26 грудня минулого року на території декількох підприємств у Бучачі співробітниками поліції у супроводі загону спецпризначення було проведено обшуки та виїмки документів, які викликали значний резонанс серед громадськості.
А почалося все ще в 2016 році, коли підприємець із Бучача Михайло Сличенюк вирішив продати одне з належних йому підприємств. Але після укладання з покупцем відповідного договору він чомусь відмовився виконувати взяті на себе зобов’язання та передати новому власнику продане підприємство. Мабуть вважав, що продешевив. Проте замість того, аби чесно обговорити з покупцем можливість та умови розірвання вже укладеного договору та відшкодувати йому понесені витрати (що було би цілком по-людськи та справедливо), він вирішив піти іншим шляхом: підробивши документи, заднім числом переоформив майно підприємства на себе, а потім, щоб уникнути відповідальності за скоєне, заявив про нібито рейдерське захоплення проданого ним підприємства.
Але покупець теж виявився впертим і не погодився просто так залишити шахраю придбане підприємство, адже на той момент уже встиг інвестувати чималі кошти. Конфлікт між власниками перейшов у судові інстанції. Після майже дворічної судової тяганини Михайло Сличенюк програв усі судові процеси. За рішенням суду незаконно привласнене ним майно зобов’язано повернути на підприємство, а право власності покупця на підприємство – підтверджено.
Здавалось би, після отримання рішення судів конфлікт мав бути вичерпаний, адже рішення суду – це закон, обов’язковий для виконання.
На жаль, для Михайла Сличенюка це не так. Розуміючи, що законним шляхом підприємство за собою він залишити не може, а віддавати його або домовлятися із власником не хоче, він вирішив знову підробити документи, на підставі яких спочатку переоформив підприємство на себе, потім – на свою доньку, згодом – на рідного брата, і при цьому чомусь вважав, що це зійде йому з рук!
Проте зазвичай такі «прості» рішення все тільки ускладнюють та мають своїм наслідком ще більші проблеми.
Протягом наступного місяця всі незаконні дії було скасовано. Декілька державних реєстраторів, яких Михайло Сличенюк використав у своїй схемі, було покарано рішенням Мін’юсту. За фактом підробки документів та протиправного заволодіння майном порушено кримінальне провадження, у рамках якого і проводилися слідчі дії 26 грудня минулого року.
І здається, Михайлу Сличенюку тепер доведеться нести відповідальність не тільки перед покупцем за невиконання взятих на себе зобов’язань, а й перед державою – за порушення законодавства, передбачені Кримінальним кодексом.
Ця справа – яскравий приклад того, як жадібність та безглузде бажання отримати більше призводять до втрати навіть того, що отримав би, якби належним чином виконав своє зобов’язання.
А. Дзюба, старший юрист адвокатського об’єднання «Адвокатська фірма «Бізнес і Право»
Джерело: Тижневик "Номер один"