У вівторок, 13 листопада, Тернопільщину відвідала лідер ВО “Батьківщина”, майбутній кандидат у Президенти України Юлія Тимошенко. Символічно, що спершу Юлія Володимирівна побувала в «Українському Єрусалимі», де поклонилася чудотворній іконі Матері Божої Зарваницької. Далі політик представила тернополянам новий економічний курс України, розповіла своє бачення стратегії миру в країні та які кроки потрібно робити, щоби його досягти.
– Сьогодні наша команда запропонувала нову стратегію досягнення миру й безпеки. На наш погляд, вона має складатися з чотирьох важливих речей. Перше і головне – ми повинні посилити нашу армію, виводити її на стандарти НАТО і всіма силами добиватися інтеграції в НАТО. Друге – ми повинні розпочати створення нового формату переговорів – «Будапештський формат +», у якому візьмуть участь всі країни-гаранти територіальної цілісності та суверенітету України. Насамперед США, Велика Британія і, безумовно, Україна та Росія. У цьому посиленому форматі обов’язково має бути й Німеччина, адже вона та персонально Ангела Меркель доклали максимальні зусилля, щоби спробувати припинити війну, розв’язану Росією в Україні. Окрім цього, на мій погляд, від ЄС було б доцільно запросити Верховного представника ЄС у закордонних справах та політиці безпеки. Пункт три – ми повинні тотально припинити заробляння всіх брудних, нечесних фінансових ресурсів на окупованих територіях. Четверте – треба зробити так, щоби війна не була вигідна вищому керівництву держави. Якщо ми хочемо подолати війну – вона не має бути бізнесом, – зазначила під час зустрічі з журналістами Юлія Тимошенко.
Лідер «Батьківщини» впевнена, що настав час для підготовки та ухвалення нової народної Конституції України, яка дасть людям реальні механізми впливу на владу. Тимошенко каже, що новий Основний закон слід ухвалювати на Всеукраїнському референдумі відразу після президентських виборів.
– Сьогодні понад 100 науковців, філософів, візіонерів і конституціоналістів працюють над створенням нової Конституції України. Наша мета полягає у тому, щоби до чергових президентських виборів показати суспільству нову Конституцію, узгоджену з усією країною, – додала Юлія Тимошенко.
Лідер “Батьківщини” розповіла про новий економічний курс та назвала п’ять основних кроків для розвитку економіки.
По-перше, потрібно розвивати внутрішній ринок. «Внутрішній ринок – це купівельна спроможність людей. Головний інвестор у країні – це людина, яка може щось купувати. Якщо людина не здатна купувати їжу, одяг, медикаменти, економіці немає куди це продавати. Треба створити внутрішній платоспроможний ринок», – наголосила голова ВО «Батьківщина».
По-друге, треба докорінно поміняти грошово-кредитну політику. “У перші 100 днів ми повернемо Національний банк під державне управління і змінимо кредитно-валютну систему. Сьогодні не партія «Батьківщина» працює над новим курсом України, а тисячі людей, які вкладають свій інтелект у краще майбутнє країни. У мене є велика надія, що цього разу на виборах у березні 2019 року мафія не пройде”, – заявила кандидат у Президенти.
На думку лідера “Батьківщини”, також потрібні зміни у податковій системі, перехід до перероблки в Україні сировинної продукції, усунення безконтрольності та безвідповідальності влади.
Не оминула Юлія Володимирівна і болючої нині теми – тепла в оселях українців.
– Ми бачимо, що у багатьох населених пунктах по всій Україні не увімкнули опалення, і люди по всій країні вимагають, аби їм дали тепло. Тому звертаюся до всієї команди партії ВО «Батьківщина», яка працює в кожній області, місті і селі, стати на захист тих людей по всій Україні, які залишилися без тепла, гарячої води і права жити в нормальних умовах, – сказала Юлія Тимошенко.
Парламентарій звернулась із закликом до «консолідації із громадами», де не включили тепло, і щоби команди партії ВО «Батьківщина» на місцях зробили «всі необхідні кроки, аби із жорсткими вимогами звернутися до всіх органів влади».
– Такий маркер, як початок опалювального сезону, говорить про те, як хаотично і непрофесійно управляється країна, – констатувала Юлія Тимошенко.
Джерело: Тижневик "Номер один"