25 вересня в приміщенні юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету відкрили унікальний креативний майданчик – «Лабораторія мрій». Його створення ініціював четвертокурсник цього вишу Кирило Богданюк за спонсорської підтримки відомого в Україні мецената, бізнесмена і політика Сергія Тарути.
Сергій Олексійович, взявши участь в урочистому відкритті цього мистецько-реабілітаційного центру, перерізав його символічну стрічку і поспілкувався з першокурсниками юрфаку ТНЕУ.
Відвідавши в лютому Тернопіль і його економічний університет, Сергій Тарута, який допомагає талановитим молодим людям у різних регіонах, вирішив сприяти студентові юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету, що навчається за фахом «соціальна робота», Кирилові Богданюку. Меценат дав можливість втілити в життя найзаповітнішу мрію талановитого хлопця, завдяки чому на факультеті за його задумом створили «Dream lab» Кирила Богданюка, а саме «Лабораторію мрій» – центр інтерактивного розвитку студентських інновацій, їхніх мрій і задумів.
– Уже шість років, як у мене виник задум створити такий офіс, в якому я прагнув допомагати іншим. Спершу планував спрямовувати його винятково для арттерапії з малюванням праскою. Але, поспілкувавшись із Сергієм Олексійовичем, разом і вирішили охопити ще більший формат і розпочали над ним працювати. У кого є якась мрія, якої він не може досягнути, він приходить сюди і ми з ним спілкуємось, обговорюємо всі питання і плануємо, як допомогти здійснити його мрію, – говорить ініціатор «Dream lab».
Інвалід дитинства із ДЦП Кирило створює свої картини технікою малювання праскою по воску, що є надзвичайно цікаво. І всі, хто доторкаються до цього виду мистецтва, мають пречудовий настрій, а в колористиці цих творінь можна побачити настрій та емоції їхніх творців. Відповідно до цього можна і реабілітувати, і лікувати хворих на ДЦП людей. Енкаустики хлопця навчила його прийомна мати, яка працювала педагогом у його дитбудинку та разом із чоловіком усиновила його. Нині він часто їздить регіонами, займається благодійними проектами для дітей з особливими потребами влітку у відпочинкових таборах, дає майстер-класи, проводить тренінги, збирає кошти для лікування хворих на цю недугу людей. Невдовзі він прагне стати арттерапевтом, щоби на професійному рівні допомагати іншим у лікуванні, – стверджує доцент кафедри психології і соціальної роботи, заступник декана юридичного факультету Оксана Коваль.
Креативний майданчик гостинно зустріне всіх, хто переступить його поріг і захоче втілити власну мрію. Тут відбуватимуться заходи, учасниками яких будуть не лише студенти з особливими потребами.
– Будемо і малювати праскою, і здійснювати фарботерапію, і навіть творити картини на полотні. Є у нас і місце, де студенти можуть просто прийти, відпочити на диванчику, випити філіжанку кави. З 8 ранку до 8 вечора сюди для всіх без винятку студентів будуть відчинені двері, – говорить Кирило Богданюк.
У захопленні від «Лабораторії мрій» і меценат, завдяки якому її створили. На думку Сергія Тарути, такий центр сприятиме доланню різних проблем у студентів, яких закликав бути творцями своїх доль
– Ми відкрили центр, де здійснюються мрії. Кирило в ньому гостинно зустрічатиме усіх, хто захоче приєднатися, відчути яскравість його душі, щире серце. Повірте, немає людини без жодної проблеми, але важливо, як ти долаєш її. Коли береш гору над тією чи іншою проблемою, то закріпляєшся на життєвому шляху. Я – металург. А в нашій галузі є такий спосіб, як гартування сталі. Спершу її розігрівають, а потім занурюють у воду. Після цього вона стає ще міцнішою. Тож усі виклики, які є у житті кожного з нас, – своєрідне загартування, яке треба пройти. І від цього ви тільки будете сильнішими, – зазначив Сергій Тарута.
Після відкриття креативного центру відомий промисловець, підприємець, успішний управлінець, лідер партії «ОСНОВА» Сергій Тарута невимушено поспілкувався з першокурсниками юрфаку ТНЕУ. Розповівши їм свою біографію, він наголосив, що ніколи не мріяв стати політиком.
– Війна змусила мене зайнятися тією справою, про яку я не прагнув до цього ніколи. Це був час, коли переді мною стояв вибір – зайнятися особистими справами чи забути про них і служити державі. Тому я став губернатором. Потім маріупольці сказали мені відстоювати інтереси мого рідного міста в парламенті. Тож ставши нардепом, я влився у політичне життя. Саме тоді зрозумів, наскільки наша держава не має ефективного управління. Окупація окремих районів Донбасу – це не перемога Росії. На жаль, це був програш української управлінської системи, – наголосив Сергій Тарута.
На прохання студентів, з якими у Сергія Олексійовича інколи виникала навіть гостра полеміка, він розповів про основні ідеологічні напрямки, очолюваної ним політичної сили.
– Наша політична сила центристського спрямування. Ми об’єднуємо людей справи, за чиїми плечима – репутація, успішні проекти, створені підприємства й робочі місця.
У нас є довгостроковий план економічного розвитку, ми – проти керування економікою в ручному режимі. Ми знаємо, як підтримати людей, які працюють, та їхні сім’ї, як відродити підприємства й повернути роботу тим, хто її втратив.
Влада загрузла в корупції, руйнівних конфліктах та взаємних звинуваченнях. Україні потрібні лідери, здатні знайти компроміс і повернути стабільність.
Ми – за об’єднання конструктивних опозиційних сил в коаліцію національного компромісу, – підсумував Сергій Олексійович.
Також на цій зустрічі Сергій Тарута розповів про створену ним і його командою доктрину збалансованого розвитку «Україна-2030», в якій детально описано стратегію виходу України з кризи і сформовано шляхи підвищення добробуту народу до європейського рівня.
Олег Лівінський
Джерело: Тижневик "Номер один"