Найсвіжіше:
• Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 25 листопада • Тернопільська футзальна ліга: хет-трики Довгуня і Шкварла та два автоголи в одному матчі і на одній хвилині • У Курській області загинув десантник з Тернопільщини • На Тернопільщині відкрили виставку робіт загиблого воїна, художника-декоратора Володимира Чорного • У місті на Тернопільщині торгують російськими товарами (+фото) • Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини • На Тернопільщині від отруєння грибами перестало битися серце ще однієї дитини • Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка • Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків
rss

Обласна рада долучається до реконструкції «Народного дому» в Борщеві


Опубліковано: 7 Березня 2018р. о 16:50

Перебуваючи на Борщівщині з робочим візитом, голова обласної ради Віктор Овчарук оглянув приміщення та експозицію Борщівського комунального обласного краєзнавчого музею. Установа славиться своїми фондами. Її експозиція розміщена в залах колишнього «Народного дому» українського товариства, що розташований у центрі міста. 

Заснований він у 1908 році за пропозицією Михайла Грушевського та адвоката Михайла Дорундяка. Виглядає будівля дуже цікаво – дві вежі з куполами. Музей був будинком розвитку української культури та самобутності. Михайло Грушевський особисто контролював його будівництво, здійснюючи часті візити у Борщів. Він також був почесним представником “Народного дому”. Зараз музей є також центральним місцем розвитку культури міста. У ньому розташовується, окрім краєзнавчого музею, і музей Тараса Григоровича Шевченка з картинною галереєю, який є першим музеєм, створеним у західних областях України. На виставці в музеї представлені відомі борщівські вишиванки, історія міста з рідкісними документами, а також народні музичні інструменти. Будівля музею впізнається і примітна серед інших, тому знайти її в Борщеві не складно.

Водночас старовинний будинок потребує реконструкції та ремонту. На умовах співфінансування місцева громада та районна влада виділили вже значні кошти та виготовили відповідну документацію для перекриття покрівлі. Проте у зв’язку з тим, що будинок прикрашають куполи, цього виявилось замало. Перебуваючи у Борщеві та оглядаючи музей, Віктор Овчарук повідомив, що обласна рада розгляне можливість долучитися до фінансування ремонтних робіт та виділить кошти на реконструкцію покрівлі з урахуванням куполів.

Також очільник області зазначив: «Ми неодноразово говорили, і з цим усі погоджуються, що нинішній підхід до музейної справи безнадійно застарів. Необхідно кардинально міняти підходи та концепцію діяльності. Які би багатющі фонди не були у музеї, якими б шедеврами  чи артефактами він не володів, без сучасної концепції, здатної  заохотити людину піти у музей, відвідувачів у ньому не збільшиться, а відтак успішнішим він не стане. Буваючи з робочими візитами за кордоном, ми  знайомилися з роботою місцевих музеїв. Висновки очевидні: необхідно повне переформатування роботи музеїв, а для цього потрібні кошти. До прикладу, Люблінський музей на два роки пішов на повну реконструкцію, але щоби це зробити, він виграв гранти на 220 мільйонів злотих. Відтак ми, щоб удосконалитись,  повинні стати цікавими для грантодавців».

Нагадаємо: у минулому році було підписано відповідну угоду між Люблінським музеєм та музеями Тернопільщини щодо співпраці. Угодою передбачена реалізація історичних проектів від найдавніших часів. Зокрема: археологічні та історичні проекти від Черняхівської культури та Київської Русі до періоду Другої світової війни; етнографічні, мистецькі та літературні проекти, навчання наших музейних фахівців.

Підбиваючи підсумки зустрічі з колективом Борщівського обласного  комунального краєзнавчого музею, Віктор Овчарук підкреслив: «Європейські фахівці стверджують: важливо розуміти, за чим відвідувач може прийти – за новими знаннями, емоціями чи, може, щоби поспілкуватися у цих умовах з родиною або друзями? Відвідувач, кажуть європейські музейники, так само вагомий, як і експонати. Тому нам необхідно наздоганяти світові тенденції. Недостатньо просто взяти і розташувати експонати у залі, які б цікаві вони не були. Коли ми експонуємо щось, це є своєрідною формою комунікації, а комунікація вимагає двох учасників – того, хто звертається, і того, до кого звертаються. І ще одне наднеобхідне: експонати мають з’явитися онлайн. У такому випадку людина зможе їх проглянути, а це збільшує шанси на те, що вона прийде у музей. Люди завжди хотітимуть бачити експонат наживо, а це далеко не те саме, що можна побачити онлайн. Але в мережі ми можемо їх заохотити, зацікавити, а можливо, чогось навчити чи щось придбати. Збереження архітектурних та культурних пам’яток і пропагування природного та історичного багатства краю – пріоритетні для обласної ради напрямки розвитку соціально-економічного та культурного життя Тернопілля. Ми вже чимало зробили для відновлення палацу Бадені в Коропці, докладемо свою лепту і до реконструкції «Народного дому» в Борщеві. А ще обов’язково долучимося до осучаснення експозицій, використання новітніх технологій для росту привабливості музею серед відвідувачів», – сказав очільник області.

 

На фото: Борщівський музей, який знаходиться в «Народному домі», є центральним місцем розвитку культури Борщtва, тому справа честі для обласної ради допомогти з фінансуванняv ремонтних робіт та реконструкції покрівлі


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
24 Листопада
23 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше