Найсвіжіше:
• Енергетики розповіли, по скільки годин не буде світла взимку • На Тернопільщині частково відновили електропостачання після масованого удару безпілотників  • На Донеччині загинув 31-річний воїн з Тернопільської області • Тернопільські енергетики поділили область на шість частин та оприлюднили графік подачі світла • Як можна обміняти посвідчення водія в Україні? (+відео) • У Тернополі подача гарячої води тимчасово зупинена, – міський голова • “Укренерго” не змогло захистити енергооб’єкт у Тернополі, на який здійснили нічну атаку дронами • На Тернопільщині нелюд зґвалтував 88-річну пенсіонерку  • У селі на Тернопільщині призовник з Рівненщини заплатив копу, щоби той “відмазав” його від мобілізації • Небесне військо поповнив Герой з Тернополя: свій останній бій прийняв на Запоріжжі • Через атаку РФ жителі Тернопільської області будуть зі світлом лише 2-3 години на добу • Микрозайм: как оформить кредит на любые нужды • На війні загинув офіцер з Тернопільщини • Вбивство у Тернополі: загинуло подружжя • Відновлювати електропостачання на Тернопільщині допомагали із сусідніх областей • На Об’їзній Тернополя під колесами авто загинула жінка • Купити захисне скло для телефону оптом: поради та рекомендації • Тролейбуси не вийшли на маршрути, вода з низьким тиском, опалення від генераторів: Тернопіль оговтується від нічної атаки росіян • Тернопіль атакували безпілотники, – голова ТОВА • Вночі агресор завдав удару по енергетичній інфраструктурі у Тернополі: у місті відключення світла • Тернопільська фехтувальниця здобула срібло на кубку світу • Помер студент тернопільського університету • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 26 листопада • Пішов із життя не від кулі на полі бою, а від недуги – на лікарняному ліжку: помер воїн з Тернопільщини • У Тернополі п’яний водій ВАЗа зіткнувся з автобусом (+фото)
rss

Андрій Хічій повідомив, що у Верховній Раді розглядатимуть зміни, згідно з якими за несплату аліментів дорогу в ради та у чиновницькі крісла закриватимуть так само, як можливість виїздити за кордон

Злісних «аліментників» можуть відправити на… цвинтар


Опубліковано: 26 Червня 2018р. о 15:00

Майже 2, 5 тисячі боржників не поїдуть за кордон, доки не розрахуються зі своїми дітьми. Стільки ж не зможуть сісти за кермо та піти на полювання. Тих, хто заборгував гроші своїм дітям, тепер шукають у спеціально створеному оперативному штабі, а пильнують за сплатою мобільні групи.

Андрій Хічій повідомив, що у Верховній Раді розглядатимуть зміни, згідно з якими за несплату аліментів дорогу в ради та у чиновницькі крісла закриватимуть так само, як   можливість виїздити за кордон

Про це  днями розповів заступник начальника головного територіального  управління юстиції в області Андрій Хічій.
– Державними виконавцями області упродовж року забезпечено стягнення понад 26.3 млн. грн. на користь 8 323 дітей, – повідомив заступник начальника головного територіального управління юстиції в області Андрій Хічій. – На перше червня поточного року в територіальних органах державної виконавчої служби перебуває на виконанні 8 286 виконавчих документів про стягнення аліментів. З них своєчасно сплачуються аліменти по 4 723 рішеннях суду, по 1 765 виконавчих документах стягнення проводиться із заробітних плат, пенсій, стипендій та інших доходів фізичних осіб.

У юстиції переконують, що спостерігаємо позитивну динаміку. Це вдається передусім через молоду команду. Андрій Хічій каже, що у штаті працюють здебільшого молоді люди зі стажем роботи в держслужбі не більше 3 років. 

Пріоритетним завданням зараз для виконавців є стягнення заробітної плати та виконання рішення судів про стягнення аліментів.

– Не даремно Міністерство юстицію зосередило свою увагу саме на цих двох категоріях, адже вони найбільш соціально значимі, а стягувачі по цих справах – найбільш вразливими громадянами. Хоча Конституція гарантує виконання усіх рішень судів, але ці дві категорії є найбільш соціально значимі. Тим паче, що це підвідомчість виключно державних виконавців.  За винятком зарплатні, коли боржником виступає юридична особа і сторона вправі сама визначитися, куди пред’являти виконавчий документ, продовжує Хічій.

Основними боржниками по зарплатні на Тернопільщині зараз є два державні підприємства – санаторій «Збруч» та «Поділля-торф».

– Складність цієї категорії в тому, що найбільшими боржниками виступають державні підприємства. Здебільшого вони мають статус «недіючі». Тому забезпечення виконання цієї категорії справ відбувається виключно за рахунок реалізації майна. Оскільки кошти у цих підприємств відсутні. Хоча і тут є складності. Ці установи, як і майно, морально застаріли. Продати майно дуже складно. Якщо говорити про «Збруч», то продавали і транспорті засоби переважно 80-х років, і медичне обладнання тощо, – пояснює пан Андрій.

Та все ж особливу увагу в юстиції зосередили на сплаті аліментів. Зараз є багато скептиків, які критикують закон, говорять, що він переслідує батьків, особливо чоловіків.

– Однак це абсолютно хибна думка. Цей закон не несе дискримінації, а дисциплінує батьків сумлінно ставитися до свого обов’язку, – переконує Андрій Хічій.

В юстиції кажуть, однією із позитивних змін, яку ініціюють зараз, є те, що державний службовець чи депутат не зможе займати свою посаду, якщо має за плечима заборгованість по аліментах.

– Як особа може вирішувати долю громади, якщо не може захистити права своєї дитини? Я вважаю, що такі зміни теж позитивно плинуть. Сподіваюся, що депутати їх підтримають, – каже чиновник.

Пан Андрій переконує, що боргують аліменти не лише чоловіки, а й жінки. Приміром, у юстиції є 150 виконавчих документів, де боржниками виступають жінки.

– Тому закиди, що це стосується лише чоловіків, – неправда. Саме завдяки мобільним групам і після того, як батьків-боржників позбавили права виїхати за кордон чи сісти за кермо, з таких батьків вдалося стягнути 12 млн. 126 тис. грн. Тобто понад 8 тис. дітей отримали аліменти. У нас є вибірка по конкретних випадках,- продовжує Андрій Хічій.

Тож якщо раніше недобросовісні батьки могли нехтувати законом і не сплачувати аліментів, то тепер вони несуть реальну відповідальність перед законом, не можуть покинути країну чи сісти за кермо. Приміром, 239 тис. грн. заборгованих аліментів своїм двом донькам змушений був заплатити тернополянин Володимир. Чоловік на 11 років «забув» за своїх доньок Ірину та Христину. Проте станом на 11 червня примусово повністю розрахувався з дітьми. Ще одному боржнику з Бучача виконавці описали житловий будинок із надвірними будівлями та спорудами, одну четверту частку квартири та земельну ділянку площею 0,60 га. Таким чином його примусять заплатити заборговане дітям. Ще один тернополянин, який «забув» про аліменти, позбудеться власного автомобіля Volkswagen Caddy. Авто за борги перед дитиною описали і наклали арешт. А 11 травня передали на реалізацію.

Окрім цього, боржник може «відпрацювати» свій борг перед дитиною на суспільно-корисних роботах. 

– Різними роботами займаються. Починаючи від прибирання вулиць і закінчуючи прибиранням кладовищ. Та великим плюсом такого виду стягнення є те, що 100% суми, яка буде отримана за суспільно-корисні роботи, скеровується на депозитний рахунок ДВС. Тобто йдеться не про частину від суми, як наприклад у випадках, коли особа працює, і йде певна сума від зарплатні. В даному ж випадку застосування такого виду стягнення дозволяє всю суму, яка буде отримана за період виконання робіт, зарахувати на рахунок виконавців, а згодом і – на рахунок матері чи батькові, залежно від того, на чиєму утриманні перебуває дитина, – підсумував чиновник. 

 

Довідка 

З набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення аліментів», державні виконавці станом на 1 червня винесли: 2393 постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України; 2409 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами; 2411 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування зброєю, пристроями для відстрілу патронів; 2413 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання; 263 направлених до суду протоколів про вчинення боржником адміністративного правопорушення передбаченого ст.1831 КУпАП. В області утворили оперативний штаб з координації, моніторингу та контролю за виконаннмя органами ДВС рішень про стягнення аліментів під головуванням начальника управління юстиції Едуарда Кольцова. Як виконують рішення щодо боржників – пильнують мобільні групи. Саме завдяки мобільним групам і після того, як батьків-боржників позбавили права виїхати за кордон чи сісти за кермо, з таких батьків вдалось стягнути 12 млн. 126 тис. грн.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
27 Листопада
26 Листопада
25 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше