Найсвіжіше:
• На Запоріжжі загинув офіцер з Тернопільської області • Ухвалено вирок колишньому тернополянину та конфісковано його майно на майже пів мільярда гривень • США передали Тернополю допомогу після російського удару • Ситуація з електроенергією на Тернопільщині залишається критичною • За смертельну аварію біля Тернополя жителю Рівненщини загрожує до 8 років тюрми • Судитимуть тернополян, які підпалили військовий фургон за гроші • Підготовка до перших уроків водіння на механіці: важливі аспекти • У Тернополі встановлять меморіальну таблицю на честь загиблого Героя ЗСУ Андрія Олекшія • На Тернопільщині засуджено чоловіка, який вбив матір своєї крихітної доньки • Влада Тернополя оприлюднила дату початку продажу новорічних ялинок • 27 листопада легендарному тернопільському нападнику Петру Прядуну виповнилося б 70 років • У Тернополі загинула вчителька української мови та літератури • Енергетики розповіли, по скільки годин не буде світла взимку • На Тернопільщині частково відновили електропостачання після масованого удару безпілотників  • На Донеччині загинув 31-річний воїн з Тернопільської області • Тернопільські енергетики поділили область на шість частин та оприлюднили графік подачі світла • Як можна обміняти посвідчення водія в Україні? (+відео) • У Тернополі подача гарячої води тимчасово зупинена, – міський голова • “Укренерго” не змогло захистити енергооб’єкт у Тернополі, на який здійснили нічну атаку дронами • На Тернопільщині нелюд зґвалтував 88-річну пенсіонерку  • У селі на Тернопільщині призовник з Рівненщини заплатив копу, щоби той “відмазав” його від мобілізації • Небесне військо поповнив Герой з Тернополя: свій останній бій прийняв на Запоріжжі • Через атаку РФ жителі Тернопільської області будуть зі світлом лише 2-3 години на добу • Микрозайм: как оформить кредит на любые нужды • На війні загинув офіцер з Тернопільщини
rss

Тернопільський аеропорт: уся правда про його теперішній стан і перспективи відновлення


Опубліковано: 10 Березня 2020р. о 12:41

Тернопіль – місто, в якому хочеться жити… Напевне, кожен бачив цю фразу на білбордах за містом та чув по радіо. Безумовно, Файне – таки справді файне, адже є хороше розташування, ціни досить помірні, у нашому місті можна знайти розваги на будь-який смак, та й сюди щороку приїжджають працювати та навчатися тисячі людей. Успішне місто, чи не так?! Але й у такому місті є ряд проблем, які змушують жителів сумніватися в успішному майбутньому.

Нещодавно знову постало питання щодо Тернопільського аеропорту, а саме його функціональності. ЗМІ розривалися від страшних заголовків про опис майна на території летовища. І почали ширитися чутки, що на місці аеропорту місцеві олігархи збудують критий ринок або ж торговий центр. Журналісти нашого видання вирішили дослідити це питання глибше. Про те, чи буде відновлено роботу аеропорту, та про  його подальше майбутнє, розповів перший заступник голови Тернопільської обласної ради Василь Деревляний.

Василь Деревляний

20-ть гектарів… Чиї?

– Питання аеропорту болюче для всіх. Особливо для фракції, яку я представляю в обласній раді, і для мене особисто. Коли розпочала роботу обласна рада нинішньої каденції, я поцікавився цим питанням,  відповіді були невтішні. Тривали довгі судові процеси, котрі стосувалися великої заборгованості як перед працівниками аеропорту, так і аеропорту як юридичної особи перед різними органами. До того ж була проблема з землею, адже, як виявилось, акта на право власності землі не було. Тобто майно аеропорту – це, безумовно, власність обласної ради, а земля – нічия. Коли немає відповідних документів, це дає підставу для аферистів у буквальному змісті цього слова «роздерибанити» територію. Почалося відновлення документів, яке тривало дуже довго. Під час цього виникла нова проблема – погодження меж, які давно вже не були у власності аеропорту, а вкрадені різними підставними особами. У системі кадастру було зазначено про розділення території аеропорту. 20 гектарів землі були невідомо чиї. Не зрозуміло, яким чином вони могли бути відділені? Я зробив звернення у прокуратуру та до відповідних контролюючих служб. Було вжито певних  заходів, після чого я отримав відповідь, що це була лише помилка системи. Хоча певен, що таку помилку допустити не реально. Однак усі підписи були зібрані й почалася робота над встановленням документів. Паралельно в обласній раді розроблявся новий проєкт із відновлення роботи аеропорту. Виділяли кошти через Фонд регіонального розвитку,  призначили керівництво, а працівники аеропорту отримали посвідчення та пройшли відповідне навчання. Почалися кроки вперед, і навіть аеропорт помалу почав працювати. Однак одним із головних документів, аби аеропорт функціонував повністю, був сертифікат безпеки. Він серед іншого передбачав побудову огорожі. Кошти було виділено, але через те, що «хтось» не хотів, аби аеропорт працював, з’являлися постійно перешкоди. І огорожі не звели, таким чином, ми не маємо дозволу, аби літаки приземлялися на нашій території, – каже заступник голови облради Василь Деревляний.

За словами Василя Тимофійовича, ділянка, на якій стоїть аеропорт, – надзвичайно ласий шматок для людей, котрі можуть собі дозволити навіть особистий літак. Посадовець переконує, що в Тернополі має бути аеропорт, він повинен працювати, бо без нього місто перетвориться на примітивне селище. 

500 мільйонів для початку роботи

– На сьогоднішній день аеропорт функціонувати не може, адже він потребує капітального ремонту. Нещодавно мене звинувачували у перевищенні влади стосовно ситуації із прильотом людей з Китаю. «Колеги» у столиці запевняли, що я дав вказівку закрити аеропорт і не пустити туди евакуйованих людей. Для того, аби висувати такі звинувачення, варто взяти до рук документацію і почитати, що наша злітна смуга не пристосована до того, аби прийняти на себе такого гігантського літака. У нього двигуни знаходяться під крилами, а так як наша смуга буквально розсипається, вірогідність потрапляння у двигун шматків асфальту дуже велика. У нас немає карантинної стоянки, де б міг знаходитися літак. Аеропорт більше ніж рік не функціонує взагалі. І це зафіксовано в документах. Як можна дозволити посадити літак такого масштабу там, де це заборонено? Відповіді я досі не почув! – каже Василь Тимофійович. – Маю велике бажання відновити роботу аеропорту, і закликаю всіх доєднатися й допомогти посприяти у цьому. Проєкти створено, потрібні кошти. Варто шукати інвесторів, котрі би від початку і до кінця захотіли допомогти профінансувати дану справу. Адже наше місто має все й аеропорт також тут потрібен! Щоби почати відновлення, треба мати 500 млн. гривень. Хтось скаже, що можна збудувати новий. Ні, не можна, адже більша частина з цих коштів піде на перекриття злітної смуги та її добудову. Термінал, який знаходиться на території, у досить доброму стані, але, потребує ремонту. В жодному разі його зносити ніхто не буде.

«Аеропорт є власністю обласної ради, це закритий об’єкт, про перебування там сторонніх осіб ми повинні знати»

На ситуацію, котра сталася з описом майна аеропорту, Василь Тимофійович реагує дуже суворо. На його переконання, дані дії було здійснено з явними правопорушеннями. Більше того, пан Деревляний вважає, що це робиться на замовлення тих самих людей, які  створювали раніше проблеми з документацією та територією. Нагадаємо, у середині лютого 2020 року виконавчою службою було здійснено опис майна. Однак жодних документів та протоколів для даної процедури надано не було.

– Мені важко стримувати емоції, коли чую про цю ситуацію, адже вона зовсім не відповідає будь-якій державній процедурі. Щоби потрапити на територію, треба записатися на пропускному пункті, показати посвідчення, зафіксувати своє перебування. Двоє молодих людей, які працюють у виконавчій службі, перелізли через огорожу, оминули всі правила порядку і приступили начебто до своєї роботи. Аеропорт є власністю обласної ради, це закритий об’єкт, про перебування там сторонніх осіб ми повинні знати. Керуючись тим, що він має «борги», виконавці вирішили, що вони вправі описати майно на заборговану суму. Ці борги, були ще до того, як аеропорт став власністю обласної ради. Неодноразово ми наголошуємо на цьому. І всі відповідні структури знають про це і йдуть нам назустріч. Хтось поставив запитання, чому з бюджету не можна виділити гроші і покрити цю заборгованість? Відповідь очевидна: школи, заклади дошкільної освіти потребують коштів негайно,  їм вони потрібні більше, ніж аеропорту, для якого шукають інвесторів. Питання з описом майна було вирішено дуже швидко та чітко у телефонному режимі. Було порушено дуже багато вимог стосовно процедури опису. Зазіхати на територію не має права ніхто. І допоки ми є в обласній раді, такого хамства та зневаги, яку собі дозволила виконавча служба, не буде, – обурюється Василь Деревляний.

На завершення Василь Тимофійович розповів, що зробить усе можливе, аби аеропорт відновив свою роботу. Постарається знайти достойного інвестора, який зуміє оцінити всі перспективи майбутніх проєктів. Запевняє, що аеропорт у Тернополі буде, він працюватиме на благо людей, задля їхнього комфорту…

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,

Перегляньте також:





Новини
27 Листопада
26 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше