У Тернополі проблем із постачанням та видачею такого препарату, як інсулін, немає, практично у кожній аптеці він доступний. Проте проблема полягає в іншому – у фінансуванні. Про це розповів начальник відділу охорони здоров’я Тернопільської міської ради Ростислав Левчук.
Держава фінансує потреби громадян щодо інсуліну, однак, на жаль, останні роки область відчуває недофінансування на лікування цукрового діабету.
– На сьогоднішній день у Тернопільській області цифри не втішні, декларації на отримання інсуліну становлять 87%, а фінансування держава виділила лише на 30%. Ці кошти в бюджет закладені не були, а отже, щомісяця виникає проблема з дофінансуванням пацієнтів для отримання інсуліну (1/3 частини забезпечує держава, а інші 2/3 – ні). На початку року ця ситуація «стала ребром», депутати міської ради звернулися до Міністерства охорони здоров’я та обласної ради щодо допомоги фінансування, але реакції не було жодної, – стверджує Ростислав Левчук.
У міській раді цю проблему називають надзвичайно гострою і обіцяють, що найближчим часом буде направлено офіційне звернення до новообраного Президента для оперативного реагування.
– А що ж буде з людьми, які негайно потребують ліків, запитали ми в пана Левчука?
– Люди, які страждають від захворювань, наодинці з хворобою не залишаться. Міська рада буде вишукувати можливості для фінансування. Також і далі звертатимемось до обласної ради, оскільки повинно бути співфінансування з обох сторін задля здоров’я наших людей.
– Яка сума потрібна, щоби повністю забезпечити людей інсуліном на цілий рік?
– На початок року ця сума складала 15 млн. гривень, із них держава виділила 4 млн. грн., а іншу частину дофінансовує міська рада. Понад 7 млн. грн. нам потрібно ще вкласти, щоби повністю забезпечити тернополян інсуліном.
– Скільки у Тернополі людей, які потребують інсуліну?
– 1 300 пацієнтів. На місяць витрачається близько 1 млн. грн. саме на цей препарат. Точну суму, скільки витрачається на одного хворого, назвати важко, оскільки дози медичного препарату різні та залежать вони від ступеня захворювання.
– Чи всі аптеки мыста мають у наявності цей препарат?
– Більшість аптек – так. Хочу також додати, що була домовленість з аптеками нашого міста про відпуск інсуліну авансом. 126-та аптека й аптеки на вулицях Просвіти та Шпитальній відпускають препарати, так би мовити, у борг. Щоб отримати потрібні ліки, пацієнт звертається у ці аптеки, а ми покриваємо заборгованість перед аптекою по мірі надходження коштів.
Соломія Вершигора
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: інсулін, газета "Номер один", новини Тернополя, Ростислав Левчук