Завдяки ініціативі Президента України Петра Порошенка, 5 мільярдів гривень, які були повернуті із вкрадених Януковичем грошей, будуть спрямовані на загальнодержавному рівні на розвиток сільської медицини – саме на цю ланку, з якою найчастіше стикаються люди. Наша область на реалізацію цієї ініціативи отримала 178 млн. грн. Про це зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час прес-конференції, присвяченій даній темі.
«Наша стратегія – кардинально змінити ті підходи, котрі до сьогодні були у медицині. Саме тому, коли мене запитують, чи я прихильно ставлюся до медичної реформи, відповідаю, що так, адже гірше вже бути не може! Будь-який крок, що ми зараз зробимо у напрямі осучаснення та надання медичних послуг, уже має позитивну динаміку», – підкреслив Степан Барна.
Відтак медична реформа має охопити 4 ключових аспекти: створення умов для забезпечення громадян якісними та доступними медичними послугами; підняття значущості престижу професії лікаря; створення сучасної інфраструктури охорони здоров’я та покращення матеріально-технічної бази.
«Шлях до ефективного надання медпослуг – через спроможну мережу первинної ланки медицини»
За словами Степана Барни, наразі потрібно сформувати оптимальну мережу первинної ланки медицини області. До цієї мережі ввійшли 17 районних центрів первинної допомоги, 178 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, в тому числі: 76 амбулаторій групової практики та 102 амбулаторії монопрактики. Крім того, в області є 734 фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пункти. З них уже вдалося реконструювати приблизно 45 об’єктів і спрямувати на це 17 млн. грн. капітальних вкладень. Функціонують також медичні заклади первинної ланки як окремі юридичні особи у 12-ти громадах.
«У селах краю збудують 18 нових та реконструюють 47 діючих амбулаторій»
«Елементом нашої спільної політики також є не лише покращення якісно-кадрового потенціалу. Ми поставили собі за мету вивчити проблематику амбулаторій, котрі були побудовані в міжвоєнний період, щоби реконструювати їх в амбулаторії, ефективні для надання меддопомоги людям», – зазначив Степан Барна.
Згідно з цією стратегією, планується здійснити будівництво 18-ти амбулаторій загальної практики сімейної медицини, з них – 11 амбулаторій на 1-2 лікарів із житлом, 4 амбулаторії на 1-2 лікарів без житла і 3 амбулаторії на 3-4 лікарів без житла. При розрахунках, як наголосив голова ОДА, виходили з того, де є найбільш відчутна проблематика з якістю та умовами надання медичних послуг. До того ж в області планується реконструкція ще 47 діючих амбулаторій.
«Для мобільності сімейних лікарів – 134 автомобілі»
«Утім ми розуміємо, що навіть із комфортними умовами, але без сучасного обладнання лікар нічого не зможе вдіяти. Тому кошти також будуть спрямовані на придбання медичного обладнання. А щоби лікар був мобільним та міг вчасно й оперативно надавати допомогу, плануємо придбати 134 автомобілі з розрахунку одна амбулаторія – один автомобіль. І це ще раз говорить про те, що ніхто не ставить собі за мету знищити медицину в області. Навпаки, робимо усе для того, щоби медичні послуги були якісними та доступними!» – підсумував Степан Барна.
Джерело: Тижневик "Номер один"