Атовці Тернополя б’ють на сполох. Кажуть, що депутати міськради роздають договори сервітуту на землю підставним особам. Ба більше! Одну і тут ж ділянку спочатку надають одній особі, а потім ту ж землю – іншій.
Підозрюють у лобіюванні «своїх»
Понад тридцять бійців АТО прийшли на земельну комісію міської ради, щоби влаштувати «очну ставку» та з’ясувати, яким принципом керуються депутати, роздаючи договори сервітутів.
– На Об’їзній є земельна ділянка площею близько 200 квадратних метрів. Її планували використати для встановлення трьох кіосків, де ветерани-атовці зможуть організувати бізнес, маючи можливість працювати самим та давати робочі місця іншим. Три кіоски виникли не випадково, а щоби пожежна машина могла безперешкодно проїжджати при необхідності. Заявники готові були підписати всі необхідні документи для договору сервітуту, пройшли профільну комісію (рішення прийнято одноголосно). Та тут ми дізнаємося, що цю саму земельну ділянку одним рішенням виконавчого комітету вже виділили тернополянину-пенсіонеру, який навіть не оформлений як підприємець, хоча отримав дозвіл на сервітут для ведення торгівлі. Ми вже не говоримо про порушення протипожежних норм. Ми хочемо спитати владу, як так можна: забрати землю у тих, хто захищав Україну, щоби віддати її за якоюсь сумнівною схемою черговій підставній особі? – обурювався на комісії доброволець (в минулому біатлоніст) Олександр Починок. – Ми знаємо, хто приніс у міську раду документи Зозуляка. Сам він не ходив. Знаємо про його зв’язок і деяких депутатів. Знаємо, чия це підставна особа!
Зозуляк – це прізвище людини, яка отримала договір сервітуту під ведення торгівлі. Атовці кажуть, що цьому чоловікові понад 70 років і він не є підприємцем. Тому бійці підозрюють, що за Зозуляком стоїть ще хтось. Кажуть, що навіть знають хто. Проте під час комісії називати прізвище не захотіли. Мовляв, зберуть більше інформації та оприлюднять. За словами пана Починка, подвійні стандарти та обман він побачив у діях депутатів, що є представниками земельної комісії.
– Попереднє засідання комісії перенесли на добу раніше, попередивши нас за 5 хвилин до початку, – згадує пан Олександр. – Наші юристи, звісно, не змогли потрапити на це засідання, але вже тоді ми запідозрили, що нас намагаються ошукати ті, хто мав би допомагати.
Атовець каже, що їм заговорювали зуби кілька місяців, а в той час швиденько оформили землю на людину, яка не має стосунку до підприємництва. Причому ту ж землю, документи на яку погодили бійцям.
– Як людина, підставна особа, конкретно прокладка, якій ви вже видали дуже багато землі, пройшла комісію із торгівлі? Зараз ми будемо розслідувати повністю всі моменти: що кому видавалося. Поки що «вилізла» лише вершина айсберга, – сказав пан Починок.
Проголосували все, що просили
Розмова між депутатами та атовцями тривала на підвищених тонах. Бійці принесли з собою роздруківки фотографій своїх побратимів, що отримали поранення на сході. Кажуть, що на ці фото кожен із членів комісії має дивитися щодня, перш ніж приймати рішення.
– Є два варіанти виходу із ситуації: суд і виконком. Ви ж хочете рішення комісії. Тому я пропоную зараз, зважаючи, що є спірні моменти, дублюючі рішення на ділянку, адже дійсно погодили землю, наскільки я знаю, і вам (до атовців,- авт.), і Зозуляку. Тому пропоную комісії рекомендувати виконкому скасувати договір сервітуту Зозуляку. Після цього пропоную звернутися до депутатів за затвердженням землі вам. Такий варіант підходить? – запропонував голова комісії Андрій Шкула.
Депутат переконував, що ні він, ні члени земельної комісії не змушені вимагати у заявників на землю документи, які би підтвердили, підприємець він чи ні. За їхніми словами, це мало би робити профільне управління, перш ніж подавати рішення на розгляд комісії. Відповідно і пана Зозуляка депутати теж не бачили. Словом, і я не – я, і хата не моя.
– Ми прийняли рішення так, як хотіли ви. Чи буде воно діяти? Сумніваюся, – заявив Шкула.
Дійсно, депутати погодилися, що неприпустимо роздавати одну і ту ж ділянку різним людям. Визнали й те, що отримувати землю для ведення підприємницької діяльності можуть зареєстровані підприємці. Проте народні обранці зауважили, що навряд їхні рішення про звернення до виконкому якось змінять «погоду». Адже вони носять лише рекомендаційний характер.
Депутат міськради Тарас Білан запропонував атовцям прийти на сесію міськради у п’ятницю, 16 березня. Підготувати проект рішення про скасування сервітуту Зозуляку та вимагати, щоби народні обранці проголосували. Тоді, мовляв, і чекати на виконком не доведеться.
– Дивіться, щоби не було загальної всеукраїнської мобілізації в місті Тернополі. Тоді буде не смішно. Можемо задіяти дієвіші методи, оприлюднивши, хто з вас із ким говорить та про що домовляється, – пригрозив Олександр Починок.
У підсумку конфлікт так і не закрили, а швидше відклали до найближчої п’ятниці. Атовці пообіцяли, що обов’язково з’являться на сесію та розкажуть, хто носить у раду документи на підставних, на їхню думку, підприємців…
Джерело: Тижневик "Номер один"