Починаючи з 2003 року, було започатковано українсько-норвезький проект «Перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні». З 2003 по 2018 роки його учасниками стали близько 10 000 осіб.
Метою проекту є зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ та реформ оборонного сектора України для звільнених у запас військовослужбовців та членів їхніх сімей. Тобто це дає можливість розгорнути чистий аркуш у житті військовиків та їхніх родин – розпочати свою справу чи здобути нову спеціальність, професійно зростати та соціально адаптуватися.
Допомога у реабілітації військовослужбовцям реалізувала себе у понад 40 українських містах, зокрема у 20 навчальних закладах, серед яких і Тернопільський національний економічний університет.
У рамках реалізації проекту в ТНЕУ 22 лютого відбулося урочисте відкриття чергового навчального семестру, слухачами якого стали понад 30 осіб.
– Раді вітати Вас, дорогі учасники проекту «Україна – Норвегія» у нашому університеті. Переконані, що під час проходження навчання Ви не лише здобудете необхідні знання, які сприятимуть підвищенню Вашого рівня конкурентоспроможності на ринку праці, а й знайдете друзів, однодумців, які стануть Вашою надійною підтримкою, а можливо, і майбутніми партнерами у відкритті власної справи. Вас чекає ряд семінарів, тренінгів, практичних занять, консультацій провідних фахівців. Ми докладатимемо максимум зусиль для того, аби Ваше перебування у стінах ТНЕУ було комфортним, корисним і сприяло успішній самореалізації кожного з Вас, – звернулася до присутніх проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність та інноваційний розвиток) Оксана Десятнюк.
Цінуємо підтримку Норвегії і те, що вона не залишилася осторонь подій, які відбуваються в Україні, а простягнула руку допомоги в реабілітації не лише військовослужбовців, а й членів їхніх сімей. Радіємо, що проект є прогресивним та приносить вагомі результати. Завдяки набутим вмінням та знанням, деякі його учасники вже змогли певним чином реалізувати себе, розпочати власну справу та вирішити питання щодо працевлаштування.
Джерело: Тижневик "Номер один"