Найсвіжіше:
• Конфлікт довкола будівлі колишньої Тернопільської телерадіокомпанії: погляд ветеранів • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 25 листопада • Тернопільська футзальна ліга: хет-трики Довгуня і Шкварла та два автоголи в одному матчі і на одній хвилині • У Курській області загинув десантник з Тернопільщини • На Тернопільщині відкрили виставку робіт загиблого воїна, художника-декоратора Володимира Чорного • У місті на Тернопільщині торгують російськими товарами (+фото) • Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини • На Тернопільщині від отруєння грибами перестало битися серце ще однієї дитини • Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка
rss

Як народними засобами втамувати головний біль


Опубліковано: 25 Листопада 2017р. о 12:03

Мігрень – цим науковим медичним терміном називають приступ головного болю в одній із півкуль голови. Усім добре відомо, що ця недуга може тривати декілька годин і доволі часто супровод­жуватись нудотою та блюванням. Мігрень почи­нається у перехідному юнацькому віці і зазвичай тоді ж проходить внаслідок формування дорослого організму. Рідше нею хворіють діти, а частіше – люди середнього та особливо похилого віку. Більшість із нас при головному болю передусім усувають його головну причину. Для цього застосовують різні ліки, призначені медичними фахівцями. І саме при ускладненнях необхідно одразу ж звертатися за допомогою до лікарів. Але завдяки дарам природи, ми можемо й самі здолати цю недугу, якщо вона ще не спричинена якимось важким захворюванням, – вважає 68-річний народний умілець і знавець місцевості, житель села Устечко, що у Заліщицькому районі, Михайло Подолюк. Михайло Теодозійович не вживає при головних болях таблеток, а лікується винятково народними методами. Його ми попросили розповісти про них.

– Пане Михайле, яку найелементарнішу допомогу можна надати самому собі або й іншій людині, яку нестерпно мучить мігрень?

– Найпростіше з мого досвіду, що можна зробити в такому випадку, – це прикласти до голови прохолодний компрес. Для відпливу крові від голови (при припливах крові) роблять парові ванни для ніг, збуджувальні обгортання жи­вота та литок, ставлять клізми з прохолодної води, роблять масаж голови та шиї. Також хворому варто перестати хвилюватися  та  забезпечити душевний і фізичний спокій. Є й інші способи. Зокрема, для  зменшення головного болю до болючих місць прикладають листки капу­сти, роблять компрес із листків липи. Біль полегшується, якщо до лоба прикласти пом’яті листки любистку, підбілу звичайного. Можна накладати компреси з відвару трави полину звичайного з додаванням столового оцту, кашку хрону (обережно – можливі опіки), листки м’яти перцевої.

– Уже за останні десятиліття для втамування головного болю застосовують і нетрадиційну для нашого народу рослинність – лимон. Чи доцільно його застосовувати в такому випадку?

– Лимон – хоч і недоморощений фрукт, але має багато цілющих властивостей. При головному болю можна взяти свіжу його шкірку діаметром 2 см, почис­тити її від білої речовини і на деякий час прикласти до скроні пологим боком. Під нею утворюється червона пляма, яка згодом буде дещо пекти та свербіти. Проте головний біль невдовзі мине.

– А які народні засоби слід застосовувати при мігрені, спричиненій підвищенням тиску?

Під час підвищення внутрішньочерепного тиску можна вживати настій трав барвінку малого: 1 столову ложку залити 200 мл води, витримати на водяній бані 15 хв. Приймати по 1-2 столові ложки 3-4 рази на день. Одночасно як сильний сечогінний засіб варто приймати відвар трави дроку красиль­ного: 1 столову ложку залити 300 мл окропу, варити на малому вогні до 1/3 від початкового об’єму. Пити по 1-2 столові ложки через 3 год упродовж 3-4 діб.

– Що робити, коли головний біль ніби «шпигає», різко посилюється під час руху, супровод­жується блюванням або носовою кровотечею?

Тоді використовують відвар кореня пере­ступня білого: 1 чайну ложку залити 400 мл окропу, кип’ятити 10 хв на малому вогні. Приймати по 1 чайній — 1 десертній ложці 3 рази на день перед вживанням їжі.

– А який народний засіб можна застосувати як заспокійливий при головному болі?

– Як заспокійливий засіб при головному болі застосовують відвар кореневища з коренями валеріани лікарської: 1 десертну ложку залити 200 мл води, кип’ятити 10 хв на малому вогні у закритому посуді. Приймати по 1/4 —1/3 склянки 3 рази на день. Дітям віком до 7 років відвар дозувати ложками.

– Які ще ефективні народні засоби від мігрені Вам відомі?

– У нашому краї здавна при цій недузі вживали всередину відвар

шавлії лікарської. Говорили також, що в окремих місцевостях у відварі барвінку мили голову. На сусідній із Тернопіллям Гуцульщині використовують свіжі листки любистку, які при­кладають до скронь, жують сухий корінь рослини.

– Чи існують народні методи боротьби з головним болем із підвищеною температурою тіла?

– Добрими болезаспокійли­вими, жарознижувальними засобами вважають компреси із розчину оцту на лоб і скроні. У багатьох місцевостях при головному болю прикладали мідні мо­нети до скронь. Проте кожному слід усвідомити, що лікування головного болю вимагає індивідуального підходу в конкрет­ному випадку, бо він є захворюванням інших захворювань. Тож  передусім треба вести здоровий спосіб життя, а у випадку появи недуги своєчасно її лікувати.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
24 Листопада
23 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше