Тернопільщина була і залишається лідером реформи децентралізації, яка розпочалася майже 5 років тому. Тоді ж держава віддала ресурси і повноваження на місця.
«У 2015 році ми стартували із 26-ти об’єднаних територіальних громад, – розповідає голова ТОДА Степан Барна. – Сьогодні вже створено 42 громади. У грудні відбудуться вибори ще у 5-ти. Два міста обласного значення отримали статус об’єднаних територіальних громад – це Тернопіль і Бережани».
47% території Тернопільської області уже покрито громадами і 58% населення проживають у них.
«Тепер перед нами стоїть амбітне завдання – завершити реформу децентралізації відповідно до затвердженого перспективного плану й охопити громадами всю територію області. Бо позитивні зміни від реформи місцевого самоврядування сьогодні не лише помітні, а й відчутні. Якщо загальний фонд усіх рівнів бюджетів Тернопільської області у 2014 році складав 1,1 млрд. грн., то тепер ми рік завершуємо майже з 4 млрд. грн. У 2018 році частка власних доходів громад у місцевих бюджетах зросла від 16% у 2016 році до 22% у 2018-му. А частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України – 52%», – поінформував Степан Барна.
Завдяки реформі децентралізації, громади отримують значні фінансові ресурси. Загалом із державного бюджету з субвенції на формування інфраструктури ОТГ громади отримали понад 347 млн. грн. За ці кошти, за словами Степана Барни, було реалізовано 565 інфраструктурних проектів. Крім того, громади отримують фінансування з Державного фонду регіонального розвитку, із субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій та на реалізацію програми «Футбольні поля зі штучним покриттям».
«Попереду ще багато роботи для впровадження позитивних змін для нашого краю», – резюмував Степан Барна.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", децентралізація, новини Тернопільщини, новини України, ОТГ