Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Як народними засобами вилікувати цистит


Опубліковано: 16 Квітня 2019р. о 13:24

До запалення сечового міхура (циститу) найчастіше призводять різні інфекційні захворювання. Бактеріальна інфекція (кишкова паличка, стрептококи, стафілококи, рідше протей) проникає в сечовий міхур висхідним та низхідним (з нирок і сечоводів) шляхами, з кров’ю при грипі, ангіні, тифі або з лімфою із жіночих статевих органів, товстої кишки. У ранньому віці інфекція проникає в сечовий міхур переважно з кров’ю, у дошкільному, шкільному та дорослому – висхідним. За словами нашого позаштатного консультанта – медика і валеолога Галини Кожій, вилікувати запалення сечового міхура можна і народними засобами.

– Пані Галино, з чого треба розпочати лікування циститу народними засобами?

– Перш за все при циститі рекомендують щадну дієту. Вилучають прянощі, гострі, солоні, смажені страви та копчення. Обмежують кількість кислих фруктів та овочів. Рекомендують пити багато рідини. Це сприяє розрідженню сечі і промиванню сечового міхура. Свіжий сік гарбуза дають по 1/3 склянки 2-3 рази на день упродовж 3-4 діб. Ячмінна вода, ячмінна каша, відвар вівса – неодмінні складові дієти хворих на цистит. Корисно давати журавлиний сік або морс (до 2-3 склянок на день) зі свіжим сиром (до 400 г), кілька морквин.

Фруктові соки, концентровані компоти рекомендують лише після зменшення позивів до сечовипускання.

– Яку би Ви порадили хворим на цистит знеболюючу і протизапальну суміш?

– У період вираженої активності запалення як знеболювальний, протизапальний і до того ж дезінфікуючий засіб призначають таку суміш: листки брусниці звичайної; трава звіробою звичайного; квіткові кошики ромашки лікарської; бруньки тополі чорної; квітки бузини чорної, листки груші дикої. Усі – по 20 г.

Столову ложку суміші залити 300 мл води, настояти упродовж 1 год, довести до кипіння, кип’ятити 20 хв на малому вогні, процідити гарячим. Приймати по 30-100 мл 4-6 разів на день протягом 10-12 діб. Доза залежить від віку хворого.

– Чи можна завдяки народним засобам зменшити спастичні генезми сечового міхура?

– Спастичні генезми сечового міхура зменшуються після мікроклізм із настою кореневища перстачу прямостоячого (5 г) та шишок хмелю звичайного (15 г). 10 г суміші залити 100 мл окропу, настояти упродовж 45-60 хв. Зробити теплу мікроклізму (30-50 мл), краще на ніч. Клізми робити щодня або через день. Кількість мікроклізм залежить від ефекту (як правило, 10-12).

– А що порекомендуєте вживати для зменшення запального процесу?

– Для зменшення запалення при уретриті використовують таку суміш: листки груші дикої – 40 г; трава споришу звичайного – 20 г; трава деревію звичайного – 20 г. Дві столові ложки суміші залити 400 мл окропу, настояти упродовж 2 год. Випити протягом дня за 3-4 прийоми. Дітям віком до 7 років дозу зменшити вдвічі.

– Чи корисними для лікування запалення сечового міхура є водолікувальні засоби?

– Як у гостру, так і в хронічну стадію циститу та уретриту використовують водолікувальні засоби, які посилюють протизапальну, протиспастичну, знеболювальну та антимікробну дію лікарських рослин. При частих і болісних позивах на сечовипускання на ділянку сечового міхура прикладати гарячі компреси.

Робити парові ванни на промежину з відвару трави хвощу польового. Дві жмені трави варити в 3 л води 20 хв. Хворий стає над каструлею з гарячим відваром, обгорнувшись ковдрою від пахвової ділянки до підлоги. В міру остигання до відвару доливають окріп (краще класти у відвар розпечену цеглину). Тривалість парової ванни – 20 хв. Призначають дорослим і дітям, що старші за 5 років.

Приймати загальні хвойні ванни. Після ванни хворого слід вкласти у постіль, укрити теплою ковдрою.

– А які з народних засобів можуть бути допоміжними при спазмах сечового міхура і загостреннях від його запалення?

– У разі спазмів сечового міхура для зменшення болю роблять масаж його ділянки. Ступні опустити у гарячу воду на 3-5 хв, витерти. Хворого покласти у ліжко: накласти на низ живота подушечку, наповнену гарячим розпареним хвощем або вівсом. Можна ставити парові компреси на ділянку сечового міхура, змінюючи їх через 5-10 хв.

При гострому циститі на ділянку нирок і сечового міхура накладають збуджувальні компреси температури 20-22 °С, приймають сидячі ванни (температура води – 30 °С) із розтиранням ділянки сечового міхура, роблять збуджувальні Т-подібні обгортання. На ніч – збуджувальні обгортання литок.

При хронічному циститі щоденно або через день роблять збуджувальні обгортання тіла, приймають сидячі ванни. На ділянку сечового міхура накладають гарячі компреси з відвару сінної потерті або вівсяної соломи.

У разі кровотечі накладають холодні компреси (температури 18-20 °С), які після зігрівання змінюють. Поряд із цим роблять збуджувальні обгортання литок. Для забезпечення нормальної функції кишечника використовують суміш із таких компонентів: кора крушини ламкої – 15 г; насіння кмину звичайного – 5 г; трава буркуну лікарського – 5 г; листки бобівника трилистого – 10 г. Столову ложку суміші залити 200 мл окропу, витримати 20 хв на малому вогні. Пити по 30-50 мл двічі на день перед вживанням їжі упродовж усього періоду лікування гострого циститу. Використовувати суміш треба ще й тому, що внаслідок запору, який часто супроводжує запальні процеси сечовивідних шляхів, і пов’язаної з ним бацилярної інфекції гострий цистит може мати тривалий перебіг.

– Які народні засоби є ефективними при лікуванні циститу у дітей?

– У народній медицині при циститі готували сечогінний сироп для дітей із плодів ялівцю звичайного, пересипаючи їх цукром. Пили по одній чайній ложці 4 рази на день протягом тижня.

До зникнення гострих явищ дитині призначають постільний режим. Важливо, щоби ноги дитини та нижня частина тіла були у теплі. Більшу частину часу дитина має лежати на спині – у горизонтальному положенні рівномірно зігрівається шкіра спини, а це сприяє рефлекторному розширенню судин нирок та поліпшенню в них кровообігу.

Їжа повинна відповідати віку дитини. Забороняють продукти, що містять подразні речовини, а також гострі та смажені страви. Кількість рідини збільшують. Треба стежити за кількістю спожитої рідини та виділеної за добу сечі. Різке збільшення маси тіла вказує на затримку рідини в організмі.

Дівчаткам щоденно вранці та ввечері слід підмиватися теплою перевареною водою у напрямку від статевих органів до заднього проходу. Щоби  запобігти виникненню попрілостей у дитини, треба обмивати шкіру після кожного сечовипускання.

Проводити санацію хронічних вогнищ інфекції. Ефективним засобом профілактики захворювання є загартовування дитини.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше