Найсвіжіше:
• На Тернопільщині поліцейські вилучили заборонені речовини у жителя Вінницької області • Вандалом, який пошкодив 17 храмів у Тернополі, виявився 44-річний мешканець обласного центру • На Тернопільщині побудують завод харчових напівфабрикатів • Закарпатець у Почаєві вбив матір своєї шестимісячної доньки • Як працює популярний портал Profilerr: основні «фішки» • У ДТП на Козівщині загинув водій іномарки • У столичній лікарні Охматдит померла дівчинка з Тернопільщини • П’яний водій з Кременеччини намагався відкупитися від поліцейських • Дорога додому довжиною у 2 роки і 7 місяців: на Харківщині загинув “холодноярівець” з Тернопільщини • У Тернополі на одній з підстаніцій сталася аварія: частина міста знеструмлена • Тернопіль попрощався із загиблим на Донеччині письменником  • Конфлікт довкола будівлі колишньої Тернопільської телерадіокомпанії: погляд ветеранів • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 25 листопада • Тернопільська футзальна ліга: хет-трики Довгуня і Шкварла та два автоголи в одному матчі і на одній хвилині • У Курській області загинув десантник з Тернопільщини • На Тернопільщині відкрили виставку робіт загиблого воїна, художника-декоратора Володимира Чорного • У місті на Тернопільщині торгують російськими товарами (+фото) • Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини • На Тернопільщині від отруєння грибами перестало битися серце ще однієї дитини • Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі
rss

Що виявили столичні експерти у справі будівництва в парку Національного відродження?


Опубліковано: 22 Липня 2019р. о 9:30

Нещодавно громадські активісти, які борються із будівництвом Вуличної академії у парку Національного відродження, провели прес-конференцію, яка стосувалася оприлюднення результатів експертизи щодо скандальної забудови в парку.  Висновок експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз – використання землі не відповідає призначенню, а проект землеустрою – законодавству.

Поки тернополяни судяться – скандальне будівництво продовжується

Боротьба із будівництвом у парку Національного відродження точиться уже близько чотирьох років. Нагадаємо нашим читачам, що раніше на території парку хотіли побудувати еко-готель. Це рішення місцевих можновладців так обурило тернополян, що вони не тільки чергували цілодобово на місці забудови, а в прямому сенсі лягали під колеса автівок, що перевозили будівельні матеріали. Тоді забудовники, так би мовити, дали задній хід і затихли. Прибрали техніку і подалися до іншої роботи – документальної. Отримавши усі дозволи і вирішивши всі питання із сильними світу цього, почали будівництво знову, та вже не готелю, а Вуличної академії, звісно, із хостелом. Навіть «заручилися» підтримкою відомого футболіста Романа Зозулі, який, як виявилося згодом, ні сном ні духом не чув про скандальне будівництво, вже не кажучи про те, що має якесь до нього відношення. Після хвилі громадської непокори забудовник скористався послугами молодиків спортивної статури (у народі – «тітушок»), які захищали його інтереси цілодобово. 

– 18 лютого 2014 року, в день, коли на Майдані вибухали гранати, лунали постріли та помирали люди, було видано дозвіл на ведення будівельних робіт у парку Національного відродження. У цій справі велика кількість порушень, усіх не перерахувати. Минулого року відбулося багато акцій протесту, люди це робили у мирний спосіб, ми намагалися сісти за стіл переговорів, але влада була сліпа і глуха. Нагадаю, що під час акцій залучали «тітушок», лунали погрози, викликали людей на допити. У результаті ця боротьба перейшла в судову тяганину, – розповів активіст Олег Синовець.

Щодо будівництва у парку Національного відродження громада зверталася до багатьох владних інстанцій. 9 жовтня 2018 року громадський активіст Юлія Мамчак подала позов до Тернопільського окружного адміністративного суду. На одному із судових засідань було заявлено клопотання про проведення експертизи проекту землеустрою з переліком запитань: чи відповідає будівництво проектній документації, чи відповідає проектна документація цільовому використанню землі, чи відповідає оформлення документів вимогам законодавства, чи відповідає по факту збудований об’єкт тому, що вказано в документах? Вартість експертизи – понад 20 тисяч гривень, гроші на неї збирали мало не всім містом. У червні до Тернополя приїздили експерти з Київського науково-дослідного інституту судових експертиз для того, аби провести спеціальну геодезичну експертизу. Експерти визначали координати будівельного майданчика за допомогою електронного тахеометра, фотографували місце забудови та знімали його з висоти за допомогою дрона.

Результати експертизи

– Будівництво еко-готелю здійснювалось до 2018 року. Коли громадські активісти його зупинили, КП «Тернопільбудінвестзамовник» пішов простішим, але не зовсім законним шляхом. Підтасувавши технічну документацію на земельну ділянку саме для будівництва соціально-спортивного центру. Коли ми почали підготовку до судового процесу, то отримали інформацію, що будівництво соціально-спортивного центру здійснюється за проектом землеустрою 2012 року. Нас зацікавило, як може здійснюватись будівництво соціально-спортивного центру 2018 року за технічною документацією 2012 року. У витягу державного земельного кадастру цільове призначення земельної ділянки – будівництво готелю з закладом громадського харчування. Виходить, що дана земельна ділянка використовується не за цільовим призначенням, а це вже самовільне будівництво, тому ми вирішили таким шляхом довести незаконність будівництва. Так як ці питання вузькопрофільні, ми подали клопотання про проведення експертизи, – заявив адвокат Валерій Муж, який відстоює інтереси тернополян у суді.

– Згідно з висновком експертів, будівництво Вуличної академії не відповідає цільовому призначенню земельної ділянки, а проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки – вимогам законодавства, – прокоментувала громадська активістка Юлія Мамчак.
Однак висновок експертів у подальшому оцінить суд. Яким буде його рішення, спрогнозувати важко. У будь-якому випадку громадськість Тернополя сподівається, що суддівське рішення буде справедливим і доведе, що в країні діє верховенство права.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
25 Листопада
24 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше