24 вересня Асоціація міст України провела великий захід – День діалогу із владою. До Тернополя прибув Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, офіційні делегації та мери з усіх куточків України. Громадськість же сприйняла назву цього заходу буквально.
Звісно, до такої події влада міста готувалася по-особливому. Незважаючи на дощ та негоду, комунальники ремонтували вулиці в режимі нон-стоп, фарбували ліхтарі, лавки і мало що не траву у зелений колір. Роботи тривали і вдень, і вночі. Спеціально для приїзду поважних гостей увімкнули фонтани, які в літню спеку не завжди тішили око тернополян.
Захід проводився в Українському домі «Перемога». Саме перед ним небайдужі мешканці міста зібралися, щоби донести свою позицію до другої особи в державі, адже, з їхніх слів, місцева влада їх не чує. Вони зустріли Володимира Гройсмана з плакатами в руках, на яких було написано: «Геть забудовників із парків!», «22 гектари парків знищено», «STOP дерибану парків», «Вимагаємо встановити межі парків», «Надал, поверни парки тернополянам», «Надал – під арешт», «Ні – незаконним забудовам!», «Що ми залишимо дітям» тощо.
Як розповіли активісти, вони навіть не сподівалися, що Прем’єр до них сам підійде та поцікавиться, з приводу чого проводиться акція. Небайдужі громадяни розповіли про найболючіші проблеми в місті: забудова парків та впровадження екологонебезпечних торф’яних котелень. Також на пікеті був присутній голова Асоціації міст України Віталій Кличко, голова облдержадміністрації Степан Барна та міський голова Сергій Надал.
Володимир Гройсман закликав керівників міста та області зустрітися з активістами і прийняти спільне рішення. Та йому, мабуть, не відомо, що активісти вже давно прагнуть такого діалогу, але влада всіляко їх ігнорує. І їй абсолютно байдуже до того, що люди перекривають дорогу, влаштовують пікети. Люди просто не знають, як по-іншому звернути увагу на проблеми, які відбуваються у місті, адже офіційні звернення не допомагають. Зараз на слуху мало не в кожного мешканця Тернополя незаконна забудова парку Національного відродження, де під виглядом нібито спортивної академії будують готель із закладом громадського харчування, та запуск торф’яних котелень, які розміщені у спальних районах в безпосередній близькості до житлових будинків. Звісно, владі простіше відгородитися від людей і їхніх проблем кордоном із поліцаїв, а забудовнику – кільцем із «ті тушок», ось так і живемо.
Громадський активіст Олег Синовець після проведення акції повідомив: «Мер Тернополя підтвердив готовність зустрітися. Мало віриться у те, що конфлікт із незаконними забудовами парків вдасться вирішили так просто, шляхом діалогу, бо потрібна політична воля міського голови, проявів якої дотепер не було. Але все ж надія залишається на мирне вирішення даної ситуації на користь громади, а не великого бізнесу».
Нам би хотілось сподіватися, що міський голова Тернополя після того, як на ситуацію у місті звернув увагу особисто Гройсман, усе ж таки проведе діалог із громадою і не номінальний, а такий, що дійсно вирішить проблемні питання…
Джерело: Тижневик "Номер один"