Чергова сесія Тернопільської міської ради, яка відбулася минулого тижня, знову розпочалася з кордону охорони, яка перевіряла охочих потрапити до мерії, мотивуючи тим, що це режимний об’єкт. Дивно, адже приміщення ТМР комунальне, і виходить, що містянам свідомо забороняють користуватися майном, що їм належить…
За хвилину – одне питання, і так майже триста проектів рішень
Як ведеться, і ця сесія не пройшла гладко й тихо, ба більше – постійно лунали вигуки «Ганьба!». Та більшість депутатів і очільник міста вже можуть похизуватися імунітетом як до цього слова, так і загалом до думки громади. Тим часом у порядку денному було багато «цікавих питань», зокрема й тих, які вносилися з голосу.
Для мене практика внесення питань саме з голосу взагалі видається дивною і не цілком законною, адже за такий короткий проміжок часу навряд чи депутат встигає ґрунтовно дослідити проект рішення, відповідно голосує, не зовсім орієнтуючись у питанні, кому, що і навіщо. А очільник міста цим користується, адже законодавчо проблема внесення питання з голосу жодним законом не закріплена. І в нас, як ведеться, що не заборонено, те дозволено…
Згідно із розпорядженням про скликання сесії, вона мала розпочатися о 9-й ранку, однак пізно ввечері напередодні у міського голови змінилися плани, і її початок перенесли на 8.30. В активістів з цього приводу свої міркування: вони зазначають, що це було зроблено цілеспрямовано для того, щоб унеможливити проведення мирної акції противників забудови у парку Національного відродження під стінами мерії. Із затримкою у 10 хвилин майже всі депутати зібралися в сесійній залі. І з реактивною швидкістю розглянули 272 питання за трішки більше, ніж 5 годин. Враховуючи дві короткочасні перерви, оголошення звернень, внесення нових питань у порядок денний та виступи громадян, виходить, що на кожне питання депутати витрачали трошки менше однієї хвилини.
Землі розбрату
Як вже стало звично у стінах міськради обласного центру, ця сесія теж не відбулася без прийняття сумнівних рішень не на користь громади. Громадські активісти розраховували на те, що до порядку денного буде внесено проект рішення про скасування рішення виконавчого комітету щодо погодження КП «Тернопільбудінвестзамовник» укладання тристоронньої угоди щодо будівництва соціально-спортивного центру «Вулична академія» із закладом громадського харчування. Однак мер відмовився поставити цей проект рішення.
«Представники громадськості підготувалися виступити на сесії з поясненням ситуації, але їм грубо не дали слова. Пан Надал аргументував, що питання на розгляд сесії не виноситься, тому немає про що говорити. Це виглядало зухвало та цинічно. При тому, що до трибуни вийшли знані у Тернополі активісти Юлія Мамчак, Олег Синовець та Андрій Баула. Ще понад 10 чоловік стояло у залі. На прохання активістів Сергій Надал не зважав та продовжив вести сесію. Жоден депутат, окрім Шкули та Балука, не підтримав цього питання. Активісти благали депутатів не відсторонюватися від проблеми. Але у відповідь отримали цинічну байдужість. Це був дуже важливий момент, щоби зрозуміти остаточно: влада практично одностайно діє проти громади», – зазначив громадський активіст та еколог Олександр Філь.
Врешті Олег Синовець через те, що йому не дозволили виступити на сесії перед депутатами, записав відеозвернення, у якому зазначив, що мер зробив усе можливе, аби не виставити проект на голосування. Це в черговий раз довело, що голова міста Тернополя лобіює бізнес-інтереси, а не відстоює інтереси людей.
Церкви «ростуть», мов гриби
Те, що Тернопіль, окрім файного, давно вже нарекли містом церков, відомо, мабуть, усім. Їх у нас понад 30. І от скоро ми зможемо спостерігати будівництво ще однієї культової споруди. За затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,22 га на вул. Л. Курбаса Українській православній церкві Київського патріархату проголосував 31 депутат. І все нібито нічого, але за 1 кілометр уже є збудована церква Преображення Господнього УПЦ КП на вулиці Пантелеймона Куліша. Чи доречно в такій близькості спорудження ще одного храму?
Також рішенням сесії було затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,09 га для будівництва та обслуговування храму на вул. Шкільна релігійній громаді «Парафія Новомучеників українського народу» Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ. Згідно з цим рішенням, вищезгадану ділянку вилучили із загальноосвітньої школи №8. Однак найцікавіше те, що церква… уже збудована!
Я не намагаюся дискредитувати церкву і владу жодним чином, однак релігійні культові споруди у нас будують з таким же завзяттям, як і торгові центри, однак яка користь громаді з того? Будинків реабілітації на базі церков немає, харчевень для голодних і нічлігів для нужденних – також. Де та поміч людям, про яку церква так любить говорити?.. І де та любов влади до виборців, про яку нам співають кандидати за півроку до кожних виборів?…
Джерело: Тижневик "Номер один"