Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Тернополянин Дмитро Підручний перший серед українських біатлоністів став чемпіоном світу!


Опубліковано: 14 Березня 2019р. о 9:15

Тернополянину, капітану чоловічої збірної України з біатлону Дмитру Підручному не було рівних у гонці переслідування на чемпіонаті світу, який проходить у шведському Естерсунді. У гонці на 12,5 кілометра наш земляк стартував із 17-секундним відставанням і все одно вирвав світову перемогу, залишивши позаду безумовного лідера світового біатлону, легендарного норвежця Йоханнеса Бьо. Дмитро допустив тільки два промахи на чотирьох вогневих рубежах (вразив 18 мішеней) і продемонстрував чудову швидкість, що дозволило йому першим подолати фінішну стрічку. Чого йому це коштувало, було видно після завершення гонки. Перетнувши лінію, він буквально повалився на сніг, а під час церемонії нагородження Підручний не стримував емоцій – співав гімн України та плакав.

10 фактів про Дмитра Підручного

Народився у спортивній сім’ї

Дмитро Підручний народився 5 листопада 1991 року в селі Острів Тернопільського району, що за 7 км від обласного центру. Батьки майбутнього чемпіона – Володимир та Марія Підручні – були професійними спортсменами, майстрами спорту з лижних гонок. Родина жила поблизу занедбаної тренувальної бази, де Дмитро й почав займатися спортом.

Спортивну кар’єру розпочав із лижних гонок

Першим захопленням Дмитра Підручного були лижні перегони, якими він почав серйозно займатися в 11 років під керівництвом Миколи Опанасюка. Здібного хлопчину помітив відомий тернопільський тренер з біатлону Олег Бунт, який переконав хлопця опанувати новий вид.

Опанував біатлон під керівництвом тренера чемпіонок

Першим тренером Дмитра Підручного у біатлоні став ще один відомий тернопільський фахівець Ігор Починок. Він виховав одразу двох чемпіонок світу – Олену Зубрилову та Олену Підгрушну. Зубрилова у 1999 році виграла одразу три медалі чемпіонату світу, а в 2002 році після зміни громадянства ще раз стала чемпіонкою світу під прапором Білорусі. Підгрушна перемогла у спринті на чемпіонаті світу в чеському Нове-Мєсто у 2013 році, а в 2014-му стала олімпійською чемпіонкою в естафеті в Сочі (Росія).

Одружений на колишній біатлоністці

Дмитро Підручний одружений на колишній біатлоністці Ользі Полещиковій. Весілля справили в 2015 році. Подружжя має трирічну доньку Ірину.

Дмитро Підручний з дружиною та донькою

Без особистих нагород

Біатлоніст дебютував у збірній України в 2012 році. До чемпіонату світу в Естерсунді Дмитро Підручний не мав жодної особистої медалі на етапах Кубка світу та чемпіонату світу. До 2019 року найвищим досягненням українця було четверте місце у гонці з масовим стартом на етапі Кубка світу в німецькому Рупольдингу в 2016 році.

Виступав на двох Олімпіадах

У 2014 році Дмитро Підручний дебютував на Олімпіаді. У Сочі в індивідуальній гонці на 20 км він фінішував 55-м, а у складі естафетної команди разом із Сергієм Семеновим, Артемом Примою та Андрієм Дериземлею став дев’ятим.

У 2018 році у Пхьончхані Підручний уже був лідером збірної України. Проте й на своїх других Іграх виступив не найкращим чином. У спринті посів 21-е місце, а у гонці переслідування був 34-м.

«Золото» Універсіади

Першого помітного міжнародного успіху Дмитро Підручний досягнув у 2013 році на Універсіаді в італійському Трентіно. Там він виграв гонку з масовим стартом, здобув «срібло» у змішаній естафеті та «бронзу» в спринті. Утім переоцінювати вагомість цих досягнень не варто, адже рівень конкуренції на студентських іграх не йде у жодне порівняння з етапами Кубка світу.

Чемпіон Європи в естафеті

Медалі чемпіонату Європи у біатлоні цінуються набагато вище, але й ці змагання є другорядними та збирають найближчий резерв провідних збірних. Українська команда на континентальні першості зазвичай возить основний склад та здобуває багато медалей (у тому числі задля президентських стипендій). Відзначитися на ЧЄ вдалося й Дмитру Підручному. У 2015 році в естонському Отепяя він разом з Артемом Тищенком, Сергієм Семеновим та Андрієм Дериземлею виборов «срібло» в естафеті. А в 2018 році в італійському Ріднау виграв «золото» у змішаній естафеті з Артемом Примою, Юлією Журавок та Іриною Варвинець.

Три медалі у змішаній естафеті

У змішаній естафеті Дмитро Підручний здобув і свої найбільші перемоги на етапах Кубка світу. У 2015 році він із Семеновим, Варвинець та Валею Семеренко взяв «бронзу» в Нове-Мєсто. У 2017 році українці повторили бронзовий успіх на етапі у фінському Контіолахті, де з Підручним виступали Семенов, Варвинець та Ольга Абрамова. А на старті нинішнього сезону в Фінляндії збірна України стала у змішаній естафеті другою – разом з Підручним бігли Прима, Віта Семеренко та Анастасія Меркушина.

Став першим чемпіоном світу серед чоловіків в історії України

Зважаючи на попередні результати Підручного, про перемогу на чемпіонаті світу в Естерсунді годі було мріяти. Але у Швеції Дмитро здивував уже в спринті, де йому не вистачило 0,3 секунди до «бронзи».

Гонку переслідування українець розпочинав четвертим, і здавалося, втратив шанси на нагороду, коли припустився двох промахів на першій стрільбі. Та надалі хибили й суперники, а Підручний, навпаки, розбивав усі мішені.

Кульмінація настала на останньому вогневому рубежі, коли лідер гонки, норвежець Йоханнес Бьо, заробив одразу три штрафних кола, а українець пішов на останнє коло дистанції першим. Намагання найсильнішого біатлоніста світу наздогнати тернополянина виявились марними. Дмитро Підручний здобув «золото» та став першим в історії українського чоловічого біатлону чемпіоном світу.

 

КОМЕНТАР

Дмитро Підручний, чемпіон світу:

– Важко взагалі повірити, що у мене є золота медаль. Я розраховував на цьому чемпіонаті світу взяти якусь медаль, але навіть не міг уявити, що це буде «золото». Не тільки початок був важкий (два промахи на першому вогневому рубежі, – авт.), а й уся гонка. Чесно кажучи, мені біглося сьогодні набагато важче, ніж у попередніх двох. Я відчував деякі проблеми з відновленням після спринту, тому що там віддав усі сили, які мав, і було досить важко зібратися на гонку переслідування й показати результат. Вірив у подіум до останнього, тому що знав, які сьогодні погодні умови і як важко було на пристрілюванні на стрільбі стоячи. Кожен рубіж, кожен постріл – це був шанс бути вище і вище. Останнє коло був просто божевільним! Я з перших метрів пішов на весь максимум, бо розумів, що за мною йде не якийсь там спортсмен, і для нього ці 15 секунд можуть бути абсолютно невідчутними у порівнянні зі мною. Я розумів, що треба бігти з перших метрів і до кінця, показувати все, на що здатний. Дуже приємно, і для мене це велика честь, що саме мені вдалося “вкрасти” у Йоханнеса «золото». Подивимося, чи вдасться це комусь ще на цьому чемпіонаті.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше