ПАП « Дзвін» Чортківського району – сучасне багатовекторне агропідприємство нового типу. Європейські технології у рослинницькій провідній галузі, нові перспективні сорти та гібриди імпортних і вітчизняних селекцій, поєднання науки з практикою.
У Дзвинячі не гоняться за рекордними урожаями колоскових, разовими успіхами, а працюють на самовіддачу землі, на кожну складову урожаю. Однією із них, безперечно, є сучасний машинно-тракторний парк із сільгосптехнікою різних модифікацій країн-виробників та її практичного призначення. Упродовж останніх років на придбання комбайнів зернових, кормозбиральних, бурякозбиральних комплексів і посівних агрегатів імпортного виробництва, широкозахватних оприскувачів та іншого необхідного обладнання для обробітку грунту, вирощування й догляду сільгоспкультур витратили сотні мільйонів гривень. Так само, як і на свій центр логістики автомашини, крани, бульдозери тощо. Друге, що кидається у вічі, – надзвичайний порядок на території, в ангарах, на майданчиках, де зберігається техніка. Побутові умови, їдальня, душові для колективу професійних механізаторів, ремонтників, слюсарів. Кожний другий із них – це молода людина віком до 35 років, яка напрочуд володіє сучасною комп’ютеризованою технікою. Керівник господарства, заслужений працівник України Василь Градовий довіряє молодим і вірить у краще майбутнє в незалежній Україні. Гідна зарплата, увесь юридичний та правовий пакет захисту, бажання вчитися, будувати сім’ю, житло тут не лише схвалюється, а й підтримується матеріально.
– Людська чесна праця має стимулюватися, оцінюватися, – каже пан Василь. – Хоч нелегко було у році , що минає, але дякую Богу і людям, своїм працівникам-рільникам, тваринникам, спеціалістам, адмінперсоналу, що доклалися до нашого спільного і священного обов’язку хліборобського.
Озиму пшеницю на орендованих землях ПАП « Дзвін» вирощували на 1700 гектарах, зібрали по 65,3 ц/га, ярий пивоварний ячмінь зародив аж по 72 ц/га, горох – 48, ріпак – 29 , кукурудза – 9,1 тонни з га. Вчасно розраховувалися з пайовиками, хто хотів, отримав гроші, хто зерном та іншою сільгосппродукцією. Сплатили податки до бюджетів усіх рівнів, до Пенсійного фонду України.
До зими повністю підготували всі приміщення, виробничі й господарські об’єкти сільгосппідприємства, тваринницьке містечко, яке тепер не впізнати, посіяли 3100 гектарів озимих культур. Зроблено добрий заділ на рік майбутній.
Ярослав Бачинський
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: аграрії, газета "Номер один", новини Тернопільщини