Сказ є одним з найнебезпечніших захворювань, які відомі людству, оскільки несе загрозу життю всіх теплокровних тварин, а також людини. Епізоотична ситуація в Україні щодо сказу упродовж багатьох років залишається напруженою.
Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області повідомило, що з 11 вересня на території нашої області буде проводитись імунізація диких м’ясоїдних проти сказу методом розкидання імунізованих приманок із повітряного транспорту.
В управлінні застерегли жителів області, що ця операція є цілком безпечна, не варто боятися та піднімати тривогу. Однак попередили дітей та всіх жителів, якщо вакцина зустрінеться на їхньому шляху, то в жодному разі не можна чіпати її руками, куштувати, переносити в інше місце або ж розламувати.
Мешканці можуть бути цілком спокійні за здоров’я своїх домашніх тварин, адже такий спосіб вакцинації є надійним та не несе небезпеки людям і навколишньому середовищу. Використовуватимуться невеличкі їстівні брикети-приманки з приємним ароматом, всередині яких знаходитиметься вакцина. Розкидатиметься вона над територією, де проживають дикі тварини. Чітко визначатиметься смуга, за якою летітиме літак чи гелікоптер, із врахуванням напрямку вітру та епізоотичної ситуації.
Саме тому для вирішення проблеми в Україні і розпочалася кампанія з тотальної імунізації тварин методом перорального задавання приманок з вакциною проти сказу. Таким чином розв’язали проблему сказу на своїх територіях майже всі європейські країни – члени ЄС. Вони упродовж кількох років також працювали над створенням імунної зони щодо сказу між країнами ЄС та Україною (Волинська, Львівська і Закарпатська області).
Джерело: Тижневик "Номер один"