Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Як народними засобами вилікувати панарицій


Опубліковано: 3 Червня 2019р. о 15:45

Панарицій – це гостре гнійне запалення пальців, виникає внаслідок проникнення у їхні тканини стафілококів та стрептококів. Інфекція потрапляє через невеличкі ранки, тріщини на шкірі, задирки, під час уколів. При шкірному панариції гній скупчується під епідермісом (поверхневим шаром шкіри) у вигляді пухиря. З’являються сильний пульсуючий біль, припухлість. Шкіра гаряча, червоніє, тканини ущільнюються. Гній може скупчитися й під нігтьовою пластинкою. Нагноєння може швидко поширюватись углиб. Якщо уражено сухожилок, набрякає палець. Кістковий панарицій розвивається самостійно або у випадку переходу процесу на кістку. Виникає сильний пульсуючий біль. Фаланга пальця припухає, температура підвищується. Із часом гній прориває (частіше на верхівці пальця), кістка руйнується. Вилікувати цю недугу можна і народними засобами, стверджує наш позаштатний консультант, медик і валеолог Галина Кожій.

– Пані Галино, як лікувати за допомогою народних засобів панарицій?

– У початкових стадіях при цій недузі можливе консервативне лікування. З появою перших ознак запалення для запобігання нагноєнню палець треба занурити у крижану воду, тримати до 1 год. Потім прикласти м’якуш білого хліба, розмочений у відварі кореневища родовика лікарського або листків подорожника великого (20 г на 100 мл води).

– Чи дадуть оздоровчий ефект під час лікування панарицію припарки та парові ванни?

– Для пом’якшення та розсмоктування нариву рекомендують припарки із розвареного до кашки кореня живокосту лікарського. Для припарок готують таку суміш: живиця (смола хвойних дерев) – 40 г; віск бджолиний жовтий – 20 г; яловичий жир – 60 г; порошок трави буркуна лікарського  – 1 чайна ложка. Суміш нагріти на малому вогні, часто помішуючи.

Дозрівання гнояка прискорюють парові ванни. Руки тримати над окропом, прикривши зверху простирадлом, щоби пара не розсіювалась. Після процедури руки опустити у ванночку з водою кімнатної температури на 2–3 с. Можна також робити гарячі ванни через 2-3 год (по 20 хв). На ніч накладати збуджувальні обгортання кисті з екстракомпресом на уражену ділянку (товсте полотно змочити у воді температури 18-20 °С, віджати, скласти у 6-8 разів, обгорнути палець).

– А чи варто за такої недуги використовувати компреси?

– Справді, прориванню і розсмоктуванню гнояка на початку утворення сприяють компреси зі свіжих потовчених або сухих розмочених окропом листків підбілу звичайного.

Для компресів використовують настій трави буркуна лікарського, насіння льону звичайного, листків алтеї лікарської та мальви чорної, взятих порівну. 30 г суміші залити 300 мл води, витримати 10 хв на малому вогні, процідити.

– А що рекомендуєте робити хворим на панарицій, коли нарив прорве?

– Коли нарив прорве, використовують ванночки з відвару суміші з таких компонентів: листки омели білої – 20 г; трава деревію звичайного – 10 г; трава гірчаку перцевого –10 г; кора дуба звичайного – 10 г; трава кропиви дводомної – 10 г. Суміш залити 1 л води, прокип’ятити 20 хв на малому вогні, процідити.

– У народі стверджують, що для лікування від панарицію можна прикладати до місця його виникнення різні лікувальні рослини і робити присипки із цілющих трав. Чи так це?

– Так, безумовно, що можна. Прикладають розрізаний уздовж листок алое деревовидного. А для присипок використовують порошок сухих листків мирту звичайного або кореня солодки голої.

– А що з народних засобів можна застосовувати як знеболювальний, бактерицидний та протизапальний засоби від цієї недуги?

– Як знеболювальний засіб призначають компреси з пом’ятих свіжих листків блекоти чорної або чини весняної. Припарку можна приготувати також із розпарених сухих листків блекоти чорної.

Як знеболювальний і бактерицидний засіб при панариції використовують суміш з однакової кількості листків блекоти чорної, кори верби білої та дуба звичайного. 2 столові ложки суміші залити 500 мл води, кип’ятити 5-7 хв на малому вогні. Занурити палець у гарячий відвар або прикласти компрес із нього. Повторити кілька разів.

Протизапальний та знеболювальний ефекти мають примочки з відвару листків евкаліпту кулястого та сну розкритого. 50 г суміші залити 1 л холодної перевареної води, настояти 24 год, процідити. Подразнює шкіру, проте виявляє сильну бактерицидну дію.

– Старі люди колись говорили, що лікувати панарицій можна навіть цибулею, часником і корою звичайного дуба?

– І мали певну рацію. Для лікування панарицію рекомендують кашку із печених цибулі й часнику. Її теплою накладають товстим шаром на марлю та прибинтовують до ураженого пальця. Компрес змінювати через 10-12 год.

Для припарок беруть по 20 г кореневища аїру тростинового та кори дуба звичайного. Дві столові ложки суміші залити 500 мл води, кип’ятити 10 хв на малому вогні, настояти 20 хв, процідити. У гарячому відварі змочувати ганчірку та прикладати до пальця.

– Які з мазей, приготованих у народний спосіб, сприяють гоєнню панарицію?

– Гоєнню панарицію сприяє мазь із риб’ячого жиру та підігрітого меду, взятих порівну (ретельно перемішати).

При всіх формах панарицію як протимікробний та протизапальний засіб використовують 20-відсоткову комбіновану настоянку на 40-відсотковому спирті етиловому бруньок тополі чорної, берези бородавчастої та осики звичайної, взятих в однаковій пропорції. Приймають по 10-20 крапель з водою 3-5 разів на день. Дітям молодшого віку готують 10-відсотковий відвар бруньок.

– А котрі з народних засобів можуть підвищити захисні функції організму та імунітет від цієї недуги?

– За тяжкого стану хворого як протимікробний, протизапальний засіб, що прискорює процеси мікроциркуляції у тканинах, підвищує захисні функції організму та імунітет, призначають настоянку кореня ехінацеї пурпурової (аптечний препарат). Дають по 10-15 крапель через 2 год (до 60-100 крапель на добу).

– Ще які народні засоби можна застосовувати?

– У народі для лікування панарицію використовують такий засіб. Гіркий перець очищають від насіння і наповнюють пшеничною горілкою. Палець вставляють у середину перця та перев’язують. Проте це супроводжується сильним болем, отож тримати доти, поки можна. За такого лікування біль швидко минає, пухлина зникає. Процедуру не слід призначати малим дітям. Коли запалення спаде, при суглобовому панариції на тиждень накладають гіпсову пов’язку, аби забезпечити ураженій ділянці абсолютний спокій.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше