Квіти до ніг, синьо-жовті стяги та з вигуками «дякуємо!» пройшла вулицями Тернополя «Хода мужності». Вояки 44 окремої артилерійської бригади без жодної втрати повернулися додому з району ООС на території Донецької та Луганської областей. Урочистий марш за участю півтори тисячі вояків пройшов центральними вулицями Тернополя. Військовослужбовці повернулися до місця постійної дислокації у повному складі, з технікою та озброєнням.
44-та окрема артилерійська бригада – це з’єднання артилерійських військ Збройних сил України, створене у 2014 році. Бригада входить до оперативного командування «Захід». Її формування почалося у вересні на базі військового полігону Міжнародного центру миротворчості та безпеки м. Яворів і 184-го навчального центру у Львівській області. Бригада створювалась фактично з нуля. Отримала стару відновлену техніку та частину нової. 15 жовтня 2014 року завершено формування і підготовку першого гаубичного дивізіону, який входив до Дебальцевського угрупування військ. Взимку 2015 року окремі підрозділи бригади виконували завдання зі знищення цілей у районі Бахмутської траси. Згодом бригада вела оборонні бої в районі міста Вуглегірськ. Частина військового підрозділу вела вогонь по Донецькому аеропорту. У ході АТО 44-та окрема артилерійська бригада втратила загиблими 22 людини.
Останній похід бригади на схід відбувся рік тому. Тоді вояки знаходились на загрозливих місцях лінії оборони Луганської та Донецької областей, протяжністю 200-300 км. Підрозділів у бригаді досить багато, кожен з них займав свою визначену ділянку. Хтось знаходиться у тилу, інші – на передових позиціях. Підрозділи розвідки роблять усе можливе, аби ворог не зміг першим нанести удар, а якщо таке й трапиться, то бригада має вчасно дати гідну відсіч.
– Бригада з честю справилася зі своєю задачею. Понад рік вона виконувала всі поставлені завдання. Присутність цієї бригади змушувала ворога задуматись, чи варто використовувати зброю проти наших піхотинців. Хлопці на відмінно справились зі всіма задачами, які було поставлено. Вдячний воїнам і надіюся, що після відпочинку вони будуть готові до виконання чергових задач. Бригада створена із патріотів, які віддані Батьківщині й готові воювати до перемоги. Їхній бойових дух завжди ставимо у приклад іншим підрозділам, – розповів командувач військ ОК «Захід», генерал-лейтенант Олександр Павлюк.
Бригада має на озброєнні чотири дивізіони з найпотужнішими гарматами. Є протитанковий дивізіон та артилерійської розвідки, який укомплектований найсучаснішими українськими засобами розвідки. А також 150 мм гармати «Гіацинт», які здатні вражати ворога на дистанції до 36 км.
– У нашої бригади завжди бойовий дух та настрій. Ми готові до виконання бойових завдань, незважаючи на те, що дуже хочеться побути із сім’ями, відновити боєздатність та відпочити. Дана хода потрібна, щоби наше населення побачило героїв, які їх захищають, щоби люди розуміли, що ми виконуємо свою роботу і стараємося зробити все, аби спалося міцно та спокійно. Для військовослужбовців «Хода мужності» – це прояв поваги та підтримки від населення. Я тішуся з того, що бригада повернулася у тому ж складі, в якому пішла. Бажаю воїнам здоров’я, щастя, швидкого відновлення сил, а всім жителям – мирного неба, – сказав полковник Сергій Баранов.
Нагородження особового складу бригади відбулося у найбільшому концертному приміщенні Тернополя – ПК «Березіль». Найкращий склад, який успішно виконав усі завдання та підтвердив навички в особовій підготовці, отримав нагороди від міністра оборони України та начальника Генерального штабу Збройних сил України. Проте керівництво бригади відзначило кожного та подякувало воякам за сильну волю, мужність та сміливість.
На даний час у військових містечках, де дислокується Тернопільська артбригада, будуються гуртожитки. П’ять із них уже на фінальному етапі. Три гуртожитки у м. Теребовлі обставлені меблями, у Чорткові два приміщення майже завершені та за два тижні будуть готові приймати вояків. У Тернополі будівництво також ведеться повним ходом.
Урочистий марш артилеристів пройшов містом, воїни зупинилися біля меморіальної стели поруч із пам’ятником Степану Бандері, вшанували пам’ять загиблих Героїв, поклали квіти до меморіальної дошки. Курсантами тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою було розтягнуто 36-метровий прапор нашої Держави на знак честі та вдячності артилеристам. Разом зі стягом своєї бригади армійці покрокували до «Березолю». Обабіч дороги стояли тернополяни, школярі, студенти, котрі аплодували воякам, дарували цукерки, квіти та дякували за свій спокій і за те, що ті повернулися живими.
– Я гадки не мала, що сьогодні відбудеться таке дійство. Але рада, що наше місто має таких захисників, таких воїнів. За те, що ми з вами тут живемо під мирним небом, варто воїнам доземно вклонитися. Моя знайома втратила на сході сина, я впевнена, що вона би віддала все, аби її дитина зараз ішла поруч з цими армійцями. Бажаю всім здоров’я та щоби наші артилеристи поверталися завжди у повному складі додому, до своїх родин, дружин та дітей, – мовить тернополянка Лідія Бобринець.
У «Березолі» на вояків чекав святковий концерт за участю гуртів «Тінь Сонця» та гурту «Нічлава», який із солістом Андрієм Підлужним презентували кінокліп «Падаючи на сніг» у пам’ять полеглих військовослужбовців військової частини А3215
P.S.: Колектив «Номер один» приєднується до щирих привітань із поверненням артилеристів додому та бажає їм незламного духу, вільного польоту й міцного здоров’я.
Соломія Вершигора
Джерело: Тижневик "Номер один"