернопільського глядача, для якого це відносно новий вид спорту?
– Вид спорту далеко не новий для тернопільського глядача. Наш глядач сучасний і відстежує всі матчі з футзалу, а інколи є окремі матчі, де яблуку ніде впасти. А щодо залучення більшої кількості глядачів, я Вам повідомлю наступну інформацію: у нашій федерації дуже добре поставлена інформаційна політика. Є сайт федерації, на якому висвітлюються всі події, що відбуваються у футболі. На сьогоднішній день цей сайт є серед лідерів відвідувань. У подальшому ще є декілька проектів з залучення глядача на трибуни.
– Пане Едуарде, Ви, мабуть, спілкуєтеся зі своїми колегами з інших областей. Як тернопільська футзальна ліга виглядає у порівнянні з сусідніми лігами?
– Достойно. Єдина проблема – мала кількість стандартних футзальних майданчиків. Для прикладу, в Хмельницькому їх є п’ять.
– Наразі поза футзалом залишилися дівчата, ветерани, студенти. Чи планується нинішнього сезону змагання між ними?
– Федерація футболу планує у цьому сезоні проведення змагань як і серед дівчат, ветеранів, так і серед студентів. Щодо останніх, то є попередні напрацювання, що це буде регулярний сезон за участю 12-16 команд.
– Свого часу тернопільські команди («Банкір», «Товтри», «Марспирт») виступали у другій футзальній лізі чемпіонату України. Чи на часі нині вести мову, що якась із місцевих команд зможе, скажімо, у наступному сезоні заявитися на ту ж першу українську лігу?
– Все, що залежить від нас, ми зробимо, але, на жаль, не все в наших силах. Сподіваюся, що Тернопільський край з його футбольними традиціями буде колись мати і футзальну команду в професійній лізі.
Футзальний сезон розпочато!
18 листопада у спорткомплексі «Політехнік» стартувала Тернопільська футзальна ліга сезону-2017/18. Першими вступили в боротьбу десять команд вищої ліги.
Ось результати першого туру: БФ «Майбутнє сиріт» – «Алюр» – 6:3 (І. Абрамець-2, Р. Баб’як, А. Періг, І. Крушельницький, Р. Гаврилюк – А. Онисько-2, А. Захарчук); ДСО (Тернопільський район) – «Віго» (Острів) – 2:2 (В. Білик-2 – Н. Галадза, А. Бочач); «Арсенал» – «Будівельний затишок» (Микулинці) – 5:4 (І. Кветкевський-5 – А. Коваль-2, В. Сирник, В. Барладин); «Західхлібзбут» – «Вікторія» (В. Бірки) – 5:7 (П. Грабчак, В. Грабчак, А. Долинний, Н. Гринтус, В. Дзьоба – О. Кіцак-5, М. Карпа, С. Винник); «Ланівці-ОТГ» – «Агрон-ОТГ» (Великогаївська громада) – 5:1 (А. Мороз-2, М. Войтещук, О. Критюк, Р. Журибіда – І. Бачинський).
Джерело: Тижневик "Номер один"