Найсвіжіше:
• Конфлікт довкола будівлі колишньої Тернопільської телерадіокомпанії: погляд ветеранів • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 25 листопада • Тернопільська футзальна ліга: хет-трики Довгуня і Шкварла та два автоголи в одному матчі і на одній хвилині • У Курській області загинув десантник з Тернопільщини • На Тернопільщині відкрили виставку робіт загиблого воїна, художника-декоратора Володимира Чорного • У місті на Тернопільщині торгують російськими товарами (+фото) • Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини • На Тернопільщині від отруєння грибами перестало битися серце ще однієї дитини • Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка
rss

За проїзд у транспорті Тернополя можна розрахуватися банківською карткою


Опубліковано: 2 Березня 2018р. о 13:23

Наш обласний центр приєднався до прогресивних міст Європи і світу, де проїзд у міському громадському транспорті можна оплатити сучасним зручним – безконтактними банківськими картками і NFC-пристроями, крім того, вперше в Україні така можливість була реалізована у приватних маршрутних таксі. Валідатори і термінали відразу приймають безконтактні платіжні картки. 22 лютого у Тернополі «Ощадбанк» та «Visa» запустили систему оплати проїзду в міському наземному транспорті за допомогою безконтактних банківських карток і NFC-пристроїв на стаціонарних валідаторах і на мобільних терміналах кондуктора. Вперше в Україні це стало можливим не тільки в міському комунальному транспорті, а й у приватних маршрутних таксі.

    За проїзд можна розрахуватися не тільки карткою «Visa»

Запроваджуючи в Тернополі нову систему безготівкової оплати за проїзд, компанія «Visa», за словами директора відділу технологічних рішень, керівника групи інноваційних рішень Євгена Лісняка, зробила все, щоб їхній сервіс у сфері міських пасажироперевезень був максимально зручним для користувачів. 

– Тернопіль – одне із першим серед міст України, де запровадили електронний квиток, а тепер став єдиним, де запровадили електронний квиток на транспорті приватних перевізників.  Ми розвиватимемо й підтримуватимемо цю систему. Компанія вирішила, що сервіс має бути максимально зручним для користування. Тому за проїзд можна розрахуватися карткою не тільки «Visa», а й будь-якої іншої платіжної системи. Вона є незалежною від будь-якого банку. Ця безконтактна картка має спеціальний символ – хвильки від вай-фаю. Здійснити оплату можна і через мобільний телефон, який має операційну систему «Андроїд» та NFS-чіп. За допомогою програми «Андроїд пей» до номера телефону можна приєднати картки багатьох українських банків.

Заступник директора департаменту електронної комерції та платіжних засобів – начальник управління торгового еквайрингу «Ощадбанку» Наталія Войтович наголосила, що участь їхньої банківської установи у таких рішеннях, як «cashless», яке зараз впроваджується у Тернополі, є дуже важливою.

– Транспортна інфраструктура – цікавий стратегічний напрям для популяризації безготівкових розрахунків. По-перше, проект дає місту можливість звільнити громадський транспорт від готівки, а по-друге – спрощує пасажирам оплату проїзду. Сьогодні до передових інноваційних міст долучився Тернопіль. І тут – уперше в Україні! – оплата безконтактними банківськими картками та NFC-пристроями стане можливою не лише в міському транспорті, а й у маршрутних таксі приватних перевізників.

Директор ТОВ «Системний зв’язок» Віталій Васильків повідомив, що з 17 лютoгo y гpoмaдcькoмy тpaнcпopтi Тepнoпoля (y мapшpyткaх тa тpoлeйбycaх) його підприємство протecтyвaло мoжливicть oплaти бyдь-якoю бaнкiвcькoю бeзкoнтaктнoю кapткoю зa пpoїзд.
– Тaкa мoжливicть oплaти стала дocтyпною для всіх мeшкaнцiв тa гocтeй мicтa одразу ж після її презентації – yжe з 22 лютoгo. 68 одиниць міського комунального транспорту (65 тролейбусів та 3 автобуси) і перші 15 маршрутних таксі вже обладнані мобільними терміналами, були оновлені й отримали можливість прийому оплати проїзду банківськими картками та NFC-пристроями на рівні з міським електронним квитком та «Файною карткою». Також у 48 тролейбусах додатково встановлено  стаціонарні валідатори з такою ж функціональністю.

Плюси й мінуси запровадженої нової системи оплати за проїзд

Із бюджету Тернополя на впровадження цього проекту не витратили жодної копійки.

– Компанія «Visa» власним коштом оновила програми стаціонарних та мобільних валідаторів. Це є її інвестицією у розвиток соціально-орієнтованих карток для популяризації та розповсюдження безконтактних банківських карток. Наразі в Україні безконтактних карток майже 5%, але вони набирають популярності. І цьому сприятиме також участь нашої компанії у даному проекті, – сказав Євген Лісняк.

Тож запровадження у нашому місті поширеної у цивілізованому світі системи оплати проїзду в громадському транспорті за допомогою банківських карток на стаціонарних валідаторах та на мобільних терміналах кондукторів – прогресивний крок і для громади Тернополя, і для компанії «Visa». Якби не одне суттєве «але»: вартість оплати проїзду банківською карткою дорожча, аніж за «Карткою тернополянина». У тролейбусах за банківською карткою проїзд вартує 4 гривні, а в маршрутках – 5. «Картки тернополянина» дають можливість зекономити 1 гривню в кожному з цих видів пасажироперевезень за 1 поїздку. Тож зрозуміло, що нововведенням навряд чи користуватиметься молодь та загалом середній і нижче нього прошарки населення. Пенсіонерам цього не треба, а заможні тернополяни в громадському транспорті не їздять. Але як би там не було, усі новації у системі  оплати проїзду в громадському транспорті за допомогою і трьох варіантів електронного проїзного квитка, і  безконтактних банківських карток, і NFC-пристроїв є прогресивним явищем у  міській системі пасажироперевезень. А щодо окремих недоліків, то час, люди та економіка усе відкоригують. Новації, про які йшлося у цьому матеріалі, – це лише, як повідомили у Тернопільській міській раді, черговий етап масштабної транспортної реформи у Тернополі, оскільки на часі закупівля великих автобусів та створення єдиної муніципальної транспортної компанії. Відтак, як запевняє керівництво міста, у Тернополі зовсім скоро буде якісний, зручний та доступний громадський транспорт. Наскільки реальний цей проект і чи закуплять якісний транспорт, а не єврометалобрухт – поживемо -побачимо!

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
24 Листопада
23 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше