Найсвіжіше:
• Дорога додому довжиною у 2 роки і 7 місяців: на Харківщині загинув “холодноярівець” з Тернопільщини • У Тернополі на одній з підстаніцій сталася аварія: частина міста знеструмлена • Тернопіль попрощався із загиблим на Донеччині письменником  • Конфлікт довкола будівлі колишньої Тернопільської телерадіокомпанії: погляд ветеранів • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 25 листопада • Тернопільська футзальна ліга: хет-трики Довгуня і Шкварла та два автоголи в одному матчі і на одній хвилині • У Курській області загинув десантник з Тернопільщини • На Тернопільщині відкрили виставку робіт загиблого воїна, художника-декоратора Володимира Чорного • У місті на Тернопільщині торгують російськими товарами (+фото) • Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини • На Тернопільщині від отруєння грибами перестало битися серце ще однієї дитини • Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини
rss

Тарас Юрик: «Ми створюємо новий футбольний простір»


Опубліковано: 27 Квітня 2018р. о 17:06

Останні квітневі дні є знаковими для тернопільського футболу. Рік тому до керівницва Федерацією футболу Тернопільської області став народний депутат України Тарас Юрик, а минулої неділі розпочався новий обласний футбольний сезон із рекордною для Тернопільщини в XXI столітті кількістю команд. Про головні пріоритети в роботі, те, що вже вдалося зробити, і плани на сезон-2018 розмовляємо з головою обласної федерації Тарасом Зіновійовичем Юриком.

«Дитячо-юнацький футбол – це пріоритет номер один»

Федерація визначила для себе кілька основних пріоритетів і поступово їх розвивала. Це дитячо-юнацький футбол, розвиток футбольної інфраструктури, забезпечення організації футбольних змагань і популяризація футболу. І як відзначають футбольні спеціалісти та й самі учасники змагань, за останній рік федерація суттєво просунулася в усіх напрямках і це видно неозброєним оком.

– Для обласної федерації дитячо-юнацький футбол – це пріоритет номер один. Для себе ми визначили, що сьогодні у нас на першому місці не результат і ми не сподіваємося на те, що через рік футбол на Тернопільщині буде абсолютно результативним і абсолютно іншим, ніж був у попередні роки. Таких завдань перед собою не ставимо, а хочемо найперше, щоби футболу стало більше. У перший рік нашої роботи нам це вдалося. Якщо в попередній період у дитячо-юнацькому футболі було задіяно близько 30 команд, то на сьогоднішній день у дитячо-юнацькій футбольній лізі (ДЮФЛ) Тернопільщини виступають 85 колективів. Якщо брати по кількості дітей, то раніше їх було до 500, а нині – півтора тисячі. Цього нам вдалося досягти завдяки розширенню формату учасників ДЮФЛ. Ми визначили, що не можуть бути учасниками таких змагань лише дитячо-юнацькі спортивні школи (ДЮСШ). По-перше, в області їх не настільки багато, по-друге, є загальноосвітні школи, в тому числі і в новостворених громадах, які готові виставити у тій чи іншій віковій групі теж свою команду. Також у нас є приватні школи, які готують футболістів. Так, діти там приватно займаються, батьки за заняття платять кошти, але там теж є команди, і чому вони не мають права грати у ДЮФЛ? Водночас розуміємо, що в ДЮСШ і загальноосвітніх школах різний рівень підготовки молодих футболістів, тому ми їх поділили на ліги – вищу і першу. Наймолодші діти грають без турнірних завдань, найперше і найголовніше – вони мають просто грати у футбол. Це на сьогоднішній день певний виклик і світовий тренд. А завдяки управлінню фізичної культури і спорту ТОДА вдалося забезпечити найважливіше – доїзд учасників. Ми уникли ситуацій, коли через відсутність грошей на транспорт тренери передзвонюються між собою і домовляються про рахунок. Усі матчі в дитячо-юнацькій футбольній лізі відбулися, і ми побачили, що для наших дітей участь у цих змаганнях – велика подія і дуже важливий фактор їхнього футбольного розвитку, – розповів Тарас Юрик.

«На кінець літа маємо відкрити понад 20 майданчиків зі штучною травою»

Ще одним важливим пріоритетом федерації є робота в напрямку покращення футбольної інфраструктури. Зокрема, це стосується майданчиків зі штучним покриттям, на яких можна проводити тренування практично в будь-яку пору року.

– В області до останнього часу таких майданчиків було не більше чотирьох-п’яти. Насправді це ніщо! Якщо ми хочемо говорити про футбольний масштаб, то маємо шукати шляхи для облаштування таких майданчиків, щоб якомога більше дітей мали можливість на них займатися. У цьому напрямку ми започаткували дуже багато проектів, які в процесі реалізації, а деякі на завершальному етапі. На кінець літа 2018 року маємо орієнтовно вийти на 22-23 майданчики першої черги розміром 44 на 22 метри. До зими були підготовлені основи, а з настанням відповідного температурного режиму переходимо до робіт зі встановлення штучної трави, – відзначив Тарас Зіновійович і додав, що на цьому зупинятися не планують. «Ми хочемо, щоби таке питання, як майданчики зі штучною травою, через 2-3 роки у Тернопільській області було вирішено. Наші діти на таких майданчиках мають займатися в кожному районному центрі та великому населеному пункті. На вже збудованих майданчиках бачимо велику кількість дітей! І слава Богу, в цьому й полягає наше завдання».

Також очільник обласної федерації футболу повідомив, що нині активно обговорюється питання будівництва стандартного футбольного поля зі штучною травою, яке нагально потрібне Тернопільщині.

– Побачивши, в яких умовах проходила передсезонна підготовка тернопільських футбольних команд, добре розумію, що велике футбольне поле зі штучною травою обов’язково має бути. Нині дорослі команди, витрачаючи час і кошти, змушені у несприятливих погодних умов їздити до Винників (Львівська обл.), Хмельницького, Чернівців чи Синькова (Заліщицький район), а це понад 100 кілометрів лише в одну сторону. Стандартне поле зі штучною травою вирішить багато питань і дозволить, особливо у зимово-весняний період, проводити на місці спаринги та різноманітні турніри. У цьому питанні ми маємо кілька попередніх напрацювань, але поки не вийшли на остаточний варіант, не хотів би вдаватися в деталі, – зазначив футбольний функціонер. 

У чемпіонаті області стартує рекордна кількість команд

Що стосується організації змагань, то в цьому напрямку зроблено чимало, насамперед значно розширилася географія учасників змагань.

– Тут дуже легко міряти, адже на сьогоднішній день відоме число команд, які беруть участь в обласних змаганнях. Якщо в попередньому чемпіонаті 2017 року під егідою федерації футболу Тернопільської області брало участь 18 команд, то в цьому році – 28 (більше колективів було лише в перших чотирьох обласних чемпіонатах на початку 90-х, – авт.). 10 колективів змагатимуться у вищій лізі і 18 – у першій, які за географічним принципом розбиті на дві групи – північну і південну. Вважаю, що на сьогоднішній день це достатньо великий формат змагань і якщо така динаміка продовжуватиметься, то будемо шукати шляхи і механізми, в який спосіб розширювати формат змагань, – каже пан Юрик.  

Футбольний сезон-2018 багато спеціалістів називають революційним, адже запроваджено єдину базу ФФУ для футболістів не лише на рівні обласного чемпіонату, а й районних та дитячих.

– Завдяки єдиній базі ми найперше побачили реальну кількість футболістів, які є в нашій області, чого раніше не могли зробити, бо не секрет, що гравці виступали за дві, а дехто й за три команди одночасно. Також це дало нові можливості для молодих місцевих футболістів, які не потрапляли до складу команди через певні обставини, що до неї залучали гравців із вищих дивізіонів. Тепер вони матимуть змогу грати і зростати професійно, та й вболівальникам приємно бачити, що за їхню команду грають місцеві футболісти. І рівень матчів також стає зовсім вищим. Бо коли футболіст протягом одного дня зранку відіграв один поєдинок, в обід – другий, а на вечірню зустріч обласного чемпіонату в нього просто фізичних сил не вистачить і рівень його гри відображається на загальнокомандному результаті. Зараз кожен із гравців готується до єдиного матчу і може показати найкращі свої якості на футбольному полі, – каже Тарас Зіновійович.

Тернопільщина має свою Лігу чемпіонів

На доволі якісному рівні було проведено футбольний сезон-2017.

– Усе пройшло без зривів і, що відрадно, практично до роботи суддів у команд не було запитань. Насправді великий акцент робимо на тому, щоби суддівство було кваліфіковане й об’єктивне. Інколи, звичайно, були і претензії до роботи суддівського корпусу. Якщо є певні проблеми із кваліфікацією арбітрів, то це менша біда, ніж коли є тенденційне суддівство. Наш комітет арбітрів займався тим, щоби викорінити ймовірність того, що судді «роблять гру». Про такі речі треба говорити і ми боролися з тим. І хочу наголосити, що цілий ряд команд і тренерів сказали, що зауважень у них до роботи суддівського корпусу було обмаль, а це говорить про те, що суддівство було на непоганому рівні. Не скажу, що на високому, адже до цього нам потрібно рухатися, і ми працюємо в цьому напрямку, започаткувавши постійнодіючу школу молодого арбітра, куди запрошуємо людей, які цікавляться футболом і хочуть себе реалізувати у форматі суддівства не лише на рівні області, – мовив пан Тарас.

У нової команди федерації футболу дещо змінився підхід до проведення кубка області, насамперед це стосується фінального поєдинку.

– Дата фіналу кубка області залишилася незмінна – 24 серпня. А от місце його проведення ми змінили. Він відбуватиметься, і це, на мій погляд, правильно, де проходитиме святкування Дня Незалежності на обласному рівні. В 2017 році це був Збараж. Доводилося чути багато хороших відгуків про його організацію. Позитивом було й те, що вдалося значно покращити інфраструктуру збаразького стадіону. Цю традицію будемо продовжувати, хоча сьогодні не можу Вам повідомити, де проходитиме фінал кубка цьогоріч, поки цієї інформації не оприлюднить обласна адміністрація, – сказав Тарас Юрик.

У минулому році започаткувався, а у 2018-му продовжується турнір, який дає можливість виявити переможця та оцінити рівень футболу в районах.

– У Лізі чемпіонів Тернопільщини ми повністю відтворили формат Ліги чемпіонів, розділивши змагання на дві частини – осінню і весняну, як класично відбувається Ліга чемпіонів УЄФА. Команди були поділені на чотири групи, по два переможці з кожної продовжили виступи на стадії плей-оф уже в 2018 році. На сьогодні визначено четвірку півфіналістів. Як на мене, досить цікавий турнір, адже більшість переможців районів – це сільські команди, і в їхніх селах не часто відбуваються матчі такого рівня, коли до них у село проїздять колективи з іншого району, – мовить очільник обласного футболу.

На минулому тижні відбулося урочисте нагородження переможців і призерів   Тернопільської футзальної ліги.

– У ній виявила бажання позмагатися рекордна кількість команд – 58, які були розділені на чотири ліги. Відрадно, що здебільшого переможцями і призерами ліг стали команди з районів, а у вищій лізі весь п’єдестал пошани дістався не тернопільським командам. До останнього часу вважали, що у футзал грають тільки в Тернополі, як бачимо – це не так. Зі свого боку федерація намагалася ці змагання організаційно проводити на високому рівні, а родзинкою стало те, що будь-хто міг спостерігати за перебігом футзальних змагань в інтернеті у режимі он-лайн, – відзначив пан Юрик.

«Робимо все можливе, щоби глядача повернути на стадіон»

Активно федерація футболу Тернопільської області займалася популяризацією футболу як серед дітей, так і серед дорослих вболівальників.  

– Одне з наших ключових завдань – не лише якісно організувати футбольні змагання, а й повернути глядача на трибуни. Для цього ми робили різного роду заходи, які би давали можливість глядачеві приходити на футбольний матч, щоби не лише переглянути саму гру. В перерві кожного поєдинку відбуваються розіграші футбольного м’яча від ФФТО серед дітей, також старші вболівальники мають можливість виграти призи. Для глядачів ці розіграші були приємною несподіванкою, що давало поштовх прийти на наступний матч, і цю хорошу традицію будемо продовжувати і в новому сезоні, – запевняє Тарас Юрик.

З метою популяризації найперше дитячого футболу Тернопільщина протягом 2017 року двічі приймала гостей з Іспанії. У квітні до нас приїжджали екс-гравці мадридського «Реалу» – Франсіско Павон та Іван Перес, а на початку осені – представники іспанського футзалу на чолі з двома чемпіонами світу.

– На сьогодні хочемо розширити цей формат популяризації футболу. Я виступив з ініціативою, щоби гравці збірної України один день на рік присвятили якійсь області, могли приїхати і провести з дітьми різного роду тренування. Мене підтримали голови інших обласних федерацій, і я думаю, нам вдасться це організувати. Головний тренер збірної Андрій Миколайович Шевченко обіцяв дослухатися до цієї пропозиції та вибудувати механізм, щоби це можна було зробити, – повідомив голова обласної федерації.

Ще один крок у даному напрямку було вже зроблено у цьому році. На початку квітня федерація футболу Тернопільської області підписала договір про співпрацю з Опольською футбольною асоціацією (Польща).

– Для ФФТО це була перша міжнародна угода подібного плану. Домовилися про співпрацю передусім у розвитку дитячого, жіночого та ветеранського футболу. Також досягнуто домовленості про підготовку спільних програм розвитку футболу, – розповів пан Юрик.

Тарас Зіновійович також відзначив команду, з якою він працює.

– В обласній федерації футболу зібрано команду професіоналів, які вміють працювати, хочуть досягати результату і за короткий час продемонстрували те, що Тернопільщина справді може бути футбольною. Про що, зокрема, говорить наш федераційний сайт (https://ffternopil.com), який відвідує величезна кількість людей, і ми бачимо, що на сьогоднішній день він є спортивним інформаційним флагманом у Тернопільській області. Хочу подякувати всій своїй команді, переконаний, що від нашої роботи задоволення отримуватимуть як учасники футбольного дійства, так і місцеві вболівальники, – підсумував Тарас Юрик.

Останні квітневі дні є знаковими для тернопільського футболу. Рік тому до керівницва Федерацією футболу Тернопільської області став народний депутат України Тарас Юрик, а минулої неділі розпочався новий обласний футбольний сезон із рекордною для Тернопільщини в XXI столітті кількістю команд. Про головні пріоритети в роботі, те, що вже вдалося зробити, і плани на сезон-2018 розмовляємо з головою обласної федерації Тарасом Зіновійовичем Юриком.

«Дитячо-юнацький футбол – це пріоритет номер один»

Федерація визначила для себе кілька основних пріоритетів і поступово їх розвивала. Це дитячо-юнацький футбол, розвиток футбольної інфраструктури, забезпечення організації футбольних змагань і популяризація футболу. І як відзначають футбольні спеціалісти та й самі учасники змагань, за останній рік федерація суттєво просунулася в усіх напрямках і це видно неозброєним оком.

– Для обласної федерації дитячо-юнацький футбол – це пріоритет номер один. Для себе ми визначили, що сьогодні у нас на першому місці не результат і ми не сподіваємося на те, що через рік футбол на Тернопільщині буде абсолютно результативним і абсолютно іншим, ніж був у попередні роки. Таких завдань перед собою не ставимо, а хочемо найперше, щоби футболу стало більше. У перший рік нашої роботи нам це вдалося. Якщо в попередній період у дитячо-юнацькому футболі було задіяно близько 30 команд, то на сьогоднішній день у дитячо-юнацькій футбольній лізі (ДЮФЛ) Тернопільщини виступають 85 колективів. Якщо брати по кількості дітей, то раніше їх було до 500, а нині – півтора тисячі. Цього нам вдалося досягти завдяки розширенню формату учасників ДЮФЛ. Ми визначили, що не можуть бути учасниками таких змагань лише дитячо-юнацькі спортивні школи (ДЮСШ). По-перше, в області їх не настільки багато, по-друге, є загальноосвітні школи, в тому числі і в новостворених громадах, які готові виставити у тій чи іншій віковій групі теж свою команду. Також у нас є приватні школи, які готують футболістів. Так, діти там приватно займаються, батьки за заняття платять кошти, але там теж є команди, і чому вони не мають права грати у ДЮФЛ? Водночас розуміємо, що в ДЮСШ і загальноосвітніх школах різний рівень підготовки молодих футболістів, тому ми їх поділили на ліги – вищу і першу. Наймолодші діти грають без турнірних завдань, найперше і найголовніше – вони мають просто грати у футбол. Це на сьогоднішній день певний виклик і світовий тренд. А завдяки управлінню фізичної культури і спорту ТОДА вдалося забезпечити найважливіше – доїзд учасників. Ми уникли ситуацій, коли через відсутність грошей на транспорт тренери передзвонюються між собою і домовляються про рахунок. Усі матчі в дитячо-юнацькій футбольній лізі відбулися, і ми побачили, що для наших дітей участь у цих змаганнях – велика подія і дуже важливий фактор їхнього футбольного розвитку, – розповів Тарас Юрик.

«На кінець літа маємо відкрити понад 20 майданчиків зі штучною травою»

Ще одним важливим пріоритетом федерації є робота в напрямку покращення футбольної інфраструктури. Зокрема, це стосується майданчиків зі штучним покриттям, на яких можна проводити тренування практично в будь-яку пору року.

– В області до останнього часу таких майданчиків було не більше чотирьох-п’яти. Насправді це ніщо! Якщо ми хочемо говорити про футбольний масштаб, то маємо шукати шляхи для облаштування таких майданчиків, щоб якомога більше дітей мали можливість на них займатися. У цьому напрямку ми започаткували дуже багато проектів, які в процесі реалізації, а деякі на завершальному етапі. На кінець літа 2018 року маємо орієнтовно вийти на 22-23 майданчики першої черги розміром 44 на 22 метри. До зими були підготовлені основи, а з настанням відповідного температурного режиму переходимо до робіт зі встановлення штучної трави, – відзначив Тарас Зіновійович і додав, що на цьому зупинятися не планують. «Ми хочемо, щоби таке питання, як майданчики зі штучною травою, через 2-3 роки у Тернопільській області було вирішено. Наші діти на таких майданчиках мають займатися в кожному районному центрі та великому населеному пункті. На вже збудованих майданчиках бачимо велику кількість дітей! І слава Богу, в цьому й полягає наше завдання».

Також очільник обласної федерації футболу повідомив, що нині активно обговорюється питання будівництва стандартного футбольного поля зі штучною травою, яке нагально потрібне Тернопільщині.

– Побачивши, в яких умовах проходила передсезонна підготовка тернопільських футбольних команд, добре розумію, що велике футбольне поле зі штучною травою обов’язково має бути. Нині дорослі команди, витрачаючи час і кошти, змушені у несприятливих погодних умов їздити до Винників (Львівська обл.), Хмельницького, Чернівців чи Синькова (Заліщицький район), а це понад 100 кілометрів лише в одну сторону. Стандартне поле зі штучною травою вирішить багато питань і дозволить, особливо у зимово-весняний період, проводити на місці спаринги та різноманітні турніри. У цьому питанні ми маємо кілька попередніх напрацювань, але поки не вийшли на остаточний варіант, не хотів би вдаватися в деталі, – зазначив футбольний функціонер. 

У чемпіонаті області стартує рекордна кількість команд

Що стосується організації змагань, то в цьому напрямку зроблено чимало, насамперед значно розширилася географія учасників змагань.

– Тут дуже легко міряти, адже на сьогоднішній день відоме число команд, які беруть участь в обласних змаганнях. Якщо в попередньому чемпіонаті 2017 року під егідою федерації футболу Тернопільської області брало участь 18 команд, то в цьому році – 28 (більше колективів було лише в перших чотирьох обласних чемпіонатах на початку 90-х, – авт.). 10 колективів змагатимуться у вищій лізі і 18 – у першій, які за географічним принципом розбиті на дві групи – північну і південну. Вважаю, що на сьогоднішній день це достатньо великий формат змагань і якщо така динаміка продовжуватиметься, то будемо шукати шляхи і механізми, в який спосіб розширювати формат змагань, – каже пан Юрик.  

Футбольний сезон-2018 багато спеціалістів називають революційним, адже запроваджено єдину базу ФФУ для футболістів не лише на рівні обласного чемпіонату, а й районних та дитячих.

– Завдяки єдиній базі ми найперше побачили реальну кількість футболістів, які є в нашій області, чого раніше не могли зробити, бо не секрет, що гравці виступали за дві, а дехто й за три команди одночасно. Також це дало нові можливості для молодих місцевих футболістів, які не потрапляли до складу команди через певні обставини, що до неї залучали гравців із вищих дивізіонів. Тепер вони матимуть змогу грати і зростати професійно, та й вболівальникам приємно бачити, що за їхню команду грають місцеві футболісти. І рівень матчів також стає зовсім вищим. Бо коли футболіст протягом одного дня зранку відіграв один поєдинок, в обід – другий, а на вечірню зустріч обласного чемпіонату в нього просто фізичних сил не вистачить і рівень його гри відображається на загальнокомандному результаті. Зараз кожен із гравців готується до єдиного матчу і може показати найкращі свої якості на футбольному полі, – каже Тарас Зіновійович.

Тернопільщина має свою Лігу чемпіонів

На доволі якісному рівні було проведено футбольний сезон-2017.

– Усе пройшло без зривів і, що відрадно, практично до роботи суддів у команд не було запитань. Насправді великий акцент робимо на тому, щоби суддівство було кваліфіковане й об’єктивне. Інколи, звичайно, були і претензії до роботи суддівського корпусу. Якщо є певні проблеми із кваліфікацією арбітрів, то це менша біда, ніж коли є тенденційне суддівство. Наш комітет арбітрів займався тим, щоби викорінити ймовірність того, що судді «роблять гру». Про такі речі треба говорити і ми боролися з тим. І хочу наголосити, що цілий ряд команд і тренерів сказали, що зауважень у них до роботи суддівського корпусу було обмаль, а це говорить про те, що суддівство було на непоганому рівні. Не скажу, що на високому, адже до цього нам потрібно рухатися, і ми працюємо в цьому напрямку, започаткувавши постійнодіючу школу молодого арбітра, куди запрошуємо людей, які цікавляться футболом і хочуть себе реалізувати у форматі суддівства не лише на рівні області, – мовив пан Тарас.

У нової команди федерації футболу дещо змінився підхід до проведення кубка області, насамперед це стосується фінального поєдинку.

– Дата фіналу кубка області залишилася незмінна – 24 серпня. А от місце його проведення ми змінили. Він відбуватиметься, і це, на мій погляд, правильно, де проходитиме святкування Дня Незалежності на обласному рівні. В 2017 році це був Збараж. Доводилося чути багато хороших відгуків про його організацію. Позитивом було й те, що вдалося значно покращити інфраструктуру збаразького стадіону. Цю традицію будемо продовжувати, хоча сьогодні не можу Вам повідомити, де проходитиме фінал кубка цьогоріч, поки цієї інформації не оприлюднить обласна адміністрація, – сказав Тарас Юрик.

У минулому році започаткувався, а у 2018-му продовжується турнір, який дає можливість виявити переможця та оцінити рівень футболу в районах.

– У Лізі чемпіонів Тернопільщини ми повністю відтворили формат Ліги чемпіонів, розділивши змагання на дві частини – осінню і весняну, як класично відбувається Ліга чемпіонів УЄФА. Команди були поділені на чотири групи, по два переможці з кожної продовжили виступи на стадії плей-оф уже в 2018 році. На сьогодні визначено четвірку півфіналістів. Як на мене, досить цікавий турнір, адже більшість переможців районів – це сільські команди, і в їхніх селах не часто відбуваються матчі такого рівня, коли до них у село проїздять колективи з іншого району, – мовить очільник обласного футболу.

На минулому тижні відбулося урочисте нагородження переможців і призерів   Тернопільської футзальної ліги.

– У ній виявила бажання позмагатися рекордна кількість команд – 58, які були розділені на чотири ліги. Відрадно, що здебільшого переможцями і призерами ліг стали команди з районів, а у вищій лізі весь п’єдестал пошани дістався не тернопільським командам. До останнього часу вважали, що у футзал грають тільки в Тернополі, як бачимо – це не так. Зі свого боку федерація намагалася ці змагання організаційно проводити на високому рівні, а родзинкою стало те, що будь-хто міг спостерігати за перебігом футзальних змагань в інтернеті у режимі он-лайн, – відзначив пан Юрик.

«Робимо все можливе, щоби глядача повернути на стадіон»

Активно федерація футболу Тернопільської області займалася популяризацією футболу як серед дітей, так і серед дорослих вболівальників.  

– Одне з наших ключових завдань – не лише якісно організувати футбольні змагання, а й повернути глядача на трибуни. Для цього ми робили різного роду заходи, які би давали можливість глядачеві приходити на футбольний матч, щоби не лише переглянути саму гру. В перерві кожного поєдинку відбуваються розіграші футбольного м’яча від ФФТО серед дітей, також старші вболівальники мають можливість виграти призи. Для глядачів ці розіграші були приємною несподіванкою, що давало поштовх прийти на наступний матч, і цю хорошу традицію будемо продовжувати і в новому сезоні, – запевняє Тарас Юрик.

З метою популяризації найперше дитячого футболу Тернопільщина протягом 2017 року двічі приймала гостей з Іспанії. У квітні до нас приїжджали екс-гравці мадридського «Реалу» – Франсіско Павон та Іван Перес, а на початку осені – представники іспанського футзалу на чолі з двома чемпіонами світу.

– На сьогодні хочемо розширити цей формат популяризації футболу. Я виступив з ініціативою, щоби гравці збірної України один день на рік присвятили якійсь області, могли приїхати і провести з дітьми різного роду тренування. Мене підтримали голови інших обласних федерацій, і я думаю, нам вдасться це організувати. Головний тренер збірної Андрій Миколайович Шевченко обіцяв дослухатися до цієї пропозиції та вибудувати механізм, щоби це можна було зробити, – повідомив голова обласної федерації.

Ще один крок у даному напрямку було вже зроблено у цьому році. На початку квітня федерація футболу Тернопільської області підписала договір про співпрацю з Опольською футбольною асоціацією (Польща).

– Для ФФТО це була перша міжнародна угода подібного плану. Домовилися про співпрацю передусім у розвитку дитячого, жіночого та ветеранського футболу. Також досягнуто домовленості про підготовку спільних програм розвитку футболу, – розповів пан Юрик.

Тарас Зіновійович також відзначив команду, з якою він працює.

– В обласній федерації футболу зібрано команду професіоналів, які вміють працювати, хочуть досягати результату і за короткий час продемонстрували те, що Тернопільщина справді може бути футбольною. Про що, зокрема, говорить наш федераційний сайт (https://ffternopil.com), який відвідує величезна кількість людей, і ми бачимо, що на сьогоднішній день він є спортивним інформаційним флагманом у Тернопільській області. Хочу подякувати всій своїй команді, переконаний, що від нашої роботи задоволення отримуватимуть як учасники футбольного дійства, так і місцеві вболівальники, – підсумував Тарас Юрик.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
25 Листопада
24 Листопада
23 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше