Найсвіжіше:
• Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини
rss

Чи потрібно носити соціальні маски?


Опубліковано: 14 Червня 2019р. о 11:00

«Усі ми носимо маски» – в сучасному суспільстві ця фраза не втрачає актуальності. Для багатьох із нас вони стали частиною нашої натури й інколи в них ми губимо самі себе. На роботі, вдома, на вулиці, під час спілкування з друзями та знайомими ми різні, а отже, і маски також. Часом трапляються люди, які майстерно міксують більше десятка масок одночасно. Чи добре це? Мабуть, об’єктивної відповіді на це запитання не буде. Чи добре вміти користуватися соціальними масками? Так, але не втрачаючи самих себе.  Ви, мабуть, погодитесь, що у різних життєвих ситуаціях ми граємо різні життєві ролі. Якщо ти на роботі строгий начальник, то, повертаючись у стіни рідного дому, до сім’ї, доводиться переключатися, аби не спілкуватися з дітьми та коханою людиною, як із власними підлеглими, адже користь від цього сумнівна.

У певні моменти життя соціальні маски нам потрібні як ніколи. Адже коли трапляються ситуації, в яких самому страшно, дуже важливо підбадьорити близьку тобі людину. Або коли на душі важко і не вдається позбутися цього тягаря, ти посміхаєшся маленькій дитині, яка через свій вік  просто не зрозуміє, чому тьотя сумна. Носіння таких масок може відображатися на людині як позитивно, так і негативно. Адже нам самим вирішувати, в яких ситуаціях їх застосовувати. До речі, існує дуже прогресивна практика, яка дозволяє за допомогою соціальних масок вирішити певні проблеми, приміром, вживатися в різні ролі, аби долати свої страхи.

По суті соціальна маска – лише інструмент, і використовувати його можна як для досягнення хороших, так і поганих цілей. Чи бувало у вас так, що соціальні маски або певні моделі поведінки відчувалися нав’язаними? Для прикладу, з дитинства батьки намагаються прищепити дітям лідерські якості, під впливом такого пресу дитина росте і маска разом з нею. А насправді дитині, а вже згодом і дорослій людині зовсім не хочеться вдавати з себе лідера, але вона використовує таку модель поведінки за звичкою. А коли наша поведінка йде врозріз із нашими істинними бажаннями, це неминуче негативно позначається на психологічному стані. Покопайтеся у своїй гримерці, можливо, там пора вже навести лад і викинути на смітник те, що вам не потрібно. Дуже часто люди одягають маски для того, аби всім подобатися. Але в чому цінність подобатися всім? Неодноразово помічала, як люди, які при першому знайомстві видаються чи не ідеальними, з часом втрачають ту свою чарівність. У такі моменти ти почуваєшся розгубленим і обманутим. А в той час бажання сподобатися змушує нас приховувати недоліки характеру і підкреслювати достоїнства. Хтось не побачить у цьому проблеми. Та якщо заглибитись, стає зрозуміло, що оточуючим подобаємось не ми, а наші маски, а постійно їх носити – виснажливо. То чи потрібно витрачати стільки часу, обмежувати себе заради людей, яким ми справжні не подобаємося? Ще одна причина, через яку ми надягаємо маски, полягає в тому, що ми  прагнемо бути кращими, ніж є насправді. Усі ми виховані на схожих принципах, хочемо чинити добре, а не як простіше, бути добрими, а не злими, чуйними, а не байдужими. В одних це виходить краще, в інших гірше, але здаватися хорошими хочуть практично всі. Так, можливо, варто змінити те, що нам у собі не подобається, а не просто звично надягати «хорошу» маску?

А що ж із щирістю? Часто відкрита й щира поведінка приваблює більше, ніж усі наші найсимпатичніші маски. Якщо можете собі дозволити бути щирими – будьте.

Мій улюблений художник-сюрреаліст казав: «Якщо хочеш гратися в генія, то неодмінно ним станеш», і знаєте, у нього вийшло. Адже ми деколи не усвідомлюємо того, що зображаючи певні якості, вживлюємо їх у свій характер. Так що нам є чого повчитися у наших власних масок, правда, без фанатизму.

Подумайте, адже в кінцевому результаті ваше світосприйняття в більшості випадків залежить тільки від вас. Одягайте соціальні маски, уявляйте себе кимось іншим – більш успішним, щасливим, забезпеченим. Хороші думки матеріалізуються – цього ще ніхто не спростував. Зрозуміло, якщо ви будете вважати себе багатієм, грошей у гаманці це не додасть, але їх також і не стане більше при думках про бідність, а ось настрій у тому чи іншому варіанті буде відрізнятися кардинально.

Зробіть так, щоби не соціальні маски розпоряджалися вашим життям, а ви самі одягали їх на свій розсуд. Грайте свої ролі, знаючи і по можливості змінюючи їхні правила. І не забувайте про те, що статися може всяке, і ніхто не застрахований від того, щоби приміряти чужу шкуру на себе.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
22 Листопада
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше