Такого Тернопіль ще не бачив. 32 команди з Тернопільщини і навіть із Львівщини упродовж двох днів, 5-6 жовтня, змагалися в турнірі з міні-футболу за «Суперкубок Опілля». Змагання мали ще й іншу назву – «Кубок честі», а все через те, що його учасники вшанували пам’ять усіх захисників Батьківщини, що боронили та віддали своє життя за Україну.
«Номер один» не могла оминути таку грандіозну подію у футбольному житті краю, а тому виступила головним інформаційним партнером спортивно-культурно-духовного свята. Так-так, ви не помилилися читаючи ці рядки, адже, окрім власне спортивного аспекту турніру, він був переплетений культурно-духовними нитками. Це й не дивно, позаяк головним натхненником цього дійства виступив відомий український співак, композитор і музикант, наш земляк Андрій Підлужний. Він організував таким чином, щоби поєдинки відбувалися одночасно на восьми майданчиках зі штучним покриттям, які знаходяться у різних куточках Файного міста. Особливістю змагань було те, що футбольні баталії розпочалися з благословення отців та спільної молитви гравців. Оскільки матчі відбувалися на 8 різних майданчиках, було залучено 8 священників. Більше того, духовенство не лише обмежилось церемоніальною участю в цьому грандіозному проєкті, а й виставило свою футбольну команду «Тавор», до якої увійшли священники та миряни УГКЦ, яка навіть зуміла пройти сито групових змагань та пробитися до фінальної частини. І хоча за призові місця духовенство не сперечалося, однак їхня присутність на змаганнях додала толерантності всім його учасникам, які думали не лише про спортивний аспект, а й з повагою кожен ставився до своїх суперників.
Найцікавіші події розгорнулися у другий ігровий день, де вже змагалися безпосередньо найсильніші команди. Що цікаво, до півфіналу не потрапили дуже багато маститих команд, у складах яких виступало чимало відомих у краї футболістів, які, зокрема, кількома днями тому стали чемпіонами області з футболу. Як показав перебіг подій на турнірі, міні-футбол і великий футбол – це дуже різні речі і не завжди футболісти можуть показувати такий же клас гри в укороченому форматі.
Отож до півфіналу вийшли команди: Тернопільського національного економічного університету – це був сплав молодості та досвіду; Тернопільської міської ради – колектив без зірок, але зі стабільним складом, який постійно у призерах подібного роду змагань; ФК «Збараж» – вихованці збаразького футболу, котрих футбольна доля порозкидала по різних командах області, але вони зуміли зібратися та показали класну гру; «Вставай, сонце-2» – зірковий колектив, у складі якого перебували такі відомі в краї футболісти, як Ігор Сливка, Вадим Цінчик, Роман Кісіль, Андрій Хархут, Руслан Хабаров тощо, а їхнім тренером був сам Андрій Підлужний.
У першому півфіналі команда ТНЕУ доволі несподівано перемогла «Вставай, сонце-2» (6:2). Студенти, розбавлені кількома досвідченими виконавцями, зіграли дуже грамотно, використовуючи одну за одною помилки суперників. У другому півфіналі зустрілися представники мерії та ФК «Збараж». Муніципали відкрили рахунок, але втримати перемогу їм не вдалося. Збаражчани у другому таймі рахунок зрівняли (1:1), і переможця довелося визначати у серії пенальті. Тут влучніше з «точки» пробивали представники муніципалітету, які свої три удари виконали влучно, натомість суперник один раз виявився неточним.
У матчі за третє місце знову довелося пробивати пенальті, адже основний час матчу завершився внічию – 2:2. Цього разу останній удар гравця команди «Вставай сонце-2» прийшовся у штангу, як наслідок збаражчани перемогли – 3:2.
У фіналі між командами Тернопільської міської ради та ТНЕУ все вирішив єдиний гол, який забили представники вузу в другому таймі. «Золотий» м’яч на рахунку молодого Дмитра Сиротюка.
До слова, у проміжках між футбольними матчами учасники та глядачі мали можливість послухати виступ військового оркестру 44-ї окремої артилерійської бригади, рекордсменів книги рекордів України, котрі виконали державний гімн України в соляній шахті м. Соледар (Донеччина) на максимально можливій глибині – 289,5 м під землею. А ще військовий вишкіл “Ветерани – патріотам» показали курсанти Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою. Потішили публіку також переможці міжнародних і всеукраїнських конкурсів, студія сучасної хореографії «Танго Данс Компані» – чемпіони України з сучасної хореографії, колектив, який увійшов у топ-5 на чемпіонаті світу в Португалії, та Святослав Романів – півфіналіст 17-го благодійного дитячого фестивалю «Чорноморські ігри» та суперфіналіст конкурсу “Яскраві діти України”.
По завершенні турніру спонсори та меценати підготували для учасників, переможців та глядачів величезну кількість призів і подарунків. Нагородження проводив голова Федерації футболу Тернопільської області Тарас Юрик та головний натхненник цілого дійства Андрій Підлужний. Скажемо відверто, призів було стільки, що в одні руки взяти їх було складно, тому за ними виходила вся команда і кожному щось та й дісталося. Найцінніші з них отримали кращі гравці турніру: воротар – Святослав Гречаківський (ТНЕУ), захисник – Святослав Кантицький (ФК «Збараж»), бомбардир – Роман Кісіль («Вставай, сонце-2»), гравець – Віталій Островський (ТМР). А апофеозом свята стало вручення чемпіонського кубка, який візуально нічим не поступається найвищій футбольній нагороді, яку отримує чемпіонат світу. Подібні кубки, але срібні і бронзові, отримали й призери змагань.
Після урочистої церемонії нагородження на спеціально облаштованій фотозоні кращі команди і гравці мали можливість сфотографуватися з заслуженими нагородами.
Учасники змагань подякували організаторам та всім, хто долучився до проведення «Суперкубка Опілля», і пообіцяли неодмінно взяти участь у подібному турнірі вже зимою, адже, як зауважив Андрій Підлужний, дані змагання відбуватимуться чотири рази на рік, у кожну пору року.
Віталій Попович
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: «Кубок честі», газета "Номер один", новини Тернополя