Відома в Україні компанія «Агропродсервіс» успішно завершує сільськогосподарський рік не лише із позитивними показниками у рільництві, а й у свинарстві, розвитку та нарощуванні чисельності поголів’я великої рогатої худоби, стрімкого злету в утриманні дійного стада. Крім основних векторів економіки господарства у Настасові і його виробничих філіях, тут власні інвестиції вкладають у майбутнє.
Саме про рік, що минає, і перспективи 2019-го веду розмову з одним із співзасновників агроформування нового типу, дбайливим господарем, організатором, а тепер громадсько-політичним діячем Іваном Чайківським та генеральним директором, заслуженим працівником сільського господарства України Андрієм Бараном.
– До складу вертикально інтегрованої компанії» Агропродсервіс» входять 22 самостійні структури. Ми обробляємо понад 43 тисячі га землі майже у 100 населених пунктах у трьох західних областях України, а також на Херсонщині. На Тернопільщині орендуємо землі в Тернопільському, Козівському, Теребовлянському, Зборівському, Збаразькому, Лановецькому районах, збираємо врожаї не гірші за європейські. Розвиваємо свинарство, м’ясне і молочне скотарство, вирощуємо птицю. Маємо власну переробку: Тернопільський м’ясокомбінат, соєвий завод, насіннєвий завод, сучасну наукову лабораторію та мережу спеціалізованих магазинів «М’ясна точка». Один із них успішно торгує м’ясною продукцією в Києві.
«Агропродсервіс» – один із лідерів галузі і посідає друге місце в Україні з виробництва свинини після компанії «АПК-Інвест». Торік загальне поголів’я свиней склало 130000, із них 10500 свиноматок, щороку відгодовують близько 200000 поросят. Завдяки розробленій зоотехніками компанії технології годування, вдалося досягти одного з найкращих приростів ваги в українському свинарстві – 800-900 г на добу. В компанії впровадили новітні технології утримання і відгодівлі свиней. Зроблено наголос на високоякісний генетичний матеріал і кваліфікований управлінський персонал. І ще один принцип – це дотримання всіх санітарних норм та правил безпеки, – розповів Іван Чайківський.
Загальний валовий оборот виробленої сільгосппродукції за 2018 рік сягнув понад 3 млрд. грн.
– Я – аграрний економіст. У свій час ми з Іваном Адамовичем розподілили дві галузі, він курирував тваринництво і будівництво – ферми, елеватори, заводи, я ж займався рослинництвом, технологіями, науковими напрямками в економіку господарства, насінництвом, партнерами по агробізнесу. В «Агропродсервісі» усі знають, що моєю улюбленою культурою є озима пшениця. Це хліб! А також цукрові буряки, ми сіємо їх найбільше в області й урожай маємо понад 6-6,2 т/га. І цього року вони, а особливо транспортування на переробні заводи області, забрали багато фізичної і моральної енергії. Однак буряки я вирощував і буду це робити далі, можливо, в менших об’ємах. Насіння – це перший фактор урожаю. У нас понад 70 сортів озимої пшениці. Потенціал кожної культури залежить від насіння, наступний етап – технології. Ми зараз маємо вільний доступ до кращих світових технологій від протруювання насіння до захисту від хвороб та шкідників. Щиро здивувала і фактично врятувала аграріїв у доброму розумінні слова кукурудза. На полях ПАП «Агропродсервіс» ми вирощували її на 6 тисячах гектарів. По 10 т/га і більше на окремих площах її зібрали. Липневі дощі частково порушили баланс дозрівання колоскових, зате не завадили качанистій, для неї волога і сонце – найкращі стимулятори росту. ПАП «Агропродсервіс» – відомий спецгосп в Україні з виробництва насіння. Торік ми вийшли на об’єм 16 тисяч тонн насіння. 11 тисяч тонн продали, а решту використали на власні потреби. Вирощуємо 38 сортів усіх культур. Наша стратегія – перевести третину вирощеного зерна у свинарство, птахівництво, м’ясний напрямок у скотарстві. Тобто зерно ми маємо реалізовувати у вигляді тваринницької продукції. Що стосується нашої команди, ми пишаємося нею і поважаємо кожного у ній, але контролю в бізнесі та на виробництві ніхто не скасовував, – підсумував пан Баран.
Ярослав Бачинський
Джерело: Тижневик "Номер один"