Найсвіжіше:
• Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків • У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні 
rss

Як народними засобами вилікувати попрілість


Опубліковано: 30 Квітня 2019р. о 9:00

Попрілість запалення шкіри, що виникає у разі тертя, мацерації (розм’якшення тканин за тривалого впливу на них рідини) та подразнення потом, сечею, калом. Виникає переважно у новонароджених та грудних дітей. Однак буває і в дорослих, що мало рухаються, і людей похилого віку.

Це захворювання найчастіше зумовлено недостатнім доглядом за шкірою, тривалим перебуванням дитини або людини похилого віку чи з обмеженими можливостями у мокрому спідньому одязі, пелюшках, недбалим підмиванням після сечовипускан­ня або випорожнення. У хворих виявляється у формі почервоніння та лущення шкіри. Для попрілості І ступеня характерне незначне почервоніння шкіри без порушення її цілості, для II ступеня – різке почервоніння шкіри та ерозії на ній. Іноді шкіра набуває вигляду сирого м’яса, болюча. Виділяється сукровиця. Попрілість з’являється переважно у пахвинній ділянці, в ділянці відхідника, пуп­ка, у пахвових западинах, за вухами. Іноді вона є раннім проявом ексудативного діатезу або природженого сифілісу. Як стверджує наш позаштатний консультант, медик і валеолог Галина Кожій, попрілість можна вилікувати і народними засобами.

-Пані Галино, за яких умов можливо успішно вилікувати цю недугу?

-Успішне лікування можливе за суворого дотримання гігієнічного режиму, за умо­ви усунення чинників, що сприяють захворюванню, – травматизації грубими пе­люшками, порушень вуглеводного обміну, зниження функції сальних та потових за­лоз і т.ін.

Щоденно рекомендують робити ванни з відвару трави череди трироздільної та ромашки лікарської. 40 г суміші залити 1 л води, кип’ятити упродовж 10 хв на малому вогні. Температура води у ванні має становити 36 °С. Корисні сидячі ванни з відваром кори дуба звичайного, висівок (по 10 хв 2 рази на день).

При легких формах попрілості (без порушення цілості епідермісу) добре робити обмивання та компреси з в’яжучих, протизапальних та антимікробних розчинів — відвару кори дуба звичайного, трави звіробою звичайного, череди трироздільної, шавлії лікарської, квіткових кошиків ромашки лікарської. 40 г сировини залити 600 мл окропу, витримати на водяній бані 20 хв, одразу процідити.

-Чи ефективними для протидії попрілості є присипки?

-Попрілі ділянки присипають спорами плауна булавовидного (лікоподій), порош­ком кореня солодки голої, півників болотяних, листків мирту, білою глиною або яч­мінним борошном. В Україні майже скрізь для цього використовували гречане бо­рошно.

-А чим би Ви порекомендували змазувати попрілість? І чи можна на протидію цьому захворюванню застосовувати компреси?

-Попрілості змазують перевареною соняшниковою, персиковою або мигдальною олією.

Не можна використовувати вазелінову олію (подразнює шкіру), присипати крох­малем ділянки шкіри з посиленим потовиділенням (він легко розкладається і сприяє вторинному інфікуванню).

При різкому почервонінні шкіри, мокнучих ерозіях використовують компреси з відвару бруньок тополі чорної: 1 столову ложку залити 300 мл окропу, кип’ятити 10 хв на малому вогні, настояти упродовж півгодини, процідити.

-Кажуть, що на заваді попрілості може стати мед, звичайна трава і навіть сонячне проміння та свіже повітря. Чи має така думка реальне підтвердження у народній медицині?

-Так має. Саме попрілості, що довго не гояться, лікують медом у суміші з риб’ячим жиром.

У народній медицині рекомендують обмивати уражені ділянки соком трави де­ревію звичайного. Можна просто прикладати свіжу подрібнену траву цієї рослини.

Попрілі частини тіла не треба закривати одягом, їх слід частіше оголювати, що можливо при температурі в кімнаті 24 – 25 °С.

Попрілості добре лікуються при використанні повітряних або сонячних ванн.

-Що з народних засобів Ви можете порекомендувати для профілактики попрілості?

-Для профілактики попрілості в дітей рекомендують широке вільне сповивання добре випрасуваними, сухими пелюшками. Щоразу після виділення сечі та випорожнення дитину підмивати і ретельно висушувати шкіру.

Загалом поява попрілості як у дітей, так і людей з обмеженими можливостями і похилого віку майже завжди свідчить про недостатній догляд за ними, але може бути й проявом схильності до запальних процесів шкіри та слизових оболо­нок. Так при ексудативному діатезі попрілість може виникнути і за належного до­гляду.

Сприятливо діють загартувальні процедури – сонячні та повітряні ванни, купан­ня, які підвищують стійкість шкіри.

Важливо також пам’ятати, що попрілість може бути проявом низки інфекційних захво­рювань – грибкових (кандидоз, епідермофітія), піококових (пухирчатка новонарод­жених, фурункул), та проводити відповідне лікування.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
23 Листопада
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше