Найсвіжіше:
• На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини • На Тернопільщині втратили бронювання робітники аграрного сектору • Ще один син Підгаєччини віддав своє життя за Батьківщину • Бандити вимагали неіснуючий борг у підприємця з Тернопільщини • Дітей та дорослих залякують: з’явилися нові деталі про скандальну спецшколу на Тернопільщині • Професійне виготовлення бірок для одягу: від ідеї до реалізації • Тернопільську міськраду cуд зобов’язав укласти охоронний договір щодо пам’ятки архітектури
rss

Василь Івегеш: «Буде своя професійна команда – зможемо притримати перспективну молодь, зберегти її для тернопільського футболу»


Опубліковано: 9 Грудня 2017р. о 15:00

Величезну роботу для тернопільського футболу проводить відомий тренер Василь Петрович Івегеш. Під його керівництвом ФК «Тернопіль-Педуніверситет став студентським чемпіоном України, чортківський «Кристал» із футболістами-студентами виборов «бронзу» чемпіонату області. А ще Василь Петрович як директор педагогічного ліцею спортивного профілю тримає на пульсі усю перспективну футбольну молодь Тернопільщини. Яким був для Василя Петровича футбольний 2017 рік, він розповів нашим читачам.

Збій на фініші завадив стати чемпіонами

– Сезон був важким, – почав розмову Василь Івегеш. – Практично одним складом довелося грати на чотири фронти – в чемпіонаті й кубку області, аматорському чемпіонаті України та всеукраїнських студентських змаганнях. Футболісти представляли чортківський «Кристал» та Тернопільський педагогічний університет.

– У чемпіонаті області команда здобула лише «бронзу»…

Третє місце для чортківського «Кристалу» вважаю закономірним результатом, хоча команда заслуговувала кращого. Перед сезоном було поставлено завдання стати чемпіонами. І все йшло за планом, але наприкінці чемпіонату стався збій у грі, який не дозволив чортківській команді вибороти перше місце. На той час через причини, пов’язані з моєю основною роботою, я не був при команді. У той період залишилося зіграти кілька ігор із середняками та аутсайдерами, тому я сподівався, що «Кристал» переможе і команді вдасться зачепитися за чемпіонство. Але сталося так, що керівництво команди, яке залишилося після мене, недооцінило суперників зі Зборова та Козової, а футбол, як відомо, такого ставлення не пробачає. Особливо мені прикро за домашню гру чортківської команди проти Козової. Не буду ображати цю команду, яка протягом усього сезону була непростим суперником, однак для «Кристалу», який боровся за чемпіонство, не гоже повністю програти команді, яка знаходилась на дні турнірної таблиці.

– Хто був лідером «Кристалу» впродовж сезону?

Більшість гравців – це молоді 17-18-річні студенти педагогічного університету. В такому віці важко сподіватися від футболістів стабільності. Коли на початку сезону в команді грали досвідчені Василь Чорний та Андрій Кондзьолка, були надії, що вони своїми діями на полі та підказками допоможуть молоді увійти в правильне русло. Але так сталося, що обидва ветерани поїхали до Канади і нам довелося більшу частину чемпіонату догравати здебільшого з молоддю. Виділив би братів Когутів – Івана та Миколу, Андрія Різника, Андрія Засєдка і, звичайно, нашого капітана, 21-річного оборонця Юрія Заставецького.

В аматорах гравці «Кристалу» здобували досвід

– Яку мету переслідувала команда, беручи  участь в аматорському чемпіонаті України?

У чемпіонаті області суперничали 8 команд, які провели всього 14 матчів за рік (плюс «Кристал» зіграв чотири поєдинки в кубку області, – авт.). Вважаю, це дуже мало, тому спільно із керівництвом клубу було прийнято рішення заявитися в аматорський чемпіонат України. Там ми виступали по суботах і неділях, а в чемпіонаті області – по середах. У такому режимі важко грати молодим футболістам, але ми пішли на цей крок з умислом, тому що на перспективу ці гравці мають виступати саме у такому режимі. Окрім того, міський голова Чорткова і наш головний вболівальник Володимир Шматько хотів, щоб у місті було справжнє футбольне свято, коли приїжджатимуть команди з усієї України. Хоч я йому говорив, що результату швидкого ми не досягнемо. Натомість мер прагнув перемог і після 1 вересня, коли я на певний час залишив команду, в «Кристал» запросили кілька досвідчених виконавців, котрі пройшли школу професійного футболу. Однак стало ще гірше, бо команду на переправі змінювати важко, а щоби ці зміни принесли результат – потрібен час. Керівництву клубу трішки потрібно було потерпіти, щоби молоді гравці змужніли і змогли виконувати ті завдання, які перед ними ставлять. Скажу так: тренери мають тренувати, вчителі – навчати дітей, медики – лікувати людей, а мери – працювати, щоб їхні міста були найкрасивішими. Водночас, я переконаний, із Володимиром Шматьком «Кристал» ще досягне футбольних висот не лише на теренах Тернопілля.

– В аматорській лізі «Кристал» зірок не хапав, але й хлопчиками для биття не були.

Суперники в аматорській лізі дуже сильні. Такі команди, як «Рочин» (Соснівка), «ОДЕК» (Оржів), ФК «Малинськ» не загубились би й у другій лізі. Хоча у тому ж матчі з ФК «Малинськ», коли нам довелося грати лише молоддю, вдалося забити супернику двічі, ми повели в рахунку – 2:0, однак недосвідченість чортківських футболістів зіграла велику роль і той матч звели внічию (2:2). Також варто згадати про перемоги над ФК «Хмельницький», ФК «Калуш». І справді, хлопчиками для биття не були і на зимову перерву йдемо ділячи з 8 очками 6-8 місця, відстаючи всього на один заліковий пункт від четвертої позиції.

– Останнім часом футбольна інфраструктура в Чорткові значно покращилась. Керівництво клубу й справді працює на перспективу?

Чортківський «Кристал» – це бюджетна команда, тому маємо економити кожну копійку. Звичайно, могли жити і харчуватися в готелі та ресторані. Однак вирішили зекономити гроші та облаштувати харчоблок і проживання на 20 футболістів і двох тренерів на стадіоні. Підвели тепло, у кожній кімнаті встановили телевізор, інтернет, є гаряча вода. Залишилося ще дещо вдосконалити і будемо мати повноцінну спортивну базу, враховуючи, що планується спорудження великого майданчика зі штучною травою. Також у Чорткові якісно працюють дитячі тренери, тому через 2-3 роки можна сформувати «Кристал», який би боровся за трійку кращих обласних команд. На жаль, сьогодні на Чортківщині конкурентоздатних дорослих футболістів практично немає, їх треба виховувати, але для цього потрібен час…

Чи відродиться ФК «Тернопіль»?

– Влітку ФК «Тернопіль-Педуніверситет» під Вашим керівництвом вдруге поспіль став студентським чемпіоном, натомість восени в новому сезоні команда виступає не так вдало…

У команді зараз відбувається зміна поколінь, більшість футболістів – першокурсники. До того ж, якщо раніше студентська команда наполовину складалася із гравців ФК «Тернопіль», які грали у першій-другій лігах, то нині базовою командою є аматорський чортківський «Кристал». Рівень трішки нижчий, відповідно в одному матчі можемо обіграти чернівецький «Університет» (7:2) й одразу програти кременецькій команді (0:2). Потім зібралися і вивезли «золоті» очка з Ірпеня, обігравши сильну команду податкового університету (3:0). Футболісти у нас хороші, але ще не досвідчені. Ми щороку важко входимо в сезон, а потім набираємо хід, тому впевнений, для нас ще нічого не втрачено і ми поборемося за вихід до фіналу «чотирьох».

– Якою бачите перспективу у Ваших підопічних?

Мер Тернополя Сергій Надал говорив, що ФК «Тернопіль» лише на рік пішов на вимушені канікули. Надіюся, що команда відродиться, бо на сьогодні ми поповнюємо колективи з інших областей. Якщо ж у нас буде своя професійна команда, то ми зможемо притримати перспективну молодь, зберегти її для тернопільського футболу. Тим більше, «Нива» без нас сумує, був би ФК «Тернопіль» у другій лізі, дивись, і «Нива» би грала у першій лізі…


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше