Цього року на своїх посівах кукурудзи «Контінентал Фармерз Груп» частково буде застосовувати трихограму – корисних комах, спеціально виведених для знешкодження личинок шкідників. Таким способом аграрії боротимуться з кукурудзяним і луговим метеликом, не використовуючи при цьому жодних інсектицидів. Цей метод не новий, в Україні його широко використовують, починаючи з 1980-90-х років. Він є цілком біологічним, а не хімічним, і при правильному застосуванні дає бажані результати без будь-якої шкоди довкіллю.
Переваги застосування трихограми:
– це екологічно чистий природний засіб захисту від шкідників;
– знищує широкий діапазон шкідників (близько 200 видів);
– простий у застосуванні;
– має високу ефективність при профілактичному використанні;
– знищує шкідників навіть у найбільш «недосяжних» місцях на рослинах;
– є засобом довготривалої дії.
Використання цього методу боротьби зі шкідниками передбачає механізоване авіаційне внесення комах трихограм на поля, яке роблять за допомогою літака типу БЕКАС, мотодельтапланами, безпілотниками зі спеціальним обладнанням тощо. У середньому разова норма внесення трихограми становить 50-100 тисяч особин на гектар. Вони паразитують на личинках шкідників, знищуючи їх. Комахи трихограм живуть в середньому 4 дні і є абсолютно безпечними для людей, посівів та інших зелених насаджень. Якщо трихограми залишаються в екосистемі масиву, вони продовжують боротися зі шкідниками і на сусідніх ділянках, приносячи таким чином користь іншим господарствам та домашнім садибам.
Близько половини полів із кукурудзою на кожному з виробничих кластерів компанії «Контінентал Фармерз Груп» протягом липня оброблять трихограмою за допомогою авіації. У першу чергу мова йде про ті ділянки, які розташовані найближче до населених пунктів та місць проживання людей. Тому якщо в цей період над полями ви побачите авіаційну техніку – боятися не слід, вона не здійснює обприскування.
Більш віддалені поля кукурудзи, в радіусі яких житлових будинків немає, будуть, як і раніше, окроплюватися проти шкідників звичним способом: за допомогою якісних та безпечних сертифікованих препаратів.
Впровадження таких змін у технології, кажуть у «Контіненталі», зумовлене турботою компанії про місцеве населення. Адже обприскування полів часто викликає у мешканців сіл перестороги, в більшості випадків – безпідставні. Насамперед ідеться про психологічний дискомфорт: жителі, які спостерігають за обробітком посівів засобами захисту рослин, керуються стереотипами та упередженнями про можливу його шкоду для людини. Тому вчергове хочемо підкреслити, що компанія в якості засобів захисту рослин використовує лише ліцензійні препарати, дозволені на території України, у нормах та за умов, які зареєстровані і діють згідно з чинним законодавством, зокрема згідно зі ст. 21 ЗУ «Про захист рослин», ст. 11 ЗУ «Про пестициди й агрохімікати» та ст. 30, 37-40 ЗУ «Про бджільництво».
Джерело: Тижневик "Номер один"